R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 12. Jan 2022 10:55

Presne tak, nechcelo sa im do toho.
Veľmi dobre sú si vedomí tohto pochybenia, tak chcú krytie.
Je to podobné, ako keby som prišiel na stavebný úrad a požiadal o vydanie stavebného povolenia na stavbu na cudzích pozemkoch. A ešte by som sa divil a kričal na celý mestský úrad, že mi úradník nechce dať štempeľ.
V slušnej spoločnosti by ma v takom prípade každý vysmial, zaťukal si na čelo a poslal ma do prdele.
A tak mali poslať aj ministra s dôvetkom, nech si robí konečne svoju prácu a poriadky v NDS, SSC atď.

Ja v konaní ÚVO a Rady ÚVO nevidím problém. Ak je Slovensko právny štát, na čo sa aspoň hrá, tak inú možnosť títo úradníci ani nemajú. A je jedno, či ide o vyššie dobro alebo nie. Baví ma, ako sa niektorí ľudia hrajú na morálne autority, ale z titulu vyššieho dobra akosi zabúdajú na zákony :lol:
Ak Rada ÚVO v tomto prípade rozhodne inak, tak to bude poriadna prdel a chcel by som potom vidieť to ich odôvodnenie :lol:

Možno na súde by to NDS dokázala nejakým spôsobom zvrátiť, aj o tom pochybujem.
Zatiaľ čo počúvam Doležala, tak pevne verím, že osoby čo mu radia to robia "pro bono". Lebo zatiaľ jediný možný relevantný argument boli tie posudky, v ktorých ale čert vie čo je. Zvyšok boli žvásty na ohúrenie neznalých.
Naposledy upravil jarino dňa 12. Jan 2022 11:08, celkovo upravené 3 krát.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 12. Jan 2022 11:03

cPalo napísal:Čisto teoretický, ak by sa vybral uchádzač o 1,5 roka skôr, ani netušíme, že "alebo ekvivalent" sa tam dáva. Ale teraz je to "trestný čin". To je všetko.

Ako už jarino skoršie písal, NDS mala takú menšiu nepríjemnú návštevu NKÚ, po ktorej sa postupne jednotlivé veci posúvajú na riešenie OČTK (to znamená, že tam sú podozrenia z páchania trestnej činnosti). Ďalšia, tentokrát už hĺbková, kontrola NKÚ v NDS sa chystá v tomto roku 2022. Predpoklad, že ďalšie veci budú posúvané OČTK je vysoko pravdepodobná. Takže písať o tom, že až teraz je niečo "trestný čin" mi nepríde korektné. Ono to boli trestné činy už predtým, len skutočnosť, že sa to neriešilo dáva len ucelenejší obraz o tom, ako tu fungovala celá krajina "o 1,5 roka skôr" a ešte skoršie.

A teraz úvaha: Naozaj chceme, aby sa stále pokračovalo v štýle "no a čo, že si vytierame so zákonom riť, veď sa predsa nič hrozného nestalo"?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 12. Jan 2022 11:29

v state kde pustaju hascaka a este mu idu zaplatit za ujmu mozu chytat akurat male ryby a je otazne ci niekoho niekedy odsudia. ale minister je v tomto state maly pan oproti oligarchovi. takze pokracovat v style no a co...bude tak ci tak bez ohladu ci sa nejaka blba 6 percentna sekta hra a ocistu. a pokial take nieco sa v minulosti dialo a problem je to az terar tak je to zase len diskriminacia. a pripade riaditela UVO budovanie si PR. len nejak nepocital s takymto odporom, uz aj zacal nieco tliachat o volbe riaditela tento rok....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 12. Jan 2022 13:33

Mozno najlepsie by bolo, ak by Dolezal toto presunul na financovanie statom, a usetrene peniaze moze planovat napr na SO PO 2, alebo Sorosku, ak by s tym chcel pohnut. Z hladiska statu je urcite najvyhodnejsie tuto stavbu stavat, ale drazdit kvoli tomu EU nemusi byt zas az tak dobry napad.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod mangernate » 12. Jan 2022 16:20

NDS by mala v prvom rade sutaz konecne zrusit, co najskor vypisat novu, pravne cistu, bez akychkolvek zakulisnych dohadovani kto ju ma vyhrat. Tendrova dokumentacia existuje, stavebne povolenie takisto (ktore ma mimochodom zakonom urcenu lehotu platnosti) / https://www.kosickanovaves.sk/file/2225 ... CAlek..pdf / , nemaju co vymyslat a natahovat cas. Ak maju tento usek v absolutnej priorite, do troch mesiacov mozu vypisat sutaz, do pol roka vyhodnotit a v buducom roku zacat stavat. Ak dokazali zvladnut procesy na dostavbe Visnoveho za rok (a to predpokladam, ze sa vsetci zakulisne podohadovali), tak pri cistom VO to dokazu zvladnut tiez. Iba zeby nechceli.
mangernate
návštevník
 
Príspevky: 37
Založený: 14. Jún 2014 19:27

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 12. Jan 2022 16:30

aquila napísal:ale vsak ako bolo povedane, nikto nebrani Dolezalovi dat pokyn riaditelovi NDS, aby podpisal zmluvu. ci ?
ked je taky velkohuby a obuva sa do UVO a rady UVO, tak nech kona na svoje triko
len jaksi do toho sa im presne nechce ist kvoli tomu, ze by to bolo porusenie zakona.

:lol: krása, doteraz nikoho nezatvarali a šmejdi rabovali skoro na KAZDEJ suťaži...,
Konecne sa vysutazi ferovo a zrazu je to nezakonne! :o :o Sa mi sníva v tejto džamahirii??

Vlado zbytocne to pises, zdravemu rozumu na tomto fore uz skor odzvonilo, az na par jednotlivcov. Nikto neodpíše
rozumný argument lebo by musel priupustiť že je to na hlavu, ale radsej pomlčíme. Zvysok mozu byt odbornici
jaki chcu, je to tažky alibizmus, tendenčnosť a este aj zaujatosť, neprajem nikomu nič zle, ale každému sa
vráti čo zasieva, aj super prísnemu "precedovi" uradu čo akože hrdinsky chráni financie tak že pol roka hlada
dôvod ako súťaž zrušiť aby potom mohli fondy Košiciam prepadnúť. Veď čím horšie tým lepšie...
TEŠIM SA NA ODDOVODNENIE VPLYVU DVOCH SLOV NA VYSLEDOK súťaže, a porovnanie s tými kde to nevadilo :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 12. Jan 2022 18:02

DENDIK
,,krása, doteraz nikoho nezatvarali a šmejdi rabovali skoro na KAZDEJ suťaži...,
Konecne sa vysutazi ferovo a zrazu je to nezakonne! :o :o Sa mi sníva v tejto džamahirii?






Priatelu ty to mas teda riadne v tej hlavicke pomylene... Tak na urovni volica Matelka resp absolventa vysokej skoly zivota...

Lebo ked kradli kedysi Oni, tak mozme aj my...
Nie preto sa volila zmena v 2020 ?? aby nedochadzalo k takymto situaciam, aby zakon platil pre vsetkych rovnako, ci sa to niekomu paci alebo nie...

OTAZKA
BOL/NEBOL poruseny zakon VO ??
AK NEBOL nech sa paci minister nech pisomne vyzve GR NDS k podpisu zmluvy.
AK BOL tak nech urychlene vyhlasi novu sutaz. NIC VIAC NIC MENEJ.

Je zaujimave ze vo vsetkych videach MD rozprava ako nemoze presvedcit ludi z NDS k vyhlaseniu VO na PO2, lebo by porusili zakon /nemaju peniaze/ a ako vravi kvoli minulosti chodia ludia vypovedat na NAKU... A tu je to akoze kosher ked povedia z UVO ze je to problem ???

Mam rad internetovych expertov na VO, ktorí v zivote neniesli za nic zodpovednost a zakon nepoznaju... ako by postupovali ak by sa mali podpisat pod akekolvek porusenie zakona hoc aj v dobrej viere tak by zdupkali raz -dva.. ONO dostat za nieco 10-12r vazenia tak neviem... Jak ti dvaja nestastnici z SNS, podpisali nieco, s cim nemali priamy suvis ale ako statutari niesli zodpovednost... A ti co ,,zarobili,, si uzivaju...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 12. Jan 2022 18:37

tak nam vysvetli akoze nedostali vazenie vazny za myto, za falsovanie analyz o vyhodnosti o PPP, pociatek, stromcek a roky dozadu za vsetky tie pochybenia. ide o dvojaky meter pri uplatnovani prava, tak ako obvykle. niekde sa veci ututlu, zamlcia odignuruju. a inde nie. podla toho kde maju silnejsiu tlacenku.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod EmBe » 12. Jan 2022 18:51

Ďalšie vyjadrenie ministra k súťaži:
https://fb.watch/auPCq2usus/
Zverejňujú celé znenie odvolania aj s prílohami.
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2260
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod zvR7 » 12. Jan 2022 18:57

Pochybujem, že po tejto mediálnej prestrelke by to ešte mal odvahu niekto podpísať...
Tu už neexistuje dobré alebo zlé riešenie (to mohli doriešiť za zatvorenými dverami), v jednom má MD pravdu cena bude určite vyššia pri novej súťaži a SK prerobí ...skoro ako vždy
To čo ale nevieme s istotou či je toto politický problém alebo problém mantákov...ak sa ale pozrieme na fungovanie iných ministrov to bude asi kompetenčný problém a komunikačný problém.

DrX napísal:Mozno najlepsie by bolo, ak by Dolezal toto presunul na financovanie statom, a usetrene peniaze moze planovat napr na SO PO 2, alebo Sorosku, ak by s tym chcel pohnut. Z hladiska statu je urcite najvyhodnejsie tuto stavbu stavat, ale drazdit kvoli tomu EU nemusi byt zas az tak dobry napad.


DrX v tomto máš určite pravdu, len to by sme tu už mali mať dávno nový zákon o VO a 100% pripravené projekty aby tie EU peniaze neprepadli (ale zatiaľ nás o tom MD ani NDS nepresvedčili...a mali na to dva roky)
zvR7
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 323
Obrázky: 0
Založený: 05. Máj 2013 15:13

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cPalo » 12. Jan 2022 23:37

jarino napísal:Presne tak, nechcelo sa im do toho.
Veľmi dobre sú si vedomí tohto pochybenia, tak chcú krytie.

Toto ale nikto nespochybňuje.
Je to podobné, ako keby som prišiel na stavebný úrad a požiadal o vydanie stavebného povolenia na stavbu na cudzích pozemkoch. A ešte by som sa divil a kričal na celý mestský úrad, že mi úradník nechce dať štempeľ.

To si mohol aj prirovnať vodiča čo spôsobí šmykom smrteľnú nehodu s masovým vrahom. To si teda zadrel.

Stále si sa nevyjadril k tomu, že ak ÚVO rozhodlo v podobnej veci mimo zákona, t.j. "alebo ekvivalent" tam nemusel byť. Tak prečo to teraz tam musí byť.
Prečo sa nik nevyjadrí k tomu, že ÚVO v minulostí tým pádom porušilo zákon a prečo ich všetkých nepozatvárajú?


Všetci ÚVO-pozitívny píšu, že ostatní chcú porušenie zákona. NIE. Ja len píšem, že R2 KE nebiť odvolávaní tak už by sa staval a nik by o tom ani netušil, že aké strašné trestné činy sa udiali.
metelesku.blesku » 12. Jan 2022 12:03
cPalo napísal:
Čisto teoretický, ak by sa vybral uchádzač o 1,5 roka skôr, ani netušíme, že "alebo ekvivalent" sa tam dáva. Ale teraz je to "trestný čin". To je všetko.

Ako už jarino skoršie písal, NDS mala takú menšiu nepríjemnú návštevu NKÚ, po ktorej sa postupne jednotlivé veci posúvajú na riešenie OČTK (to znamená, že tam sú podozrenia z páchania trestnej činnosti). Ďalšia, tentokrát už hĺbková, kontrola NKÚ v NDS sa chystá v tomto roku 2022. Predpoklad, že ďalšie veci budú posúvané OČTK je vysoko pravdepodobná. Takže písať o tom, že až teraz je niečo "trestný čin" mi nepríde korektné. Ono to boli trestné činy už predtým, len skutočnosť, že sa to neriešilo dáva len ucelenejší obraz o tom, ako tu fungovala celá krajina "o 1,5 roka skôr" a ešte skoršie.
A teraz úvaha: Naozaj chceme, aby sa stále pokračovalo v štýle "no a čo, že si vytierame so zákonom riť, veď sa predsa nič hrozného nestalo

"alebo ekvivalent" nie je trestný čin a ani nič čo bude v budúcností kontrolovať NKÚ!
Nekorektné je písať o korektností pri nekorektných úvahách.
Je rozdiel porušiť zákon a rozdiel je ak niekto 20 rokov robí rovnako svoju prácu, ale niekto mu niečo zmení a on si to nevšimne.

Ak to negatívne ovplyvnilo súťaž, všetci chceme aby sa to zrušilo. Ak nie, tak chceme aby sa stavalo. To je celé. :idea:
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 13. Jan 2022 12:43

Fakt je to ciste psycho. Z hladiska financii nie je co riesit: stavat sa ide za vybornu cenu, a 34mil EUR z toho zaplati stat, pricom tych 34mil z eurofondov moze pouzit inde. Takze pre stat je to zdaleka najlepsia vec.

A ak je problem z hladiska UVO a prava, tak nechapem, ako to, ze cely medialny humbuk je kvoli tomuto, ked za teraz dostavany tunel PO Juh sa ma vraciat 100%, cize 10X VIAC - vyse 300mil EUR!!! To UVO pred podpisom nekontrolovalo? A ak ano a pustili to, tak kto porusil zakon a koho zavru alebo mu to daju na hmotnu zodpovednost? A co 2 mld EUR za obchvat BA! Kolko nezrovnalosti a predrazeni a poruseni zakona, a este aj nefunkcny vysledok. Je niekto zodpovedny????

Podla mna je teda jasne tu nejaky politicky zaujem. A podobne ako pri UHP aj UVO niekto len zneuziva na svoje politicke zamery - v lepsom pripade na odvadzanie pozornosti (v horsom, aby sa nestavalo na juhu).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 14. Jan 2022 00:53

nevo83 napísal:DENDIK
,,krása, doteraz nikoho nezatvarali a šmejdi rabovali skoro na KAZDEJ suťaži...,
Konecne sa vysutazi ferovo a zrazu je to nezakonne! :o :o Sa mi sníva v tejto džamahirii?






Priatelu ty to mas teda riadne v tej hlavicke pomylene... Tak na urovni volica Matelka resp absolventa vysokej skoly zivota...

Lebo ked kradli kedysi Oni, tak mozme aj my...
Nie preto sa volila zmena v 2020 ?? aby nedochadzalo k takymto situaciam, aby zakon platil pre vsetkych rovnako, ci sa to niekomu paci alebo nie...

OTAZKA
BOL/NEBOL poruseny zakon VO ??
AK NEBOL nech sa paci minister nech pisomne vyzve GR NDS k podpisu zmluvy.
AK BOL tak nech urychlene vyhlasi novu sutaz. NIC VIAC NIC MENEJ.

Je zaujimave ze vo vsetkych videach MD rozprava ako nemoze presvedcit ludi z NDS k vyhlaseniu VO na PO2, lebo by porusili zakon /nemaju peniaze/ a ako vravi kvoli minulosti chodia ludia vypovedat na NAKU... A tu je to akoze kosher ked povedia z UVO ze je to problem ???

Mam rad internetovych expertov na VO, ktorí v zivote neniesli za nic zodpovednost a zakon nepoznaju... ako by postupovali ak by sa mali podpisat pod akekolvek porusenie zakona hoc aj v dobrej viere tak by zdupkali raz -dva.. ONO dostat za nieco 10-12r vazenia tak neviem... Jak ti dvaja nestastnici z SNS, podpisali nieco, s cim nemali priamy suvis ale ako statutari niesli zodpovednost... A ti co ,,zarobili,, si uzivaju...

Milý pan Nevicky asi Vam uniklo ze v sutazi na iny usek R2 pred nejakym casom dve slovicka tiez neboli. A bol poruseny zakon?
Ak rada vyhlasi ze zakon poruseny nebol tak poruseny nebude. Ak rada vyhlasi ze bol tak bude. Čiže na čo sa tu hráme?
Neboj v banke sme tiez mali audity, ale predposr..ý riaditel si nikdy nevedel obhajiť svoje. Mozno nie som odbornik na VO ale sedliacky rozum mám.
Celá europa sa z nas smeje a ty obhajuješ toto??? sme to my narod na pohľadanie :lol: A este my vysvetli ako by sa kradlo pri tejto suťaži pls :o
Tfuj,hnusny alibizmus :twisted:
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 14. Jan 2022 01:20

cPalo napísal:Prečo sa nik nevyjadrí k tomu, že ÚVO v minulostí tým pádom porušilo zákon a prečo ich všetkých nepozatvárajú?

lebo by museli pripustiť že niekto je nahý? Cely čas to tu omieľam, aj HzP aj UVO samy smejd čo sa tyka veci vychodného slovenska.
Naposledy pobavilo nevycislenie prinosov priemyselneho parku Valaliky, ale jednoznačné vyčislenie nenavratnosti :lol:
profesionalita a alibizmus jako ked 250 súťaží pustíš ale tu konkrétnu aj po troch rokoch súťaženia a aj hrozby prepadnutia 140 nepustíš :o :o
Jaro šak sa vyjadri k tej zakonnej lehote! Som tu viackrat naznacoval ze preco tomu Hlivjakovi trvalo pol roka hladať dve slovká, obyčajné slová ..... :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cepheus » 14. Jan 2022 04:15

ja som vzdy tvrdil a tvrdim Dolezal spravil najvacsiu chybu ze hned na zaciatku neodvolal sefa UVO a nevymenoval noveho niekoho kto fakt bude robit veci ako ma a venovat sa tomu comu ma, nie pchat paprce do toho, do coho ho nic nieje to sa malo spravit najskor ten smeracky smejd Hlivjak tam narobil viac skod jak uzitku! nieco na styl Kajetana Kičuru, tu evidentne ide o riadenu sabotaz vystavby na vychode! a nie ze nie! to musi vidiet aj totalne slepy.. je to vykonstruovana ,umelo vymyslena chyba aby mohli stopnut sutaz potrebovali zamienku ,tak si ju na UVO spravili.. ak sa na jar nezacne staviat uvidite tie blokady a protesty nasratych obcanov to presovske protestiky boli suvix proti tomu,co sa spusti na Kosickych vypadovkach,most VSS,opatske ,slanecka a pod! a druha chyba uhp trebalo uz davno zrusit zbytocny bzdic vystavby a totalne zbytocna organizacia! tretia chyba.. uz davno malo dojst k zluceniu SSC+NDS
cepheus
diskutujúci
 
Príspevky: 163
Obrázky: 7
Založený: 30. Dec 2021 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 14. Jan 2022 08:39

Aby som si to ujasnil:
Jedna štátna firma (NDS) ktorá stavia diaľnicu si vyberá stavebníka a druhá štátna firma (UVO) ju kontroluje či to robí dobre. To celé s cieľom aby sa to 100% zaplatilo z EU fondov (kde 1€ nás stojí 0,4€ pokiaľ sa dobre pamätám).
Ale výsledok je že tieto dve firmy medzi sebou konajú tak, aby jedna našla chybu na tej druhej, namiesto toho aby sa snažili spolupracovať.

Ak je to tak tak sa pýtam, čo je skutočným cieľom?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 117
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod milan_KM » 14. Jan 2022 08:51

Táto diskusia je krásnou prehliadkou toho prečo je Slovensko tam kde je. Porušenie zákona mi nevadí, pokiaľ mám z toho úžitok. A haj*li sabotéri, čo si na to dovolia upozorniť.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod devil » 14. Jan 2022 09:51

Slovensko je tam kde preto lebo stale funguje dvojaky meter. nasi ludia aj nase regiony. niekde sa privrie ocko a inde uz nie. a este k tomu ked vrchost nieco povie tak to tak ma byt, treba drzat hubu a krok.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod vladik67 » 14. Jan 2022 10:17

milan_KM » 14. Jan 2022 09:51

Táto diskusia je krásnou prehliadkou toho prečo je Slovensko tam kde je. Porušenie zákona mi nevadí, pokiaľ mám z toho úžitok. A haj*li sabotéri, čo si na to dovolia upozorniť.


Máš pravdu, toto je naozaj to Slovensko. A k tej druhej vete len toľko: "Nebuďme pápežskejší ako pápež." Áno, právo má byť vymožiteľné v právnom štáte. Ale tu nejde len o právnu stránku veci, ale aj o ekonomickú čiže o škody a premrhanie finančných prostriedkov. Prečo by sme stavali lacno? Veď po právnej stránke môžeme zopakovať súťaž pre dve slovíčka a o 2 - 3 roky stavať drahšie oproti dnešnej vysúťaženej cene. Alebo štát by nemal byť dobrým gazdom ale len právnym štátom? Štát musí skĺbiť oboje v celok.

A ak tomu nerozumieš potom Ti vysvetlím presne na stavebnom príklade či už občana alebo biznismenov, developerov. Je v praxi veľa stavieb, ktoré sa stavajú bez stavebných povolení a dodatočne sa to odsúhlasí, pričom je aj udelená pokuta a "karavána" ide ďalej. Lebo napriek porušeniu zákona stačí na odvrátenie škody v tomto prípade veľmi značnej aj takýto postup stavebného úradu. Čiže stavebný úrad posudzuje aj ekonomickú stránku veci. No a naspäť k téme, tu jasne ide o politikárčenie a získavanie bodov, ak by náhodou tými rôznymi epidemiologickými opatreniami nezabránili predčasným voľbám (Smer alebo omieľaný Ersek verzus "Nová vláda" alebo politické vydieračky v novej vláde OĽANO verzus SME rodina.).

Na záver budem možno trochu tvrdý a osobný, ale dúfam, že nie si toho názoru "Keď mi zdochla koza, tak nech aj susedovi." Keď sa nestavia na D3, tak nech ani na východe R2 a R4. A čo tam potom, že už zrušili Sorošku, pozastavili vo vysokom štádiu pripravený úsek pri Bátke, nesúťažia druhú etapu obchvatu Prešova. Východ nepotrebuje nič, len nech je D3. A navyše niekto už politicky oživuje tému R1 a R8.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cPalo » 14. Jan 2022 10:27

milan_KM napísal:Táto diskusia je krásnou prehliadkou toho prečo je Slovensko tam kde je. Porušenie zákona mi nevadí, pokiaľ mám z toho úžitok. A haj*li sabotéri, čo si na to dovolia upozorniť.

LOL
Toto "porušenie zákona" sa tu deje už X rokov, ale nikde inde to nevadilo, ale vadí to len tu? Keby sa to stalo v KM, už ťa vidím, ako sa tešíš na naprávanie zákona.
Prečo kysučania plačú, že sa opakuje EIA na D3? Veď je to podľa zákona ČI? :idea:
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cPalo » 14. Jan 2022 10:34

Teraz si EU vymyslí, že tam budeme dávať, alebo mimozemské technológie, lebo oni sú diskriminovaný. Oni aj chceli vyriešiť našu D1, ale nespĺňali FIDIC :lol:

Stále píšeme, prečo to vadí iba TU?
Malo to negatívny dopad?
Nikdy si neprešiel ako chodec na červenú? Ani žiadna iná blbosť?
Ublížilo to niekomu?

Hrubá čiara a odteraz už len s "alebo ekvivalent". :wink:
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod milan_KM » 14. Jan 2022 11:17

Ako som čakal, osobné útoky, vyťahovanie pôvodu, absolútna ignorácia reality, ktorá s vaším protežovaním určitých regiónov nemá nič spoločné. A odpoveď na otázku prečo zrovna tu, je predsa vo výmene vlády a rozviazaní rúk kontrolných orgánov. Konečne sa takéto pochybenia nezametajú pod koberec. A zodpovední zistili, žeby za takéto hovadiny reálne mohli ísť odpočinúť do ústavu. Všetko je to v jarinových odpovediach.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cPalo » 14. Jan 2022 11:42

Odpoveď máš zlú, za tejto vlády tento ÚVO schválil zmluvu, kde nebolo "alebo ekvivalent";)

Takže ešte raz. Kamarát šiel domov a keďže tam prerábali cestu, tak tam bol ten dočasný semafor. Bola polnoc, semafor zapnutý a si sám ako lunochod na mesiaci. Čakaj 5min, alebo prejdeš.
Druhý prípad na červenú vletí do križovatky a ublíži na zdraví.
Právne je to to isté a ty by si zlynčoval, aj toho, čo sa prával ekologický a bol o 5min doma skôr.
Len chcem aby sa prihliadalo na závažnosť a logickosť a tým, že tu je precedens v rozhodnutí, tak aj na ten.

Nik tu nepíše o tolerancií hrubých porušení, ale o prižmureni oka nad chybyčkou, bez následku na súťaž!!!
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod cPalo » 14. Jan 2022 11:43

A dodatok, za tú chybičku nik nepôjde sedieť, už nefabulujte !!!
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 14. Jan 2022 15:06

Dendik napísal:Do 30 dni, (zakon neporušil ked to drzal pol roka?) ale on to musi zverejniť až tri dni pred vianocami, to je ale nahoda :o

Namiesto písania somarín by si si mohol radšej prečítať Zákon o verejnom obstarávaní.
Paragraf 173 odpovedá na všetky Tvoje otázky ohľadom lehoty konania.

Dočítal by si sa tam aj niečo také, že ÚVO za zákonom stanovených podmienok môže konanie prerušiť (či už pre účely získania odborného posudku alebo dať možnosť vyjadriť sa NDS-ke), pričom lehota im v takom prípade neplynie.
Veľmi často NDS si vyžiada aj viac ako mesiac navyše na vyjadrenie k zisteným porušeniam zákona.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.