R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 16. Aug 2021 07:19

jarino napísal:Za tie roky čo sa realizuje MPV to už mali mať vysporiadané

By mali, ale nemajú!
Ja som živý príklad. Dokiaľ na NDS nevymenia "pajácov a papagájov" za ľudí, čo to mu aj rozumejú, vedia aké majú práva a povinnosti, ani to nedotiahnu.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 16. Aug 2021 07:30

No a aký je vlastne stav s Vašimi pozemkami? Nejako sa to hýbe alebo kde to stojí? Nakoho sa čaká (konkrétne)?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 16. Aug 2021 10:46

Podal som odvolanie voči rozhodnutiu OÚ vo veci vyvlastnenia.
Hmmm, pred dvoma mesiacmi ;-)
Čo myslíš, koľko mesiacov sa môžu tváriť že tu máme Covit, aby mi odpovedali?
Ja mám zo zákona 15 dní na odvolanie a "štát" mesiace na rekciu. V minulej korešpondencii mi dali iba jeden deň, aj keď mali mi dať zo zákona 15 dní. Čo myslíš, ako reagoval odvolávací orgán? Skonštatoval fakty, a ako by sa nechumelilo. Žiadne zrušenie a zopakovanie konania, žiadne nové konanie, veď na čo, "My sme tu štát, my nemusíme dodržiavať zákon, to musí len bleps!"
Skús sa v takej atmosfére doprosovať zákonného postupu, keď ani nevedia, čo môžu a čo majú zakázané. Napríklad som požiadal o úpravu zmluvy, ktorú mi poslali, a odpoveď bola že oni na to vraj nemajú právo. To vážne, ani jedna zo zmluvných strán nemá právo meniť text zmluvy? Aj taký odborníci pracujú pre NDS!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod crossroad » 16. Aug 2021 12:00

no ako vidim ze sa to nezacne staviat ani najblizsich 5 rokov.. skoncili sme aj s nadejou ze obchvaty presova a kosic raz niekedy budu, my sa toho zrejme uz nedozijeme.. zjavne polsko madarsko su na mile vo vsetkom pred nami
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 17. Aug 2021 08:34

no ako vidim ze sa to nezacne staviat ani najblizsich 5 rokov.. skoncili sme aj s nadejou ze obchvaty presova a kosic raz niekedy budu, my sa toho zrejme uz nedozijeme.. zjavne polsko madarsko su na mile vo vsetkom pred nami


Tu je podstatne ci pre tento usek existuje platne stavebne povolenie - a to uz bolo vydane. Samozrejme sudne spory kvoli vyvlastneniu budu bezat popritom a pravdepobodne este dlho aj po ukonceni stavby. Jedna sa tu uz iba o vyske nahrady za tieto pozemky, popripade nesedia stvoraky s tym co maju vlastnici zapisane na LV s tym co vykupili alebo vyvlastnili - nevedie sa polemika o tom ci budu prevedene do majetku NDS (tu drzim palce Vceliakovi aby si vybojoval adekvatnu financnu nahradu lebo som to pochopil tak ze mu nesedi vymera). Takze to ze na online katastri este figuruju mena povodnych vlastnikov parciel a nie NDS nie je prekazkou kedze stavebko je vydane a je platne. Poukazujem na fakt ze pri D1 Budimir - Bidovce tiez este dlho svietilo v katastri niekolko povodnych vlastnikov a pritom tam uz 1 rok az 2 roky uz sa stavalo a po parcelach brazdili bagre.

Tu to skor vyzera ze vitaz chce navysenie sumy kvoli podstatne drahsim vstupom a realne hrozi ze nepodpise zmluvu k comu ho nikto nemoze donutit. Vid ze sa ozyvaju aj ini na inych usekoch kde su stavby v nejakom stadiu rozostavanosti (mozno to aj zneuzivaju na vydieranie NDS).
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod luboslavko » 17. Aug 2021 09:49

Dnes v Korzári:
Časť úseku R2 chcú začať stavať tento rok

NDS počíta s tým, že ešte tento rok sa začne so stavebnými prácami na druhej časti úseku R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, ktoré by mali trvať 3 roky.
Verejné obstarávanie (VO) sa v tomto prípade naťahuje od decembra 2018, kedy diaľničiari vyhlásili súťaž na zhotoviteľa. „VOna rýchlostnú cestu R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, II. úsek stále prebieha. NDS je v priebehu VO viazaná mlčanlivosťou. Našou snahou vo všeobecnosti je vždy ukončiť verejné súťaže na zhotoviteľov diaľničných úsekov čo najskôr, avšak verejný obstarávateľ nemôže uchádzačom zabrániť v prípadnom uplatnení revíznych postupov v zmysle zákona o VO. Akonáhle bude VO ukončené, NDS pristúpi k podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom,“ uviedla Žgravčáková.
Zákazku na výstavbu tejto časti R2 by malo získať združenie firiem Eurovia SK a Eurovia CZ, ktoré dalo ponuku na 132,6 milióna eur bez DPH.
Podľa hovorkyne NDS napredujú procesy aj v prípade prvej časti tohto úseku.
„Vrámci prípravy R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, I. úsek momentálne prebieha preberacie konanie dokumentácie na ponuku spolu s dokumentáciou na realizáciu stavby. Následne ju posúdi ÚHP a bude zabezpečené stavebné povolenie,“ dodala Žgravčáková.
Obidve časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice-ŠacaKošické Oľšany budú po uvedení do prevádzky spolu s diaľnicou D1 vytvárať juhovýchodný obchvat Košíc.
„R2,situovaná juhovýchodne od mesta Košice, zabezpečí napojenie na diaľnicu D1 a rýchlostnú cestu R4 Košice -Milhosť. Odľahčí mesto Košice o tranzitnú dopravu, prinesie vyšší komfort z jazdy, zvýši plynulosť, rýchlosť a bezpečnosť premávky. Zároveň zníži nehodovosť a zlepší kvalitu životného prostredia,“ uzavrela Žgravčáková.
luboslavko
diskutujúci
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 25. Okt 2013 06:56

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Aug 2021 11:45

orator napísal:realne hrozi ze nepodpise zmluvu k comu ho nikto nemoze donutit.


To je tak, keď viazanosť ponúk musia záujemcovia deklarovať na max. 12 mesiacov od podania ponúk, no vyhodnocovanie v podaní NDS trvá najmenej 8 mesiacov dokým pošlú prvý list na vysvetlenie ponuky a celkovo najmenej 15 mesiacov, pokým pošlú víťazovi list, že vyhral. Prirátať k tomu ešte námietky a odvolania a sme na 24 mesiacoch. To sa potom môže stať, že im zmluvu nepodpíše ani uchádzač s najdrahšou ponukou a nikto ho k tomu neprinúti.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod orator » 17. Aug 2021 12:21

luboslavko napísal:Dnes v Korzári:
Časť úseku R2 chcú začať stavať tento rok

NDS počíta s tým, že ešte tento rok sa začne so stavebnými prácami na druhej časti úseku R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, ktoré by mali trvať 3 roky.
Verejné obstarávanie (VO) sa v tomto prípade naťahuje od decembra 2018, kedy diaľničiari vyhlásili súťaž na zhotoviteľa. „VOna rýchlostnú cestu R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, II. úsek stále prebieha. NDS je v priebehu VO viazaná mlčanlivosťou. Našou snahou vo všeobecnosti je vždy ukončiť verejné súťaže na zhotoviteľov diaľničných úsekov čo najskôr, avšak verejný obstarávateľ nemôže uchádzačom zabrániť v prípadnom uplatnení revíznych postupov v zmysle zákona o VO. Akonáhle bude VO ukončené, NDS pristúpi k podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom,“ uviedla Žgravčáková.
Zákazku na výstavbu tejto časti R2 by malo získať združenie firiem Eurovia SK a Eurovia CZ, ktoré dalo ponuku na 132,6 milióna eur bez DPH.
Podľa hovorkyne NDS napredujú procesy aj v prípade prvej časti tohto úseku.
„Vrámci prípravy R2 Košice-Šaca- Košické Oľšany, I. úsek momentálne prebieha preberacie konanie dokumentácie na ponuku spolu s dokumentáciou na realizáciu stavby. Následne ju posúdi ÚHP a bude zabezpečené stavebné povolenie,“ dodala Žgravčáková.
Obidve časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice-ŠacaKošické Oľšany budú po uvedení do prevádzky spolu s diaľnicou D1 vytvárať juhovýchodný obchvat Košíc.
„R2,situovaná juhovýchodne od mesta Košice, zabezpečí napojenie na diaľnicu D1 a rýchlostnú cestu R4 Košice -Milhosť. Odľahčí mesto Košice o tranzitnú dopravu, prinesie vyšší komfort z jazdy, zvýši plynulosť, rýchlosť a bezpečnosť premávky. Zároveň zníži nehodovosť a zlepší kvalitu životného prostredia,“ uzavrela Žgravčáková.


Nenasiel som tento clanok na Korzari a bude to zrejme starsieho data lebo pise sa tam o vydani stavebneho povolenia ktore uz je platne minimalne 1 rok a verejne obstaravanie uz tiez je ukoncene nejaky ten mesiac (vsetko stare dnes uz zname veci). Dnes to vsetko stoji uz iba na podpise zmluvy... to je ta posledna neznama ...
orator
diskutujúci
 
Príspevky: 220
Obrázky: 178
Založený: 30. Júl 2017 11:26

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 18. Aug 2021 09:04

Tu je ten clanok viewtopic.php?f=35&t=25652 . Je novy a info je aktualne. Myslim, ze tento rok to spustia.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Aug 2021 10:11

Čo spustia? Veď to už majú postavené. Vy východniari ste strašný tajnostkári: https://sk.mapy.cz/s/kobulatafe
:lol:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod pa3ck » 18. Aug 2021 10:24

Úsek Zdoba - Oľšany už stihol sublimovať?
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 953
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 18. Aug 2021 11:50

Detaily. Obchvat mostu VSS predsa vyriešený je, ňi? :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 24. Aug 2021 18:32

Tokaj nachystanyyyyyy :-) :-) :-) viewtopic.php?f=35&t=25660
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 24. Aug 2021 18:38

Kebyze otvaras tokaj lebo sa zajtra otvara tak ok.. zasa na druhu stranu Tokaj nie je nic moc, vino v hodnote 10e :) si sa neako rozsupol...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 24. Aug 2021 18:50

Bomba by bola, ak by to stihli dokoncit este do 2023...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod crossroad » 24. Aug 2021 19:39

no KO-NEC-NE! to bol porod, kks..uz som neveril ze sa dockame..par prispevkov vyssie par dni dozadu som uz stracal nadej.. az mam chut si na plne hrdlo zaspievat https://youtu.be/IUZEtVbJT5c?t=19 :lol: a dufam ze hned naplno rozbehnu a budu aj pokracovat dalsimi usekmi I.etapou a aspon akutne ziadanou R2 Saca-Moldava
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod marekjahoda » 24. Aug 2021 20:51

Nooo tak som mal pravdu, zjavne drvia kamenivo na pristupove cesty na stavbu. super, tesim sa.
A drzim palce Vceliakovi nech ich tam nacechra brka...
marekjahoda
návštevník
 
Príspevky: 11
Založený: 29. Mar 2021 13:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod pa3ck » 24. Aug 2021 21:41

nevo83 napísal:Kebyze otvaras tokaj lebo sa zajtra otvara tak ok.. zasa na druhu stranu Tokaj nie je nic moc, vino v hodnote 10e :) si sa neako rozsupol...

OT: Taký 6-putňový stojí trochu viac :wink: Ale je pravda, že tá špecifická chuť nie je pre každého
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 953
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod crossroad » 24. Aug 2021 22:23

vina za cca 10 eur nic moc? lol ja si dam trebars aj topolciansky ribezlak za 2-3 ecka zo supermarketu a v pohode ;) paradne chuti 10 eur za vino je uz hoodne vela
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod EmBe » 25. Aug 2021 06:32

Budúci týždeň by sa mala podpisovať zmluva a na jeseň by sa mala začať výstavba.
Obrázok používateľa
EmBe
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2260
Založený: 24. Jan 2010 20:33
Bydlisko: ZA/ZV/ZM

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod atlan » 25. Aug 2021 07:15

No najprv musia podpisat, a az tam budu stroje na stavbe potom otvarajte vino.
atlan
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 267
Založený: 11. Apr 2015 23:41

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod crossroad » 25. Aug 2021 08:39

bud tyzden podpis, este v septembri sa odovzdava stavenisko, mam info priamo od zdroja ;) no na jesen uz toho moc asi nestihnu..
crossroad
diskutujúci
 
Príspevky: 61
Založený: 10. Júl 2021 00:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod metelesku.blesku » 25. Aug 2021 11:05

Aspoň odhrabú ornicu a urobia archeo a pyro prieskum, keď už nič iné. Aj to zaberá čas a možno aj dobre, že to budú robiť teraz na jeseň/zimu a nie uprostred stavebnej sezóny.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 25. Aug 2021 11:28

Nie je zima najlepšie obdobie na zakladanie pilotov? Aspoň im nie je horúco, nezapadnú do bahna, lebo mrzne a hlboko aj tak nemrzne :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 25. Aug 2021 12:47

hej lebo v okoli Kosic, su teploty v zime - 10C a 40cm snehu ze... ?
Tak v 1986... v blate budu po kolena
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.