R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod rokfo » 07. Mar 2021 10:37

Nemá niekto nejakú informáciu kedy sa už konečne začne stavať, respektíve niečo nové ?
rokfo
návštevník
 
Príspevky: 22
Založený: 02. Júl 2020 13:43

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod stavbar_po » 07. Mar 2021 21:09

Aktuálny stav:Plynie 45dňova lehota (do 17.3.2021) na rozhodnutie vo veci odvolania

Viac tu: https://www.historiadialnic.sk/
stavbar_po
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 10. Feb 2016 10:06

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod regiopanter » 08. Mar 2021 01:30

to su dementi..neschopni co to dolezal alebo nds okamzite nezamietne?nezmyselne odvolavacky do nekonecna.. no comment uz davno mali zamietnut ,naco natahuju dalsich 45 dni.. chore.. idiotizmus na n-tu oni to vazne nechcu stavat a nechaju prepadnut..
regiopanter
diskutujúci
 
Príspevky: 73
Založený: 19. Jan 2021 01:24

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 08. Mar 2021 08:40

V trase diaľnice pri obci Valaliky ostala kukurica na poli celú zimu, tak som si vravel že to sa gazdovi už neoplatí že na jar to rozbehnú. Ale .. ale minulý týždeň zožal (normálne kombajn vo februári na poli) a následne aj pooral. To mi nepríde že sa tam bude vôbec niečo stavať ... nehovoriac že plynári nejako ani neuvažujú o prekládke VTL zatiaľ.
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 08. Mar 2021 08:42

Najvyšší čas začať organizovať po vzore PO prechádzky cez prechod v Barci, Opátskom a pri Leteckej ...
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 08. Mar 2021 09:04

Pajdoom napísal:minulý týždeň zožal (normálne kombajn vo februári na poli)

Nič v zlom, vidno, že sa nevyznáš. Ak sa má kukurica zožať na osivo, a nie na siláž, v zime počas suchých mrazov, je ten správny čas na "žne".
Stále ešte nemajú všetky pozemky, napríklad ani odo mňa si stále neodkúpili a ani nevyvlastnili podiel v cca 1,7 metra štvorcového.
Návrh na vyvlastnenie už podali, podal som námietku.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod tomenmen » 08. Mar 2021 09:14

V čom bol problém že bola podaná námietka proti vyvlastneniu ?
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 08. Mar 2021 09:23

Urobili zo 17 m2 1.7 m2. Na hulváta.
V každom kole som ich vyzýval na dopĺnie do zmluvy, ale keďže "dohadovanie" robili externé firmy, ktoré nemali právo meniť návrh zmluvy, tvárili sa akoby nič. Koniec v nedohľadne, respektíve, kým sa na to pozrie niekto erudovaný.
Zatiaľ to vyzerá, že sa na to pozerala maximálne tak učiteľka s materskej škôlky, aj to dva týždne pred štátnicou :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 08. Mar 2021 17:06

Je to ozaj hanba ze súmestie KE-PO s cca 350.000 obyvateľmi musí šaškovať po uliciach, aby si vyžobronili, alebo lepšie povedané "vyprotestovali" to čo je bežné
už aj v madarsku alebo PL. Nemá ani obyčajnú dvojkoľajku... Ficovský Blavastan na východ roky kašľal, som zvedavý či sa to za tejto vlády zmení. Jedná lastovička už
vyletela, viewtopic.php?f=35&t=25369 no leto nerobí.
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 08. Mar 2021 18:02

no co ja viem, sala +pridruzene okolie dostala peniaze za I.useku KE kt sa ani nesutazi... a teraz im to zobrali a dali spat na vychod do PO...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vlados » 08. Mar 2021 18:37

Dendik napísal:Je to ozaj hanba ze súmestie KE-PO s cca 350.000 obyvateľmi musí šaškovať po uliciach, aby si vyžobronili, alebo lepšie povedané "vyprotestovali" to čo je bežné
už aj v madarsku alebo PL. Nemá ani obyčajnú dvojkoľajku... Ficovský Blavastan na východ roky kašľal, som zvedavý či sa to za tejto vlády zmení. Jedná lastovička už
vyletela, viewtopic.php?f=35&t=25369 no leto nerobí.

Sám si písal, že uprednostníš D1 na MI pred R4. Ešte aj tie peniaze boli počítané pre košický kraj.
Neviem aký Ficovský Blavastan myslíš. Fico je z Topoľčian a Blava je pri Trnave. Ak myslíš Bratislavu, tak tá Fica vo veľkom nevolila na rozdiel od východu.
Inak mesto Prešov je rovnako pažravé ako Žilina. Viac ako polovica vozidiel pôjde do/cez mesta, čiže stavať mimo PO by to boli efektívnejšie umiestnené peniaze.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 11. Mar 2021 10:30

Vceliak napísal:
Pajdoom napísal:minulý týždeň zožal (normálne kombajn vo februári na poli)

Nič v zlom, vidno, že sa nevyznáš. Ak sa má kukurica zožať na osivo, a nie na siláž, v zime počas suchých mrazov, je ten správny čas na "žne".
Stále ešte nemajú všetky pozemky, napríklad ani odo mňa si stále neodkúpili a ani nevyvlastnili podiel v cca 1,7 metra štvorcového.
Návrh na vyvlastnenie už podali, podal som námietku.


Vďaka za vysvetlenie (v tomto naozaj nie som doma, aj ked viem že kukurica sa žne neskoro), ale prečo potom oral? Bude aj siať/sadiť?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 11. Mar 2021 12:31

Vlados napísal:
Dendik napísal:Je to ozaj hanba ze súmestie KE-PO s cca 350.000 obyvateľmi musí šaškovať po uliciach, aby si vyžobronili, alebo lepšie povedané "vyprotestovali" to čo je bežné
už aj v madarsku alebo PL. Nemá ani obyčajnú dvojkoľajku... Ficovský Blavastan na východ roky kašľal, som zvedavý či sa to za tejto vlády zmení. Jedná lastovička už
vyletela, viewtopic.php?f=35&t=25369 no leto nerobí.

Sám si písal, že uprednostníš D1 na MI pred R4. Ešte aj tie peniaze boli počítané pre košický kraj.
Neviem aký Ficovský Blavastan myslíš. Fico je z Topoľčian a Blava je pri Trnave. Ak myslíš Bratislavu, tak tá Fica vo veľkom nevolila na rozdiel od východu.
Inak mesto Prešov je rovnako pažravé ako Žilina. Viac ako polovica vozidiel pôjde do/cez mesta, čiže stavať mimo PO by to boli efektívnejšie umiestnené peniaze.

Ahoj pisal som že otazka čo UPREDNOSTNIŤ je totálny blud, lebo tunak potrebuješ stavať oboje naraz. PO a KE kraje maju na 100.tis obyvatelov 9km D+R kym BB 19 a nejdem dalej na zapad k blavastanu. To ze fico bol z TO, nic nemeni na protezovani zap. resp. znevyhodnovani východu. Sam svojich 12 rokov okomentoval slovami že tam nic nieje. Ani PO nevolil Fica, ale aj slepý vidí ako sa na východ kašle a s nastupom chlapcov s kalkulačkami sa chudobne regiony kvoli nizkym intenzitam a (vraj) nizkej vahe vplyvu vystavby na nezamestnanosť tak skoro dialnic nedočkajú. Ano Presov je pazravý lebo ako jediné krajske mesto NEMA obchvat, a už nechce aby tazka kamionova doprava chodila do 50m od historickeho centra, alebo intravilanom 30tisicoveho sidliska... Krasna ukážka, dík. Pride mi to že slovaci ideme z extremu do extremu - bud vsetko rozkradnut, alebo nic nepostaviť a veľa ušetriť. Uhp pracu za 4 roky ci koko su tam už malo byt davno vidiet v novych cestach, obchvatoch... zatial len politika, žiaľ.
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 20. Mar 2021 10:32

Do včera sa mal UVO vyjadriť k odvolaniu... Nikde,nič?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 21. Mar 2021 04:46

Žiaľ nič , vyzerá že tá súťaž zdá sa bude oveľa väčší problém jednak s pozemkami ktorých je rekordné množstvo na trase a ani niekoľko doslova rekordných rokov prípravy( niečo obdobné ani nepamatam v histórii Slovenska) nestačilo na odkúpenie a dohody s vlastníkmi a jednak s odvolaním nakoľko nebol vybratý víťaz súťaže ale napokon druhý v poradí.. Nastúpili veľké obštrukcie odvolavacky, podľa očakávania u nás ako to chodí..navyše mám pocit že sa tu niečo veľké a nekalé zatajuje.. Cítim z toho veľkú megablamaz aj sám minister sa k úseku nevyjadruje na tlacovkach to obchádza príp odbije už otrepanou frázou že "sa na tom robí" čo nevesti nič dobré..
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pajdoom » 25. Mar 2021 08:23

Žiadny posun?
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Dendik » 26. Mar 2021 17:50

asi by sa Košičania mohli zmobilizovať a okrem hodiny otazok bombradovat Dolezala a ministerstvo
aj natlakovymi akciami ako prechádzanie sa po prechodoch ako to robili Prešovčania, lebo toto je total trapas
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod nevo83 » 26. Mar 2021 18:48

No v prvom rade by sa mal zmobilizovat pan co USPAL KRAJ a tiez Gazda mesta Kosic, lebo za 3r neurobili absolutne nic...A to sa hraju ze maju ,,koalicny vytlak,, ...
Nechaju sa opit rozkom a riesia nic neriesiace problemy...
A na natlakove akcie neverim :) ludia sa boja stat po 3 na ulici tak si neviem predstavit neaku masovku :) najblizsie 2r.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 26. Mar 2021 22:26

Schyľuje sa k výstavbe. MDV SR zabezpečuje financovanie z eurofondov. Z OPII by malo ísť 143,8 mil. eur
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 27. Mar 2021 08:20

schyluje sa uz pomaly viac ako 5 rokov :lol: pokial neuvidim tu naplno kopat bagre, uz neuverim nicomu a nikomu.. vyzera to na podobny dlhorocny marazmus a tazky porod ako hubova ivachnova..resp "na ten styl" nakoniec budu musiet eu fondy z oboch usekov presunut inde pre akutnu hrozbu prepadnutia..
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 27. Mar 2021 12:15

Super sprava. Dalsi Ostrozovic pripraveny. Alebo to tentokrat bude Macik???
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pacho » 27. Mar 2021 14:18

Síce pomaličky ale iste sa aj tento juh konečne rozhýbe. Dôležité bude ešte prepojenie R2 R4 a obchvat zvolena. Sorožka a ako bonus Bátka, a konečne by bol BA - KE so solídnou alternatívou k D1. držím palce.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod JaNY » 27. Mar 2021 15:29

:D Pacho,co si bol z DrX na pivo ze takto pekne "juzansky" a z pochopenim pises.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Pacho » 27. Mar 2021 16:01

ale nie , možno by to nebolo od veci, neake to pivečko. To že mám iný názor ako drx, ešte neznamená, že sme nepriatelia, Nie som proti stavaniu dialnic na juhu. Jedine čo stále vravím , dokončiť D1 a D3, / čo už malo byť v r 2010/, a potom sa pustiť do juhu, a postupne poprepájať S-J. , s prioritou R4. :-) Problém je predražený sever, ale to nie je problém dialnice , ale ľudí .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod JaNY » 27. Mar 2021 16:57

chapem. to bolo len tak na odlahcenie, sak je vikend :)
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.