R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľšany)

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vlados » 22. Apr 2021 23:37

Vždy keď sa stane na najvyťaženejšej ceste nehoda, tak nastáva kolaps. Asi by chcel pán Titl kapacitnú rezervu ako zažíval za hlbokého socializmu ;)
Medzi MÚK VSS a Slanecká treba rozšíriť cestu, aby v celej dĺžke boli odbočovacie a pripájacie pruhy (niečo ako píše PK 3+3). Ide o 250m dlhý úsek so 70m mostom. Územná rezerva tam je.
(V Košiciach sú všetky MÚK postavené divno. Je tam až jediná dobre realizovaná MÚK.)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 23. Apr 2021 11:11

Lacnejšie a rýchlejšie bude postavenie obchvatu Šebastovce - Košické Olšany (druhá fáza južného obchvatu R2/R4).
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod DrX » 23. Apr 2021 11:40

Lacnejsie hej, ale urcite menej uzitocne (lebo tranzit je len 3000 aut/den) a ci rychlejsie, to tiez nie je jasne. Dorobenie krizovatky VSS (alebo minimalne priamej vetvy z vychodu na juh) je ovela potrebnejsie.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vlados » 23. Apr 2021 11:54

Vceliak napísal:Lacnejšie a rýchlejšie bude postavenie obchvatu Šebastovce - Košické Olšany (druhá fáza južného obchvatu R2/R4).

Určite to nebude lacnejšie a ani rýchlejšie, veď si to porovnaj s týmto kúskom https://www.google.com/maps/dir/48.6894 ... m2!4m1!3e0. Most prešiel nedávno rekonštrukciou. Škoda že sa popri nej nerozšíril.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 23. Apr 2021 12:22

Vlados napísal:Určite to nebude lacnejšie a ani rýchlejšie

Nechám, ťa v tom. Ako keby si nesledoval akcieschopnosť našich úradníkov posledných 20 rokov. Mám osobnú skúsenosť so správcom povodia, a to je iná káva, tam aj päť rokom na podpis by bol super rýchly termín. A čo tak železnice, to zase iný bombónik. Možno budú chcieť za možnosť rozšírenia mosta ako kompenzačné opatrenie nový most niekde pri Ťahanovciach alebo v Moldave. Čert ich vie. Evidentne nemáš skúsenosti so Slovenskými monopolmi.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod tomenmen » 23. Apr 2021 20:07

Nie som proti zníženiu rýchlosti na uvedenom úseku, ale označiť to ako riešenie situácie s častými kolíziami pokladám za minimálne nešťastné. Ak si pozrieme o aké kolízie ide, tak zistíme že väčšina kolízií na tomto úseku vzniká pri nižších rýchlostiach keď vozidlo vpredu prudko pribrzdí a ten za ním to nedobrzdí. A to sa deje väčšinou pri rýchlosti 50kmh, ktorou sa tam jazdí preto, lebo je úsek preplnený a autá sa nevedia plynule dostatočne rýchlo preradiť a zaradiť. Na tomto úseku sa dá ísť 90 len keď je cesta poloprázdna a vtedy tam kolízie vznikajú len veľmi výnimočne.
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 24. Apr 2021 08:55

Vceliak napísal:
Vlados napísal:Určite to nebude lacnejšie a ani rýchlejšie

Nechám, ťa v tom. Ako keby si nesledoval akcieschopnosť našich úradníkov posledných 20 rokov. Mám osobnú skúsenosť so správcom povodia, a to je iná káva, tam aj päť rokom na podpis by bol super rýchly termín. A čo tak železnice, to zase iný bombónik. Možno budú chcieť za možnosť rozšírenia mosta ako kompenzačné opatrenie nový most niekde pri Ťahanovciach alebo v Moldave. Čert ich vie. Evidentne nemáš skúsenosti so Slovenskými monopolmi.

Načo by bol preboha ŽSR nejaký most?
Kompenzácie sa týkajú konkrétneho projektu...
Tobôž keď sa veľmi veľa projektov financuje z eurofondov. Dosť sa hľadí na oprávnenosť výdavkov. To čo tam nie je možné zahrnúť sa jednoducho časom a potichu vyhodí z projektu...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 24. Apr 2021 12:50

tomenmen napísal:Načo by bol preboha ŽSR nejaký most?

Viem Ti vymenovať desať dôvodov (mám bohatú prax s čítaním úradníckych výhovoriek), ale uvediem pre ukážku jeden: Lebo počas výstavby dôjde k obmedzeniu možnosti využívania trate, potrebujeme na inom mieste posilniť priepustnosť rekonštrukciou "starého mostu". :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 24. Apr 2021 13:02

Tá ukážka je oficiálny argument alebo Tvoje čítanie úradníckej výhovorky?

Čítal som kopu rozhodnutí z konaní (územné, stavebné alebo EIA), kde sa ŽSR vyjadrovali NDS-ke/SSC (a opačne) a nikde som totiž také nečítal.
Skôr pripomienky typu dajte pozor na trakčné vedenie, pri výkopoch kvôli zabezpečovačke zavolať ľudí z OR ŽSR a pod.
Takže si to neviem moc predstaviť...
Ďalšia vec je, že niečo také ani nie je v správe NDS/SSC a pri vyvolaných investíciách sú tiež nejaké mantinely.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Vceliak » 24. Apr 2021 13:16

Je to moja interpretácia právnických "rečičiek". Síce nie práve aktuálna, ale úradníci sú tam stále takmer tí istý.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod 110mat110 » 24. Apr 2021 16:23

tomenmen napísal:Nie som proti zníženiu rýchlosti na uvedenom úseku, ale označiť to ako riešenie situácie s častými kolíziami pokladám za minimálne nešťastné. Ak si pozrieme o aké kolízie ide, tak zistíme že väčšina kolízií na tomto úseku vzniká pri nižších rýchlostiach keď vozidlo vpredu prudko pribrzdí a ten za ním to nedobrzdí. A to sa deje väčšinou pri rýchlosti 50kmh, ktorou sa tam jazdí preto, lebo je úsek preplnený a autá sa nevedia plynule dostatočne rýchlo preradiť a zaradiť. Na tomto úseku sa dá ísť 90 len keď je cesta poloprázdna a vtedy tam kolízie vznikajú len veľmi výnimočne.


A druha casta pricina je zavretie auta kamionom (hlavne teda PO->HU) co by podla mna pomohol vyriesit treti pruh
110mat110
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Založený: 30. Júl 2019 12:56

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod michalsum4 » 24. Apr 2021 22:21

To rozhodnutie uvo stale nic ? :D nie je viac nez mesiac uz.. prilis dlhe omeskanie?
michalsum4
návštevník
 
Príspevky: 20
Založený: 04. Mar 2021 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 11:54

mozno fakt Slavik je odpoved, ono fakt kym ho nezabasnu a neodrezu vsetky jeho ramena ktore riadi ako chobotnicu, bude vycinat ako skodna zver. neviem preco sulik nekona naco caka, uz mal dat davno pokyn na jeho eliminaciu cez naku a vsetkych jeho kumpanov.. lebo toto je uz vazne chore a abnormalne meskanie bez sance do konca 2023 aby to dali, fondy su uz v riti
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod michalsum4 » 25. Apr 2021 12:14

mohol by Slavik aj za meskanie rozhodnutia uvo? co ja viem..
michalsum4
návštevník
 
Príspevky: 20
Založený: 04. Mar 2021 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 12:41

on ma ludi vsade, ani by som sa necudoval keby aj na uvo ktohovie chcelo by to uz cim skor konecne to niekolkorocne trapenie ukoncit a podpisat s euroviou nech sa im uz konecne odovzda stavenisko a mozu na tom zacat naplno makat ,uz vcera bolo po dvanastej. ale osobne pokial bagre nezakopnu uz nicomu neuverim..
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod michalsum4 » 25. Apr 2021 13:12

ved teraz par dni dozadu mal Sulik daku tlacovku k Slavikovi, tak snad sa veci konecne pohnu(co sa tyka nejakeho zacatia trestneho stihania a pod.).. inak som nad tym premyslal, ze co vlastne takeho "cloveka" vedie k takym veciam, nejde mi to na rozum vobec
michalsum4
návštevník
 
Príspevky: 20
Založený: 04. Mar 2021 23:31

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod Loe » 25. Apr 2021 14:16

frostbite alias masterplan alias cableguy alias regiopanter alias gemercan?

Pokiaľ ide o pána Slávika, je verejne známe, že v spojitosti s jeho "spoluprácou" inkasovalo isté združenie či snáď združenia určité finančné čiastky. Toľko k otázke, "čo takého človeka vedie k takým veciam". Pokiaľ ale ide o prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť pána Slávika, nuž tu to objektívne považujem viac za chiméru, alebo výraz určitej mediálnej sebaprezentácie pána Sulíka. Nepoznám presný text trestného oznámenia, ale trestný čin "nadmerného podávania námietok vo verejnom konaní" u nás neexistuje. Možno, veľmi teoreticky by sa tu dalo hovoriť o trestnom čine vydierania, hrubého nátlaku či nátlaku, prípadne o trestnom čine neoprávneného podnikania, nepriamej korupcie alebo o trestnom čine poškodzovania cudzích práv. Dokázateľnosť prípadnej trestnej činnosti vo vzťahu k týmto trestným činom je minimálna, pokiaľ uvažujeme že pán Slávik je príčetný. Týmto ho nechcem obhajovať, jeho činnosť je celkom zjavne nemorálna, ale trestnoprávne postihnuteľná? Tomu uverím, až bude právoplatne odsúdený.
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod jarino » 25. Apr 2021 14:22

V skratke...
Slávik ryžuje na tom, že veľmi rád vstupuje do konaní EIA so svojimi pripomienkami. Ak ich OU ZP neuzná, podá rozklad.
Naťahuje tým čas a spôsobuje straty pre investorov.
Avšak pripomienky nemusia byť, ak niekto sa stane členom toho jeho OZ a zaplatí členské...
To je celé.
Inak nemôžeme tvrdiť, že jeho námietky sú iba neoprávnené. Minule podal námietku proti výstavbe obaľovačky Váhostavu v Mýtnej a ministerstvo životného prostredia jeho pripomienku ohľadom vplyvov na kvalitu ovzdušia uznalo a zrušilo tým rozhodnutie OÚ ŽP...

So súčasným konaním na Rade ÚVO to nemá nič spoločné.
Tam vystupujú iní hráči, ktorí naťahujú verejné obstarávania už niekoľko rokov.
A najnižšiu ponuku podali aj v tomto prípade...
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 15:05

tvrde nekompromisne postihy a zakony na nich! plne stojim za sulikom! jednoznacne! a verim ze to aj dotiahnu kym sa takito hulvati a hajzlici nezacnu zatvarat natvrdo tak sa tu veci nezmenia a neprestanu to robit ci uvo ci slavik ci iny ancikrist!
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 17:22

a uz dochadza aj na smerakov, pekne, mozu so slavikom v base spievat,naka je skvela, ma moju plnu podporu, yes! https://www.noviny.sk/slovensko/601989- ... a-jahnatka? samozrejme jahna sa na nic nepamata, ja nic ja muzikant, zrazu nikoho nepozna zo smeru..
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod bukvar » 25. Apr 2021 18:34

uz by mohlo konecne dojst aj na teba na tomto fore..
bukvar
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Založený: 13. Aug 2016 11:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 19:04

smerak sa ozval, zjavne trafena hus zagagala..
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod tomenmen » 25. Apr 2021 19:40

ja nie som smerak ale ty robíš gemeru veľmi zlú reklamu .. a to nie len tieto posledné príspevky ale je toho už viac
tomenmen
diskutujúci
 
Príspevky: 96
Založený: 26. Apr 2016 14:51

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod gemercan » 25. Apr 2021 20:05

[príspevok porušil pravidlá diskusie]
gemercan
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Založený: 10. Mar 2021 20:47

Re: R2 Košice-Juh - Košicke Olšany (II. úsek KE-Šaca – K.Oľš

Odoslaťod michalsum4 » 25. Apr 2021 20:50

to fakt tu riesite take hluposti ?? .. radsej sa venujte teme
michalsum4
návštevník
 
Príspevky: 20
Založený: 04. Mar 2021 23:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.