R2 Kriváň - Mýtna

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod IceFox » 02. Jún 2020 19:07

masterplan napísal:Existujú zrýchlene konania tak sa to bude robiť bude sa stavať poľským resp rakúskym zrychlenym systémom

Zrýchlené konania sú zatiaľ u nás prakticky neexistujúce (D3 sa "urýchľuje" a napriek tomu sa naťahuje nenormálne).
Zrýchlené konania v PL/Rakúsku sú podopreté v zákone, tj. bola by potrebná novelizácia, ktorú tiež nenapíšeš na kolene za 5 minút. A to ešte nespomínam proces schvaľovania.
masterplan napísal: z EÚ máme dostať slušný balík bola by veľká škoda

Ono vo výsledku Slovensko vždy dostávalo celkom slušné peniaze z EÚ. Slovensko však má slabú vyčerpanosť z dôvodu nepripravenosti projektov alebo kvôli problémom okolo nich (budeme radi, ak stihneme Višňové)
masterplan napísal:jasne aj Doležal vravel že pôjde celkom nanovo

A to chce stihnúť za 4 roky?

Ono je jednoduché vykrikovať jednoduché riešenia na zložité otázky. Pri najbližších voľbách ti tento príspevok otrepem o hlavu, že koľko toho "zázračný deduško" stihol.
-----------------
DrX napísal:Je dobre, ze sa ide robit co sa ide robit.

To samozrejme nepopieram. Ale musíš uznať, že objem (toho čo by sa malo robiť a stihnúť) aký si tu predstavuje masterplan je čisté sci-fi.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 829
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod devil » 02. Jún 2020 20:19

Existujú zrýchlene konania tak sa to bude robiť bude sa stavať poľským resp rakúskym zrychlenym systémom
u nas neexistuju. este aj tie co su prepojene prave spomaluju konania.

Ono vo výsledku Slovensko vždy dostávalo celkom slušné peniaze z EÚ. Slovensko však má slabú vyčerpanosť z dôvodu nepripravenosti projektov alebo kvôli problémom okolo nich (budeme radi, ak stihneme Višňové)
to je zase urban legend, naco je pripravenost ciest ked namiesto min. 6 obchvatov na I/68 vieme zafinancovat 2 a niekde 0. oproti starym clenom to az take slusne nie je. ten pocit vyplyva z toho ze chudobnemu sa aj menej zda viac.pre porovnanie francuzi idu dat len na ozivenia automobiloveho priemyslu (teda jedneho odvetvia) 8 milliard. eur. hm...
https://www.deccanherald.com/business/b ... 42272.html

Južná trasa je čiastočne zdvojkoľajnená, avšak to, že to nie je kompletná, komplikuje aj základnú údržbu (v podstate je nemožné mať nepretržité výluky - najmä kvôli nočnej Poľane).
to ze sa zanedbava udrzba nie je kvoli jednej kolaji. ta trat ma slusne parametre, druha kolaj velmi pomaha tam kde je (npr. krivan-lovinobana) a potrebny objem dopravy moze pri dobrej udrzbe v pohode zvladat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod jarino » 03. Jún 2020 08:40

1) Na enviroportali je dokumentácia k širokorozchodnej. A tam teda nie sú iba dva tunely...
2) Aj keby sa teraz začalo tvrdo pracovať, tak južná trať na 200 km/h je otázkou 30 rokov.
3) Čo sa týka eurofondov na ďalšie obdobie, tak rozdeľujete niečo, čo nemáme. A ani nevieme, koľko toho budeme mať. Je to návrh Nemecka a Francúzska, voči ktorému sa už postavili nielen klasici ako Holanďania, Dáni, Švédi a Rakúšania; ale aj naši ďalší susedia. Totiž tých variantov je vraj (pokým nemám dokumenty k prečítaniu, tak píšem vraj) viac a je možný scenár, že čistí príjemcovia budú iba krajiny na juhu Európy.
4) Že niekto dá peniaze Slovensku na ekologickú dopravu neznamená nutne, že to pôjde do infraštruktúry na realizáciu zbytočných projektov, ktoré nechcú preplatiť ani teraz... :lol:
Dokonca Slovensko by napríklad v Kohéznom fonde mohlo mať ešte o čosi menej peňazí ako v pôvodnom návrhu. Samozrejme, môže sa to vykompenzovať niekde inde, takže netreba robiť predčasné závery.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 922
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod Vlados » 03. Jún 2020 09:37

Tu si niekto myslí, že ten tučný balík čo máme dostať bude môcť ísť do betónu a železa. Obhájiť toto ako rozvoj, reformu, rozvoj bude fakt kúzlo. A keby sa to aj niekomu podarilo, tak od myšlienky po koniec realizácie to býva 10 a viac rokov. Ak by tých projektov malo byť viac ako bývalo, tak nebudeme mať kapacity na dokumentácie, EIA, povolenia, tentre, realizácie... veď polovica terajších zdržaní je daná tým že nemáme dostatočné kapacity a kompetentých ľudí.
slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich https://dialnice.info/viewtopic.php?f=6&t=23321
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 144
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod DrX » 03. Jún 2020 12:13

Par poznamok:
- dodatocne strukturalne eurofondy do dopravy urcite pojdu. Vid tu https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... h-oblasti/ od Remisovej: Piatou oblasťou, kde by mali byť peniaze minuté, je podľa Remišovej doprava. V rámci nej štát klasické štrukturálne fondy zameriava predovšetkým na diaľnice a hlavné železničné ťahy. Remišová však upozorňuje, že Slovensko potrebuje skvalitniť dopravu aj v regiónoch a medzi regiónmi, a podporiť tak ich ekonomický a sociálny rozvoj.
- sirokorozchodna sa pokial viem neplanuje viest na Zvolen ale juhom, takze Krivan - Mytna nijak neovplyvni
- tiez si myslim, ze spekulovat o zeleznici na 200kmh je tu totalne scifi. Ovela realnejsie na juznej trati je (okrem zdvojkolajnenia a elektrifikacie) prerabat tie spojky tak, aby sa trat optimalizovala - teda eliminacia zachadzok (Lenartovce), napojenie velkych miest na hlavnu trat (RS miesto Filakova) presunutie zastavok blizsie k centram miest (Roznava), ozivenie trate do VK (kratke dobudovanie po SK, ak nechceme jazdit cez HU).
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod konstrukt » 07. Jún 2020 14:06

babar napísal:Tak nieco tam uz pri Krivani robia, nema ani ta MUK stavebene povolenie ked je scasti postavena z predchadzajuceho useku?


To sa tam stavia iba nejaká prefabrikovaná hala, Metrostav Slovakia,a.s. a robia tam stroje Doprastavu, tak preto si to niekto mýlil, že sa začalo na rýchlostnej ceste robiť. Na rýchlostnej ceste sa nerobí nič. Ale na ten most v tom údolí som fakt zvedavý, nedávno bola na youtube, videoprehliadka budúcej trasy, 80 % novej trasy prelína štátnu cestu v podobe mosta v záreze.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod ibdjambo123 » 10. Jún 2020 11:51

lučencan napísal:potom je asi 5km priamo nad Lc slovnaftka, avsak riadne jedlo tam nieje, dufam ze Halier daju do kopy, kedy ked nie teraz ??? koniec dialnice bude mozno 200-300 metrov za


"Halier" chvalabohu nie je žiadna architektonická pamiatka chránená úradmi, Shell-ka je kvalitná pumpa, tak to tiež nevidím ako vážny problém, navyše pred budúcou prípojkou R7 by to bola akurátna vzdialenosť.
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 28
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod jarino » 10. Jún 2020 13:06

metelesku.blesku napísal:Halier bude 1,2 km za napojením a ako tu už Vlados napísal, je otázna ako bude riešené dočasné napojenie a teda či sa niekomu oplatí tam odbáčať.

A je jedno, že pri LC je Slovnaftka. Zopakujem: Na plánovanej R2 nebude od Budče po Tomášovce, t.j. 60km žiadne odpočívadlo (nie ČS)! Súdruhovia z NDR jedno niekde pri Detve zabudli nakresliť bez ohľadu na to, či a kedy postavia obchvat ZV a bez ohľadu na to, či bude R2 pokračovať okolo LC ďalej.

Na R7 je pri Holiciach, t.j. 30 km od BA odpočívadlo, napriek tomu, že o 3km ďalej priamo pri vyústení R7 do I/63 je ČS (kedysi Shell, dnes Benzina) dostupná zo všetkých smerov z kruháča.

Nie úplne pravda.
Odpočívadlo je plánované v k.ú. Tomášovce. Len je to už nasledujúci úsek.
Nakoľko úsek MÚK Tomášovce - MÚK Lučenec (6 km) má byť vyťažený podobne ako úseky už vo výstavbe, kľudne nech to kompetentní rozdelia a pripravia na výstavbu.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 922
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod metelesku.blesku » 11. Jún 2020 00:24

No, čiže sa nič z toho, čo som napísal nemení a po dokončení chýbajúcich úsekov na R2 to z Budče (posledné odpočívadlo na R1/R2) po odpočívadlo v k.ú. Tomášovce bude stále nejakých 60 km bez odpočívadla.
V smere z BB to bude ešte horšie, lebo z BB až po odpočívadlo v k.ú. Tomášovce nebude žiadne odpočívadlo cca. 70 km. Striktne vzaté, v smere od Sl.Ľupče nebude na R1/R2 až po Tomášovce žiadne odpočívadlo. V BB sa na OMW s McDonaldom legálne z R1 nedá odbočiť a obe Slovnaftky (pri Tescu a v Kremničke) sú na "kolektore", t.j. Zvolenskej ceste. Tak či onak, stále to budú dosť dlhé úseky medzi odpočívadlami.
metelesku.blesku
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod Rotavator » 11. Jún 2020 15:13

No veď presne, pomohol by rozdeliť ten ďalší úsek a potiahnuť R2 po Lučenec - Opatová. A normálne to ukončiť poriadnou križovatkou a nie ako teraz dočasnou nad Tomašovcami. Plus by sa urobilo poriadne odpočívadlo s ČS. Pri tých cenách čo sa stavia úsek Mýtna - Tomášovce by to bola škoda neskúsiť, keď už sú tam stroje a technika... 6 km by podľa mňa bolo možno pod 50 milionov.
Rotavator
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 23. Nov 2017 22:30

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod pa3ck » 11. Jún 2020 15:30

metelesku.blesku napísal:Striktne vzaté, v smere od Sl.Ľupče nebude na R1/R2 až po Tomášovce žiadne odpočívadlo.

Oficiálne odpočívadlo je medzi exitmi Sever a Podlavice
pa3ck
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 273
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod metelesku.blesku » 11. Jún 2020 18:31

Aha jasné. Na to som zabudol. V pamäti ho mám stále len ako malé parkovisko, z ktorého sa chodilo počúvať koncerty z Amfíku (ešte pred prerábkou na oficial NDS odpočívadlo) :D
metelesku.blesku
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod Vlados » 11. Jún 2020 21:46

Rotavator napísal:No veď presne, pomohol by rozdeliť ten ďalší úsek a potiahnuť R2 po Lučenec - Opatová. A normálne to ukončiť poriadnou križovatkou a nie ako teraz dočasnou nad Tomašovcami. Plus by sa urobilo poriadne odpočívadlo s ČS. Pri tých cenách čo sa stavia úsek Mýtna - Tomášovce by to bola škoda neskúsiť, keď už sú tam stroje a technika... 6 km by podľa mňa bolo možno pod 50 milionov.

Dočasné napojenie môže byť lepšie ako križovatka. V MÚK musíš častokrát zbytočne spomaliť a potom sa z boku napojiť na jednotku/dvojku.
slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich https://dialnice.info/viewtopic.php?f=6&t=23321
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 144
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod Rotavator » 11. Jún 2020 22:16

Za myšlienku tiež stojí údržba tejto časti R2. Lebo stredisko vo Zvolene má toho už dosť veľa pod správou a ak majú pribudnúť ďalšie 2 úseky, ktoré sú teraz vo výstavbe, tak by bolo možno zaujímavé dostavať to po križovatku Lučenec - Opatová, lebo tam je plánované nové stredisko údržby. Neviem si úprimne predstaviť ako budú chodiť stroje zo Zvolena do Tomašoviec keď nasneží v zime.
Rotavator
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 23. Nov 2017 22:30

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod lostrail » 01. Aug 2020 15:49

Zaujimave, ze o tomto je akosi podozrivo ticho.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 355
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod nevo83 » 01. Aug 2020 17:35

No podla mna ticho nie je... cca 5str dozadu bol rozpisany harmonogram a postup.. s tym ze najskor zacnu mozno v nov/dec s vyrubom... zbytok je v stave papierovania
nevo83
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 733
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 Kriváň - Mýtna

Odoslaťod pecy » 04. Aug 2020 09:09

Ohladom tohto useku som pisal na NDS=ku este 10 jula pretoze stav pripravy na ich internetovej stranke bol stale sutaz na zhotovitela stavby, pricom zmluva so zhotovitelom bola podisana vo februari.

Ich odpoved:
Informácie uvedené v sekcii Príprava stavieb budú v blízkej dobe aktualizované. Úsek R2 Kriváň - Mýtna je už vo výstavbe, tak ako na to odkazujeme v sekcii Výstavba. Aktuálne prebiehajú práce na zriadení staveniska, úprave terénu, príprave pyrotechnického prieskumu, či prekládok inžiniersky sietí a vysokého napätia.
pecy
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 04. Aug 2020 09:02

Predchádzajúca

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.