R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod babar » 17. Sep 2020 18:34

Minister dopravy: "Niektoré projekty, ktoré doteraz boli v príprave, možno pozastavím, lebo sa podľa tohto zoznamu neukázali ako prioritné.
Máte zrejme na mysli úseky R2 na juhu stredného a východného Slovenska"
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 260
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 17. Sep 2020 22:44

milan_KM napísal:Je dosť zvláštne, že tam nie je Bátka, vzhľadom na stav starej cesty a stupeň pripravenosti... takto zase zbytočne prepadne dokumentácia.

Kľudne by tento úsek mohli realizovať v rámci obnovy jednotiek.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod babar » 06. Nov 2020 19:21

babar napísal:Dal som tuto otazku ministrovi: "Dobry den, chcem sa opytat aky bude osud vystavby R2 kde su useky ako Batka, Figa, Soroska skoro pripravene na vystavbu ale v ramci 100 priorit maju velmi nizke priority? Budu sa napriek tomu stavat kedze viac prioritne useky nie su pripravene na vystavbu?"


Odpoved miniserstva cez FB: "Jedno z kritérií v rebríčku priorít je aj stav pripravenosti jednotlivých projektov a ten ešte môže "zamiešať kartami". V týchto dňoch pracujeme na tzv. harmonograme priorít, ktorý tento zoznam dáva do reálnejších kontúr podľa dostupných financií. A tu sa zohľadňuje práve aj stav pripravenosti projektov. To znamená, že konkrétny projekt je síce vysoko v prioritách, ale keďže nie je pripravený, realizovať sa pôjde aj nižšie umiestený s lepšou pripravenosťou. Je to síce všeobecná odpoveď, ale kým nemáme harmonogram (snažíme sa dokončiť ho do konca mesiaca), presné projekty je ťažké určiť. "
Taliani maju viac tunelov okolo jedneho jazera ako mi na celom slovensku! https://youtu.be/cQb5CPNFOio
Obrázok používateľa
babar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 260
Obrázky: 22
Založený: 03. Máj 2014 15:39

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod jarino » 13. Dec 2020 14:41

NDS má zabezpečiť aktualizáciu CBA na úsek Zvolen - Košice.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 14. Jan 2021 17:34

Rozumna kritika Dolezalovych vyplodov viewtopic.php?f=35&t=25275
Ale aj tento expert vobec nezmienuje, ze R2 s R1 je jredine realne spojenie Kosice - Bratislava, a ze D1 nie je "Kosice - Bratislava", ale Bratislava - hranica UA
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 11:52

Ten článok je dosť mimo. Nechapem,čo myslel "fliačkami na R2". Normálne úseky R2 typu Krivan-Mytna a Soroska boli "politicka objednavka" (som myslel,že to len Fico použiva), ale autor sa rozčuľuje, že sa nestavia obchvat Zvolena. Nuž, Zvolen obchvat má. Volá sa I/16 :wink:
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Jan 2021 12:30

autor je mozno zvyknuty na ine obchvaty. obchvat ZV zatial staci ale do buducnosti je riziko najma na peazi E77-E58 a po bucinu. 2+2 je totiz len par sto metrov od MUK do do centra a neresnickou MUK. mame mesta s podstatne dlhsimi usekmi 2+2 ktore dupocu a pozaduju dialnicne obchvaty. takze zase ten dvojaky meter.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 13:06

Napríklad ktoré?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 13:31

MuelMI, no si dost mimo, ked nevidis, co su "fliacky" na R2. Co je Tornala, Ozdany, Krivan, Ziar, Banovce? Preste fliacky, oddelene jeden od druheho desiatky kilometrov, ktore kym sa pozliepaju do suvislej dialnice bude pri slovenskom tempe trvat este storocie.

A aktualna I/16 je tazko obchvat, ked ide intravilanom, so semaformi a urovnovymi krizovatkami a s neporiesenym spojenim z BB na LC. Ked R2 ZV bude, nedivil by som sa ak by bol vytazenejsi nez R2 obchvat KE, jednoducho preto, ze KE maju ovela viac cielovej dopravy a tranzit je na nejakych 3k.

No a "napriklad ktore"? Odpoved: Bratislava, Zilina, Presov, kde sa stavaju obchvaty doslova za miliardy, pritom vnutromestske "obchvaty" su krasne poriesene - v BLave rovno dialnicou (a aj KE by som pridal, ak by sa radsej vyriesilo napojenie z centra okolo KNV / Secovska a krizovatka vSS + obchvat Sebastoviec, poriesilo by to viac).
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod perets » 15. Jan 2021 13:50

Sv. Jur, Žilina, Ružomberok, Prešov, Kapušany, to že je niekde 2+2 cesta vypovedá veľmi málo o potrebe obchvatu, bez ďalších informácií. v takom Sv. Juri by prípadný obchvat zobral možno aj 90% premávky, a z pôvodnej 4 pruhovej cesty by mohli spraviť pomaly aj pešiu zónu (preháňam). Prešov Žilina 40-60% .
Lučenec, Rimavská Sobota či Rožňava sú na tom s 1+1 na okraji lepšie, ako Ružomberok s 2+2.
perets
diskutujúci
 
Príspevky: 174
Založený: 26. Feb 2009 08:20

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 13:56

MuelMI, no si dost mimo, ked nevidis, co su "fliacky" na R2. Co je Tornala, Ozdany, Krivan, Ziar, Banovce? Preste fliacky, oddelene jeden od druheho desiatky kilometrov, ktore kym sa pozliepaju do suvislej dialnice bude pri slovenskom tempe trvat este storocie.

Ziar je napojeny priamo na R1. Krivan,to fakt? Ved je to 18,1 km. Ty chces naraz stavat cele ZV-KE? :roll: Tie ostatne, to by sa kludne mohlo volat I/16 (I/9), polprofily s minimom MUK. Su to obchvaty zavadovych obci, cize je dost logicke, ze sa stavali skor.

A aktualna I/16 je tazko obchvat, ked ide intravilanom, so semaformi a urovnovymi krizovatkami a s neporiesenym spojenim z BB na LC. Ked R2 ZV bude, nedivil by som sa ak by bol vytazenejsi nez R2 obchvat KE, jednoducho preto, ze KE maju ovela viac cielovej dopravy a tranzit je na nejakych 3k.

Niektore mesta nemaju ani to. I/16 ma vsetky dolezite krizovatky mimourovňové a velka cast je 2+2. Samozrejme R2 obchvat treba (v horizonte asi 5-7 rokov), ale prekaza mi konstatovanie typu "Ersek politicky uprednostnil Kriváň-Mýtna pred obchvatom ZV". Navyse obchvat ZV nie je realizovatelny v najblizsich rokoch, a takisto nepatri k najlacnejsim usekom.
No a "napriklad ktore"? Odpoved: Bratislava, Zilina, Presov, kde sa stavaju obchvaty doslova za miliardy, pritom vnutromestske "obchvaty" su krasne poriesene - v BLave rovno dialnicou (a aj KE by som pridal, ak by sa radsej vyriesilo napojenie z centra okolo KNV / Secovska a krizovatka vSS + obchvat Sebastoviec, poriesilo by to viac).

To snad nemyslis vazne. Porovnavas BA (650k) so ZV (40k). Fakt nevydis opodstatnenost D4? Siel si niekedy po Pristavnom? R2 Kosice treba hlavne kvoli Haniske a USS. Tzv. vnutromestsky obchvat je vyuzivany hlavne lokalkou. Navyse su na nom semafory, urovnove napojenia a krkolomne MUK.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Jan 2021 14:01

konkretne som myslel MT....

btw par dni dozadu som napisal ktore mesta su tam horsie. zaujimave je ze je prakticky jedno ci su na trase R alebo jednickach na vacsine z toho sa ledva hybe priprava.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 14:17

konkretne som myslel MT....
Keď som to tu písal pred pol rokom, tak okorec, pacho a mnohí iní napísali:
viewtopic.php?f=10&t=15223&start=5475#p232660
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 16:17

MuelMI napísal:To snad nemyslis vazne. Porovnavas BA (650k) so ZV (40k). Fakt nevydis opodstatnenost D4? Siel si niekedy po Pristavnom? R2 Kosice treba hlavne kvoli Haniske a USS. Tzv. vnutromestsky obchvat je vyuzivany hlavne lokalkou. Navyse su na nom semafory, urovnove napojenia a krkolomne MUK.


Bratislava MA TAKYCH 650k ludi, ako maju Kosice 500k (BA ma oficialne 450, KE 230). A to Kosice maju vsetko v meste len jednicky, a Bratislava ma existujuci dialnicny obchvat prepajajuci vsetky 4 svetove strany. A to nema ani Praha, ani Budapest, ani Varsava, ani Krakov - vsetko ovela vacsie a dolezitejsie mesta. Ale nasa nenazrana hej. To jej ale samozrejme nestaci. Takze pre 450K ludi este za 1.7mld podme stavat D4. Ale ak im to v MI schvalujete, tak potom nieto divu, ze su tu regionalne rozdiely ake su.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod jarino » 15. Jan 2021 17:19

devil napísal:konkretne som myslel MT....

Je to obyčajný prieťah mestom, ktorý to zatiaľ zvláda a zvládal by to ešte dlhú dobu. Len nejaký blb navrhol prerobiť križovatku na Bystričku na kruhový objazd. Je tam x semafórov, neviem prečo ich tam nemôže byť x+1. Už len kvôli tým kamiónom.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 15. Jan 2021 17:29

DrX ale to zbytocne riesis, D4 bude sluzit aj obchadzka a benefity s tym spojene. aj KE bude mat velky obchvat. MuelMI dobre pise ze co mu prekaza...to prekaza aj mne a nech je ako chce ale obchvat ZV nemohol byt priorita. ten spor je aj nase pomery velky a hlavne trvajuci uz roky. ale ked nejaky novinar vidi len ciary na mape a nechape suvislosti tak pise hluposti.

Je to obyčajný prieťah mestom...
presnejsie okrajom mesta tak ako ZV. vo ZV je len jeden blikajuci semafor zato len asi 500 metrov 2+2 cesty. v MT je viac semaforov zato 3-4 km 2+2 cesty. ale mame mesta kde maju cestu so semaformi cez centrum.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 18:49

Ja o koze, ty o voze.
Bratislava MA TAKYCH 650k ludi, ako maju Kosice 500k (BA ma oficialne 450, KE 230).

Len námatkovo: https://dennikn.sk/1495410/v-bratislave ... fony-mapy/
Najdes mi taky clanok o KE :?:
A to Kosice maju vsetko v meste len jednicky, a Bratislava ma existujuci dialnicny obchvat prepajajuci vsetky 4 svetove strany. A to nema ani Praha, ani Budapest, ani Varsava, ani Krakov - vsetko ovela vacsie a dolezitejsie mesta.

Tak snad je rozdiel jednicka v BA a jednicka v KE- vnutorny obchvat s MUK. To je vzhladom na pocet obyvatelov adekvatny ekvivalent bratislavskej D1 a D2. V obidvoch pripadoch ma velke zastupenie lokalka. D4 BA treba, rovnako ako treba R2 KE. Skus spocitat dialnice a vyznamne jednotky iduce do Prahy(BP...) a do BA a porovnat ich. :wink: .
Takze pre 450K ludi este za 1.7mld podme stavat D4. Ale ak im to v MI schvalujete, tak potom nieto divu, ze su tu regionalne rozdiely ake su.

Mam teda zastavat nazor, nech sa okamzite zacne rozoberat D4 a zacne stavat R2 KE(ktorá mimochodom pomoze zmiernovaniu RR na vychode asi ako Svrcinovec-Skalite :mrgreen: )?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 19:09

"Len namatkovo" mam ja osobne trvalo aktivne 3 SIM karty. Cize teraz si mi dokazal, ze ja som traja blavaci? :-) Mozes este skusit obyvatelov ratat podla toho, kolko krat sa v blave splachnu zachody...

Veru, je rozdiel jednicka v BA a v KE: v BA je rovno paralelne vedla D1 naviac presne taka stvorprudova jednicka ako v KE. Inak neviem co chces pocitat v BP a PHA - iste je, ze su to nasobne dolezitejsie europske dopravne uzly nez BA, a proste take dialnicne prepojenie vsetkych smerov cez mesto, ako ma BA, nemaju.

No ked si myslis, ze dobudovanie R2, ktora ide presne najrpoblemovejsimi slovenskymi regionmi, nezredukuje regionalne rozdiely, tak skoda reci. Ked ta tam blavaci pustia, chod sa niekedy pozriet do Viedne, ci si oni mozu dovolit tak okakavat zvysok Rakuska ako sa to deje u nas.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 19:28

PS: Opravujem oficialne cisla BA 432 864, KE 238 757 (zjavne som Blave este pridal a KE ubral)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 19:40

"Len namatkovo" mam ja osobne trvalo aktivne 3 SIM karty. Cize teraz si mi dokazal, ze ja som traja blavaci? :-) Mozes este skusit obyvatelov ratat podla toho, kolko krat sa v blave splachnu zachody...
Toto sa ani nedá komentovať. taká blbosť.
Veru, je rozdiel jednicka v BA a v KE: v BA je rovno paralelne vedla D1 naviac presne taka stvorprudova jednicka ako v KE. Inak neviem co chces pocitat v BP a PHA - iste je, ze su to nasobne dolezitejsie europske dopravne uzly nez BA, a proste take dialnicne prepojenie vsetkych smerov cez mesto, ako ma BA, nemaju.
Napr. I/2 v BA hovoríš, že je to isté ako I/16 v KE, ktorá má MUK a je smerovo rozdelená? Mne skor I/16 pripomina bratislavsky prietah D1 a D2. To ty si začal s tým, že BA ma prepojene vsetky hlavne smery. Len si nedopísal, ze su štyri. :roll: To že napriklad BP a Krakov maju tiez prepojene vsetky smery min. 2+2 cestami s MUK (co ma skoro aj KE), len nema okruh (ktory vlastne nema ani BA, cize wtf) ta nezaujima.
No ked si myslis, ze dobudovanie R2, ktora ide presne najrpoblemovejsimi slovenskymi regionmi, nezredukuje regionalne rozdiely, tak skoda reci. Ked ta tam blavaci pustia, chod sa niekedy pozriet do Viedne, ci si oni mozu dovolit tak okakavat zvysok Rakuska ako sa to deje u nas.
Kde som take nieco napisal? Prekrucas a zavádzaš. Pisal som o obchvate KE, ktory naozaj neviem ako pomoze okresom RS,LC,VK a pod. Ale ty zjavne ano. :wink: Len osobne utoky tejto diskusii nijako nepomozu.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 19:58

MuelMI napísal:Napr. I/2 v BA hovoríš, že je to isté ako I/16 v KE, ktorá má MUK a je smerovo rozdelená? Mne skor I/16 pripomina bratislavsky prietah D1 a D2. To ty si začal s tým, že BA ma prepojene vsetky hlavne smery. Len si nedopísal, ze su štyri. :roll: To že napriklad BP a Krakov maju tiez prepojene vsetky smery min. 2+2 cestami s MUK (co ma skoro aj KE), len nema okruh (ktory vlastne nema ani BA, cize wtf) ta nezaujima.


V BA hovorim o Einsteinovej: ma MUK a je smerovo rozdelena.

Ked tebe I/16 pripomina D1 a D2, tak kolkokrat je na D1 a D2 60-ka, semafory, a prechody pre chodcov a urovnove krizovanie?

A ako konkretne je v BP prepojeny dialnicne sever a zapad? https://www.google.com/maps/dir/V%C3%A1 ... 979399!3e0
Rovnako v Krakove chyba napojenie severu na vsetky smery: https://uc76be756ee0f5f32ac91c20be7b.dl ... WTB4/file#

MuelMI napísal:Kde som take nieco napisal? Prekrucas a zavádzaš. Pisal som o obchvate KE, ktory naozaj neviem ako pomoze okresom RS,LC,VK a pod. Ale ty zjavne ano. :wink: Len osobne utoky tejto diskusii nijako nepomozu.


Obchvat KE pomoze RS, LC, VK napr. tak, ze sa viac tranzitu vychod-zapad presunie na R2, a tym padom vsetky sluzby tranzitujucim motoristom mozu poskytovat lokalni ludia z tych okresov.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

O. T.: R2 všeobecne

Odoslaťod KN.SK » 15. Jan 2021 20:01

Blava 1523
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 20:11

Fakt sa s tebou neda diskutovat. Opakovane vytahujes hrozienka z kolaca. Vratme sa pekne na zaciatok. Ja som len napisal, ze autor clanku zavadzal tvrdenim, ze Ersek nepostavil D1 ale staval Krivan-Mytna z politickych dovodov. Poukazal som na to, ze su aj potrebnejsie useky ako obchvat ZV, ktory navyse ani nie je pripraveny. Ty si potom k ZV takmer nic nenapisal a zacal si len bezdovodny OT utok za kazdu cenu na BA , pricom si ignoroval jasne fakty. Ja som svoj nazor vyjadril, ty si si len vytiahol hrozienko o BA a viedol diskusiu do OT. Nemam co dodat.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 15. Jan 2021 20:21

hej, mas pravdu, skoda klavesnice. Napisal som ti uz tam, preco ZV treba. Ty si na to vytiahol, ze porovnavam ZV z BA (ale ze porovnavam aj zo ZA a PO si "vhodne" ignoroval; pritom pri ZA aj PO sa podobne za miliardy riesia obchvaty aj ked su tam kvalitne vnutromestske prietahy). Kazdopadne myslim, ze panuje vseobecna zhoda, ze obchvat ZV je jeden z najpotrebnejsich dialnicnych usekov na SK, ktory sa da postavit za velmi lacny peniaz. Akurat je tam hadka medzi ZV a Sliacom, kvoli ktorej sa uz 20 rokov ten usek intenzivne pripravuje, prekresluje, posudzuje a odsuva. Ale mnohym to takto vyhovuje, takze je dobre, ze Ersek rozostaval aspon Krivan-Mytnu, lebo kedy ZV bude je fakt vo hviezdach.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod MuelMI » 15. Jan 2021 21:31

ale ze porovnavam aj zo ZA a PO si "vhodne" ignoroval; pritom pri ZA aj PO sa podobne za miliardy riesia obchvaty aj ked su tam kvalitne vnutromestske prietahy).
Zvolen má všetky kľúčové MUK a 2+2. PO E50, skús na nej spočítať semafory, urovnove križovatky, prechody pre chodcov... Nie je tam ani MUK. Ku ZA je zbytočne sa vyjadrovať, ty budeš trvať na rozšírení I/18 alebo kratšom tuneli.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.