R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod aquila » 04. Aug 2017 20:33

Milan, keby si v ramci tej tvojej frustracie aspon neklamal/nezavadzal. Ja som nikdy netvrdil ze mytna nebude mat problem, naopak som tvrdil , ze konkretne pri mytnej staci jednoduchy obchvat jednickou...

37367

Plus urobit reko zvysnej jednicky od lovibane a ziadnu Rku tam netreba. Kde ma ako tak zmysel Rka je od krivana po mytnu (mimo)

Plus suhlas s DrX, ani usek D3 cadca bukov by nemal najmensi sancu na realizaciu podla value for money.. Musel by sa radikalne zosekat.. Tak ako nema uz ziaden zostavajuci usek D3 ani najmensiu sancu na realizaciu v parametroch ako si to nakreslili kysucke obce...

A zjavne toto ta skrie, a dufam, ze rovnako budes bojovat aj za zosekanie D3ky. Osobne by som sa nedivil keby zrusili take luxusne drobnosti ako prelozka I/11 v brodne.. Vsak paralerna dvojka ide cez vranie
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod IceFox » 04. Aug 2017 20:35

Laco napísal:spojenie BA-KE by bolo po R2 kratsie a lacnejsie, vystavba by uz davno bola ukoncena

Tu ti uniká jeden fakt. A to ,že diaľnica nemá byť
Laco napísal: kratsie a lacnejsie

ale má spájať významné (a priemyselné) mestá + má medzinárodný význam. Darmo budeš ťahať D1 cez stred SR keď tranzit ide z hraníc a potrebuje sa rýchlo dostať na diaľnicu teda tepnu danej krajiny :roll:
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 988
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 04. Aug 2017 21:30

Darmo budeš ťahať D1 cez stred SR keď tranzit ide z hraníc a potrebuje sa rýchlo dostať na diaľnicu teda tepnu danej krajiny :roll:


existuje D2, ukaz mi kde inde je co i len porovnatelny tranzit. skutocny tranzit, nie cielova doprava do najblizsej montaznej haly.

Inak napadlo niekoho, že ak by šli všetky nové úseky cez hodnotu za peniaze, veľmi pravdepodobne by neprešiel žiaden nový plnoprofilový úsek D/R? Svojho času Aquila a devil tvrdili, že R2 Mýtna nebude mať problém....R3 na Orave je len preložka cesty I. triedy....


nie nebude. pri normalnom projekte nebude. normalne je podla mna to co pre niekoho kto trva na dodrzani starodavnych prekonanych megalomanskych normach normalne nie je, bez tunelov, co najmenej a co najkratsich mostov a na hrane polomerov zakrut, kludne s lokalnymi obmedzeniami rychlosti. alebo inac, keby sa urobila celoslovenska analyza potrieb ciest tak budu miesta kde plny profil prejde, to co by nepreslo prakticky nikde by bol parameter D26,5. hodnota za peniaze isla hodnotit R2 kde je sa prave projektuje 1 usek v plnom profile a ani nie je doprojektovany. a potom ide hodnotit sorosku ktoru ani nema zmysel hodnotit. tam by si mali dat pohov a hodnotit suvisle plnoprofilove useky najma D3 a turany-hubova.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod jarino » 04. Aug 2017 21:49

Prečo by Sorošku nemali hodnotiť? Neexistuje na to žiaden dôvod, maximálne brať ohľad na to, že moc variantov tam neexistuje. Každý projekt by sa mal zhodnotiť a ideálne najmä tie, kde príprava nie je rozbehnutá prípadne lokálne sny, napr. Donovaly, R8 atď, aby sa tieto nezmysly zastavili.
Aj D3 a Turany-Hubová by sa mali posudzovať, neviem prečo nie. Avšak Turany - Hubová by sa malo postupovať rovnako ako Soroška a to už asi aby sa na to vybodli súhlasiť nebudeš. Dôvod je ten, že variantov tam veľa tiež nie je, EIA vlastne rozhodla. Jedine by sa mohli zamýšľať, či by to nemal byť spoločný diaľnično-železničný projekt, lebo inak najskôr zaplatíme diaľnicu tunelom a potom železnicu údolím...

milan_KM napísal:Inak napadlo niekoho, že ak by šli všetky nové úseky cez hodnotu za peniaze, veľmi pravdepodobne by neprešiel žiaden nový plnoprofilový úsek D/R? Svojho času Aquila a devil tvrdili, že R2 Mýtna nebude mať problém....R3 na Orave je len preložka cesty I. triedy....

Tá preložka cesty prvej triedy, ktorá prešla hodnotou za peniaze vychádza na 17 miliónov za kilometer. Celkom dosť. A to ešte prešiel ten privádzač, až mi je to divné...
DrX napísal:Este raz, problem nie je s analyzou samotnou. Prolem je, ked sa politicky povedalo, ze sa analyza uz nesmie robit na planovane useky na D1 a D3, ale ide sa zrazu podla nej na R2. Cize je to ciste politicke ucelove manipulatorstvo. Neviem preco sa to neuplatnilo napr na PO J-V, ked analyza aj bola (A DOKONCA CHCELI BLOKOVAT JEJ ZVEREJNENIE!!!), ale aj na ostatne nedokoncene useky D1 a D3.

Okrem toho čo uvádzaš sa povedalo, že analýza sa nebude robiť aj na úseky R2 Kriváň - Lovinobaňa, R2 Šaca - Košické Oľšany a D1 Budimír - Bidovce.
Neviem o tom, že nejaká analýza pre Prešov bola/môže niekto doplniť, ak vie/. Prezident požiadal listom Hodnotu za peniaze, aby projekt zhodnotila. Zhodnotenie sa uplatnilo tak, že výkup pozemkov na R4 2. etapa je pozastavený.
Neviem prečo by sa na R2 nemala aplikovať. Napríklad Soroška je jasne v zozname projektov, ktoré budú posudzované.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Peter_CA » 05. Aug 2017 06:21

devil napísal:existuje D2, ukaz mi kde inde je co i len porovnatelny tranzit. skutocny tranzit, nie cielova doprava do najblizsej montaznej haly.

O tom, čo je tranzit, rozhodujeme my, strana!!! :lol:
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 05. Aug 2017 08:44

Prečo by Sorošku nemali hodnotiť? Neexistuje na to žiaden dôvod, maximálne brať ohľad na to, že moc variantov tam neexistuje.


odstranovanie bodovych zavad sa nema hodnotit lebo kratke useky nenadvazujuce sa suvisle tahy nemaju potencial aby sa zasadne zvysili intenzity cize toto kriterium bude negativne, a presne - ak nemame seriozny a priechodny povrchovy variant tak o com sa vlastne bavime pri hodnoteni ? ak chceme obchvat PO ako 2+2 tak na to treba mat aj nejake intenzity a tie intenzity by mali byt adekvatne cene. tak ako aj na krivan-lovinobana. pri 1+1 mna ale intenzita nezaujima, uz samotna 1+1 je vacsinou uznanie ze intenzity su nizke....tam ma zaujima uspora casu a bezpecnost oproti povodnej ceste.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod zoom » 05. Aug 2017 09:08

jarino napísal:Prečo by Sorošku nemali hodnotiť? Neexistuje na to žiaden dôvod, maximálne brať ohľad na to, že moc variantov tam neexistuje. Každý projekt by sa mal zhodnotiť a ideálne najmä tie, kde príprava nie je rozbehnutá prípadne lokálne sny, napr. Donovaly, R8 atď, aby sa tieto nezmysly zastavili.
Aj D3 a Turany-Hubová by sa mali posudzovať, neviem prečo nie. Avšak Turany - Hubová by sa malo postupovať rovnako ako Soroška a to už asi aby sa na to vybodli súhlasiť nebudeš. Dôvod je ten, že variantov tam veľa tiež nie je, EIA vlastne rozhodla. Jedine by sa mohli zamýšľať, či by to nemal byť spoločný diaľnično-železničný projekt, lebo inak najskôr zaplatíme diaľnicu tunelom a potom železnicu údolím...

milan_KM napísal:Inak napadlo niekoho, že ak by šli všetky nové úseky cez hodnotu za peniaze, veľmi pravdepodobne by neprešiel žiaden nový plnoprofilový úsek D/R? Svojho času Aquila a devil tvrdili, že R2 Mýtna nebude mať problém....R3 na Orave je len preložka cesty I. triedy....

Tá preložka cesty prvej triedy, ktorá prešla hodnotou za peniaze vychádza na 17 miliónov za kilometer. Celkom dosť. A to ešte prešiel ten privádzač, až mi je to divné...
Ale prešli by, len by išlo viacmenej o poduseky D1 turany hubova, potom pri BA D4 R1 R7, akurát že ozaj ibaúseky pri Bratislave, dalej R2 vo Zvolene. Na zvyšnej R2 sú najvyťaženejšie miesta vystavané. Chválabohu. Mimochodom suhlas, Na posudzovanej R3 privádzač je nonsens, mohla byť lacnejšia keby sa stavala napr za 5-6 rokov suvisla TS-DK (ako rodený Oravčan viem minimálne dve MUK vypustit iba na trase TS-Podzámok) lenže sa stavia po častiach.. Analýza sa má spraviť na tie úseky, medzi ktorými sa vláda rozhoduje. Nie vytočiť ludí a potom hrať hrdinu a degradovať analýzy. Ale hladať koncept výstavby na NDS je sizyfovská robota.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Laco » 05. Aug 2017 20:15

Vceliak napísal:
Laco napísal:pri dnesnej rozostavanosti D1 sa ju uz neoplati nedokoncit to je jasne, ako aj to, ze dostavat ju je DNES vyhodnejsie ako budovat komplet R2

Tak toto Ti nevyšlo. Určite ešte aj dnes je lacnejšie dokončiť R2 včítane severného obchvatu Zvolena, ako dokončiť obchvat Ružomberka, Korbeľku s Havranom a obchvat Prešova na D1.
A myslím, že to nie je len môj názor, ale samozrejme, politicky je neprípustné pripustiť to! Ale veď máme ten slávny inštitút "hodnota za peniaze" tak nech to vyčíslia, geroji.


Priznam sa ze som ani nehladal nejake cisla. Ano na D1 ostali uz len exkluzivne casti ktore su velmi drahe. Lenze R2 chyba prakticky cela a aj tam je tunel a mosty budu tiez. Z toho mi vychadza to co som napisal. Ak je praavda to co tvrdis ze este aj dnes by bola r2 lacnejsia ako d1 tak by som bol velmi prekvapeny. Su niekde nejake vycislenia?
Laco
diskutujúci
 
Príspevky: 203
Obrázky: 9
Založený: 10. Feb 2016 07:06
Bydlisko: NZ

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Maxx787 » 05. Aug 2017 21:00

vraj podla hodnoty za peniaze by to malo stat 2,3 mld €
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 05. Sep 2017 13:36

aquila napísal:Idu volby do VUC .. Dalo sa to cakat... Ale realne to bude mat ten isty efekt ako ked NDS dala na web realnejsie terminy k R2 a dokoncenie usekov na 2040.. Juh sa vzburil a po urgencii z hora sa udial obrovsky progres.. Na webstranke zmenili datumy na nerealne typu 2024... Co nam to ze je to nerealne? Papier znesie vsetko...


Aquila, celý juh BBSK volil Kotlebu, lebo Rómovia.... Teraz bude voliť Kotlebu, lebo R2....
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 05. Sep 2017 13:44

aquila napísal:Milan, keby si v ramci tej tvojej frustracie aspon neklamal/nezavadzal. Ja som nikdy netvrdil ze mytna nebude mat problem, naopak som tvrdil , ze konkretne pri mytnej staci jednoduchy obchvat jednickou...

37367

Plus urobit reko zvysnej jednicky od lovibane a ziadnu Rku tam netreba. Kde ma ako tak zmysel Rka je od krivana po mytnu (mimo)

...



Aquila, ak netreba R-ku, skúste sa previezť s p. Kiššom Krivánskou dolinou v mrazivo/daždivom období od októbra do marca - v kolóne za kamiónom, ako vám bude riťku stískať, keď vás budú na nekonečných zákrutách košickí Blaváci predbiehať 180-kou, resp. keď vám na nezvýšenej ceste vbehne jeleň alebo diviak večer do cesty...
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 05. Sep 2017 15:09

ale ved pise, ze ak R-ku tak od Krivana po Mytnu (teda okolo nej) a dalej to napojit na jednicku (a tuto upravit) .. potom ostanu ako najhorsie useky od R.Soboty po Figu a Soroska .. zvysok je zatial pouzitelny - teda max. upravit tie zvysne jednicky (aj ked aj mne osobne by sa pacila plnoprofilova R2 az do KE, idealne az po MI, ale ..)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 09. Sep 2017 23:43

bohužiaľ, neviem si to tam predstaviť, keď jednička ide krížom cez dediny....
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod pohodak » 10. Sep 2017 10:04

Najblizsia dedina cez ktoru ide ta jednicka krizom je pincina, ktora je 25km daleko...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod PeterPeter » 10. Sep 2017 15:34

pohodak napísal:Najblizsia dedina cez ktoru ide ta jednicka krizom je pincina, ktora je 25km daleko...

No zabudol si este na Lovinibanu.
PeterPeter
návštevník
 
Príspevky: 23
Založený: 22. Okt 2016 17:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod aquila » 10. Sep 2017 17:18

lovinobana ma uz roky obchvat, ktoru ju sice teraz uz trosku lyzne, ale neni to nic katastrofalne .. tam staci urobit klasicku reko jednicky, usek mytna lovinobana je svojim sposobom zbytocny
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod pohodak » 10. Sep 2017 22:46

Ako pise aquila, rec bola o dedinach kde ide cesta krizom a nie okrajom...tu momentalne ozaj nic viac netreba
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 13. Sep 2017 22:51

hmm... a ešte riešenie na tých košických blavákov...
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 13. Sep 2017 22:53

aquila napísal:lovinobana ma uz roky obchvat, ktoru ju sice teraz uz trosku lyzne, ale neni to nic katastrofalne .. tam staci urobit klasicku reko jednicky, usek mytna lovinobana je svojim sposobom zbytocny


... a smrteľná križovatka a zákruta pri Dobroči?
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 14. Sep 2017 10:30

tesne pri tej križovatke napojíme obchvať Mýtnej nech sa to tam ešte skomplikuje. raz som tam zažil srmtelnú nehodu, stáli sme do aleluja ale my sme boli tí šťastnejší... smutné že v rámci reko. jedničiek sa s tým miestom nič nerobilo, dvojitá plná všetko "vyriešila".
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod ibdjambo123 » 14. Sep 2017 23:43

veď práve...
ibdjambo123
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 05. Sep 2017 13:04
Bydlisko: LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod richie » 18. Sep 2017 13:14

ibdjambo123 napísal:
aquila napísal:lovinobana ma uz roky obchvat, ktoru ju sice teraz uz trosku lyzne, ale neni to nic katastrofalne .. tam staci urobit klasicku reko jednicky, usek mytna lovinobana je svojim sposobom zbytocny


... a smrteľná križovatka a zákruta pri Dobroči?


ale ved toto nie je problem ci superdialnica okolo Mytnej (ano ja by som chcel az po MI), alebo postacuje len prelozenie/reko jednicky, ALE je to problem ako sa to napoji na tu jednicku a ako sa ta reko (az po RS) realizuje (kde sa to da vyriesit) ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 19. Sep 2017 16:56

Ersek ma skvele plany pre R2: http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=22800 . Dufajme, ze to do 2020 aj rozbehne. Juznemu spojeniu by to super pomohlo!!!
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vlados » 19. Sep 2017 19:11

miliardu euro do východnej R2? už budeme menej kradnúť??? (aby sme na tú miliardu ušetrili)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 19. Sep 2017 21:33

Prave naopak, Smer a Ersek si spomenuli, ze podobne ako pri Pr1bine, tu mozu vela nakradnut a este stale to stat prezije a neskrachuje, ako ked by chceli svojim rozkradacskym stylom "dostavat" D1 al D3 ;-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.