R2 vseobecne

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Ktorý úsek R2 považujete za najdôležitejší po dokončení úsekov Kriváň-Tomášovce a Šaca-Olšany ?

ZV, západ - ZV, východ
35
38%
Ožďany-Figa (ktorýkoľvek z podúsekov)
21
23%
Rožňava-Jablonov (tunel Soroška)
19
21%
Mníchova Lehota - Ruskovce
16
18%
 
Celkový počet hlasov : 91

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Skooty » 21. Nov 2023 12:57

S tym rozdielom, ze nie je Nedele, kedy by na tej zatacke nebola hodinova zapcha, ale je mi samozrejme, ze ludska kapacita nedovoluje niektorym jedincom tento detajl pochopit....
Skooty
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 17
Založený: 08. Dec 2017 21:25

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 21. Nov 2023 13:09

A preto je jedinym riesenim 8km tunel, vsakze. Pocul si pojem "rozsirenie cesty", most, galeria, par-sto-metrovy tunel vedla zeleznicneho? Kazde z tych rieseni by znamenalo, ze "Nedele, kedy by na tej zatacke nebola hodinova zapcha" by neexistovali uz 20 roko. Dovoluje ti tvoja mozgova kapacita tento detail pochopit?
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 21. Nov 2023 14:12

DrX napísal:Cize v pohode by sa az po Ozdany malo chystat vsetko na plny profil. 10tis vsade bude coskoro. (a rovnako od KE po Turnu resp po Sorosku vratane)


DrX napísal:Pocul si pojem "rozsirenie cesty"
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Skooty » 21. Nov 2023 14:38

DrX napísal:A preto je jedinym riesenim 8km tunel, vsakze. Pocul si pojem "rozsirenie cesty", most, galeria, par-sto-metrovy tunel vedla zeleznicneho? Kazde z tych rieseni by znamenalo, ze "Nedele, kedy by na tej zatacke nebola hodinova zapcha" by neexistovali uz 20 roko. Dovoluje ti tvoja mozgova kapacita tento detail pochopit?

Duh, necakal som ze si to vezmes hned osobne, pricom som ta v prispevku ani nespominal, ale tak asi trafena hus zagaga. Uz ked na mna priamo utocis, chcel by som sa ta opytat, aky to ma momentalne vyznam ? V tomto stadiu rozpracovanosti ? Potrebujes si dokazat svoju velkost ? Alebo by si to zastavil cele ? Alebo co konkretne navrhujes okrem nejakeho balastu, ktory tu vysiera x ludi ? Dokazes napisat nieco konstruktivne, co by malo hlavu a patu, alebo ti ide iba o to na seba neustale upozornovat ?
Skooty
návštevník
 
Príspevky: 42
Obrázky: 17
Založený: 08. Dec 2017 21:25

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Pacho » 21. Nov 2023 15:50

[quote="DrX"]K tymto usmevnym *** najsammudrejsim hodnoteniam staci pripomenut, ze Sorosku netreba, lebo to nie je az taky strmy horsky prechod, ale D1 VYIYSNOVE, ktore 8km tunelom riesi ZATACKU V LESE PRI RIEKE NA UPLNEJ ROVINE je NAJPOTREBNEJSIA STAVBA SLOVENSKEJ HISTORIE :-).

drx, ako vždy táraš a trepeš nezmysli. Dobre vieš, že pri strečne sa nejedná len o jednú zákrutu na rovine. Ta bola síce rozšírená na 2+1, prax ukázala, že je to nezmysel a ničomu nepomáha. Oveľa lepšie riešenie je 1+1 . Problém zákruty nastane v prípade havárie, a je úplne jedno či tam alebo hoci kde od vrútok po Stražov. další problém je upchatá žilina, alebo vrútky, alebo D1. ale škoda ti vypisovať fakty, lebo kto chce pochopí hneď a kto nechce jednoducho nepochopí. ...............a tára svoje hlúposti stále dookola.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vceliak » 21. Nov 2023 18:16

Problém Sorošky nie je ten, že je krátka a "dá sa objehať", ale ten, že ak už investujeme, tak z rozumom. Načo my je 1+1, keď za približne rovnakú cenu (záleží na súťaží možných dodávateľov) mám 2+2?
Rozšírenie cesty na tri pruhy neurobí cestu bezpečnejšou počas sneženia, keď je na Soroške zákaz chemického posypu.
Šetríme radšej na rovinatých úsekoch, a na bodových závadách investujme, aby sme to nemuseli zase prerábať!
Čo sa týka Korbeľky vs. údolný variant: Tam je to jasné, keby to bola rýchlostné cesta a nie diaľnica, dalo by sa uvažovať nad údolným variantom. Diaľnica musí ísť tunelom, otázka znie: ako hlboko a ako dlho.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 21. Nov 2023 18:39

Nad údolným variantom sa nedá uvažovať ani keby to bola rýchlostná cesta. Čo už tam zachráni, či by to bolo 22,5 metra alebo 24,4 metra široké a mohlo viac stúpať a klesať, keď by to tak či onak viedlo v 4 mesiace zatienenom údolí nad vodou (3 mesiace v roku nemajú slnko Kraľovany na opačnej strane rieky)? Na rozšírenie existujúcej cesty na 4 pruhy tam nie je miesto a ani parametre rýchlostnej cesty by nespĺňala. Údolný variant bola blbosť už od samého začiatku, čo s tým prišla mostárska lobby od Doprastavu a pretlačovali ju nasilu cez vážneho.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vceliak » 21. Nov 2023 18:51

metelesku.blesku napísal:Čo už tam zachráni, či by to bolo 22,5 metra alebo 24,4 metra

Tu ide hlavne o polomer oblúka a o maximálku. Kľudne by mohla byť definovaná iba na 90 km/h.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 21. Nov 2023 18:54

Existuju aj vynimky. Kde ich chces uplatnit ked nie na potenciálne najdrahsom useku vsetkych cias.

A dovolim si pochybovat aj o priblizne rovnakej cene pr 1 VS 2 rurach
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 21. Nov 2023 20:38

metelesku.blesku napísal:Nad údolným variantom sa nedá uvažovať ani keby to bola rýchlostná cesta. Čo už tam zachráni, či by to bolo 22,5 metra alebo 24,4 metra široké a mohlo viac stúpať a klesať, keď by to tak či onak viedlo v 4 mesiace zatienenom údolí nad vodou (3 mesiace v roku nemajú slnko Kraľovany na opačnej strane rieky)? Na rozšírenie existujúcej cesty na 4 pruhy tam nie je miesto a ani parametre rýchlostnej cesty by nespĺňala. Údolný variant bola blbosť už od samého začiatku, čo s tým prišla mostárska lobby od Doprastavu a pretlačovali ju nasilu cez vážneho.


Pre boha, to su mi este len kecy. Nestavat cesty v dolinach lebo je tam 4 mesiace tien!?!?!?!?! Tak to by polka zilinskeho kraja nemala cesty, lebo vsetko su tam horske doliny (a do kazdej samozrejme vedie dialnica alebo RC!!!).
Parametre sa daju spravit take ake chces. Pocul si uz pojem "galeria", premostenie cez rieku (ked nebol problem postavit most durch cez celu zilinsku priehradu na D3, tak tu by to bol nekonecny problem), kratky tunel vedla zeleznicneho, tisic moznych rieseni. Proste, vsetko sa dalo, len by to nemohol byt megalomanasky zilinsky stihomam.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 21. Nov 2023 21:03

Vceliak napísal:
metelesku.blesku napísal:Čo už tam zachráni, či by to bolo 22,5 metra alebo 24,4 metra

Tu ide hlavne o polomer oblúka a o maximálku. Kľudne by mohla byť definovaná iba na 90 km/h.


A vieš o tom, že teraz je v tom oblúku 60km/h?
Ale znova sa spýtam, kde tam v tej doline chcete natrepať ďalšie dva pruhy vedľa existujúcej cesty?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vceliak » 22. Nov 2023 07:19

DrX napísal:kde tam v tej doline chcete natrepať ďalšie dva pruhy

Nechcem!
Chcem štvorprúdové spojenie Košice - Brno, a mi je jedno kadiaľ, len by to malo byť po území Slovenska. Cez Maďarsko už mám.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 22. Nov 2023 07:39

a preco prave do brna?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Nov 2023 09:50

Vceliak napísal:
DrX napísal:kde tam v tej doline chcete natrepať ďalšie dva pruhy

Nechcem!
Chcem štvorprúdové spojenie Košice - Brno, a mi je jedno kadiaľ, len by to malo byť po území Slovenska. Cez Maďarsko už mám.

Sledujúc toto fórum iste vieš, že akýkoľvek údolný variant, nepriechodný kvôli enviro, celý projekt iba zbytočne zdžal a predražil. Nebyť tohto zbytočného špekulovania s údolným variantom, mohlo sa už v korbeľke dávno rýpať a tvoj sen o ceste do Brna po diaľnici by už bol na dosah ruky.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 22. Nov 2023 11:06

cesi zrusili dialnicu na lidec co mala byt nahrada za dialnicu na drietomu. toto je vlastne vysmech pre D1. OK ze bude nejaka nahrada ale tu ide o princip. nie je to pre nich tak vyznamny tah tam bola dialnica.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vceliak » 22. Nov 2023 14:11

devil napísal:a preco prave do brna?

Lebo z Brna to mám už všade po štvorprúdovke (Praha, Nemecko, Španielsko, ...).
Problém ostáva, ako naplánovať cestu do Brna: Severom ?, D6? , tunelom Karpaty? , cez Viedeň?
Alebo, už čo chvíľa, cez Poľsko?
PS: Nechcem prispievať do Orbanovej kasičky.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod nevo83 » 22. Nov 2023 14:19

vidis a ja som skromny mne uplne staci 2+2 do ZV... na hlavu cestovat 3h a stresovat sa kde mi co z pola alebo lesa vybehne, alebo so stiahnutou ritou obliehavat kamiony ked sa vobec niekde da
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 22. Nov 2023 14:36

Tych pár chybajucich km je nic ak ides daleko na zapad. Na vychode mozete byt radi za m30.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Vceliak » 22. Nov 2023 15:51

devil napísal:Tych pár chybajucich km je nic ak ides daleko na zapad.

Horšie je, keď sa unavený vraciam, a musím mať "oči na stopkách" :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 488
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 22. Nov 2023 16:01

metelesku.blesku napísal:
Vceliak napísal:
metelesku.blesku napísal:Čo už tam zachráni, či by to bolo 22,5 metra alebo 24,4 metra

Tu ide hlavne o polomer oblúka a o maximálku. Kľudne by mohla byť definovaná iba na 90 km/h.


A vieš o tom, že teraz je v tom oblúku 60km/h?
Ale znova sa spýtam, kde tam v tej doline chcete natrepať ďalšie dva pruhy vedľa existujúcej cesty?


A este raz - 50ty krat ti odpovedam:
- kde je miesto, tak vedla existujucej cesty, na mostoch vedla nej, v zarezoch v skalnom masive,
- kde nie je miesto tak do galerie nad existujucu cestu
- kde treba, moze sa prejst mostom na druhu stranu rieky (btw, obchadzanie ziliny severom by vyriesilo aj napojenie D3-vychD1, co takto zas nebude a zas budu pazravci vrieskat, ze ako nutne ho potrebuju)
- no a to, ze v obluku je par sto m 60ka, to je akoze nejaky realny problem? co sa tam strati, 20 sekund? Ale aj ak hej, tak kludne tunel vedla zeleznicneho by mal par sto metrov a 60ka vyriesena

No ale uz sa tesim ako Zilincania, po vzore Presovcanov (a ich vychodneho obchvatu, ktory NEBOLO MOZNE STAVAT pokym nebolo SOPO2 isty, ale zazrakom kraj zacal pripravovat hned ked sa podpisala vystavba SOPO2), v momente ked sa VYIYsnove dokonci, zacnu pozadovat rozsirenie I/18 (aj s tou galeriou) resp severovychodny obchvat. Proste pachovska *** megalomanska nenazratost.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Nov 2023 17:47

zaujimave,, este nikto nic neziada ale uz mame oznacenie,, pachovska *** megalomanska nenazranost :D Apropo,, len taka otazka,, kto si dal urobit studiu na tunel okolo zeleznicneho a galeriu? Zilincania? DRX prosim o odpoved
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod asdfr » 22. Nov 2023 17:53

Nechcem nikomu kazit megalomanske plany ohladne stavania cesty na pravom brehu Vahu popod Strecno, ale videl by som mali zadrhel. Pravy breh Vahu tvori hranicu narodneho parku Mala Fatra a asi by ochranari nebolo nadseni, kebyze tadial ma ist dalsia cesta.
asdfr
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 3
Založený: 25. Jan 2017 07:12

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod DrX » 22. Nov 2023 19:55

Mawerick81 napísal:zaujimave,, este nikto nic neziada ale uz mame oznacenie,, pachovska *** megalomanska nenazranost :D Apropo,, len taka otazka,, kto si dal urobit studiu na tunel okolo zeleznicneho a galeriu? Zilincania? DRX prosim o odpoved


Kto si dal urobit studiu neviem. Ani neviem ci je. Ale, to oznacenie vychadza uz z toho, aky podiel infrastrukturnych penazi isiel a ide do zilinskeho kraja od vzniku tejto republiky. Napr sa len pozri kolko percent celkoveho operacneho programu integrovana infrastruktura, predtym operacneho programu doprava, a predtym vymyslanie PPP len preto, lebo v 2008 EU nepovolila dat na Visnove eurofondy kvoli prilisnej koncentracii infrastrukturnych penazi do ZA kraja.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod Mawerick81 » 22. Nov 2023 22:41

no bola to dialnicna spolocnost.. https://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=26155

A co s tym mame my bezni obyvatelia Žiliny? Lebo ty tak nejak zahrnies vsetkych do toho tvojho slavneho oznacenia,,
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: R2 vseobecne

Odoslaťod devil » 23. Nov 2023 09:49

zaujimave,, este nikto nic neziada ale uz mame oznacenie,, pachovska *** megalomanska nenazranost :D Apropo,, len taka otazka,, kto si dal urobit studiu na tunel okolo zeleznicneho a galeriu? Zilincania? DRX prosim o odpoved

ale ziada, nech sa paci, tu mas clanok:
viewtopic.php?p=248358#p248358

cize DrX ma v tomto urcite pravdu.

to tu uz mame davno spocitane:
viewtopic.php?p=208431#p208431
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.