R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod devil » 04. Nov 2010 07:17

viewtopic.php?f=35&t=14467

s opravou sa pocita od ZH po handlovu, kedze opravena cesta skonci v handlovej tj. bez obchvatov sa tak ci tak nezaobide. inac mne sa nezdalo zeby bola totalne rozbita....to ste este nevideli rozbite cesty. ide najma o pridanie 3. pruhu kedze cesta ide do kopca.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 04. Nov 2010 07:55

Na ceste medzi ZH a Handlovou sa pekne maka, robi sa treti pruh do stupania. Presne takto by som si predstavoval pokracovanie az po TN. Urcite su na Slovensku cesty v horsom stave ako I/50, ale bavili sme sa o tom, ze ci by nebolo lepsie investovat miesto tazko realizovatelnej R2 do jednoduchsej opravy I/50. OK, mozno nie cely usek je v kritickom stave, ale tych bodovych zavad (alebo ako inak to nazvat) je tu viac nez dost (kriticke zacinaju byt najma Novaky-Nitr.Sucany,Hradiste-Banovce,Svinna-Trencianske Jastrabie,Mnichova Lehota-D1 je podklad snad este od druhej svetovej vojny, o rozbitom povrchu vozovky skoda vobec hovorit).
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zulo » 04. Nov 2010 10:42

devil napísal:http://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=14467

s opravou sa pocita od ZH po handlovu, kedze opravena cesta skonci v handlovej tj. bez obchvatov sa tak ci tak nezaobide. inac mne sa nezdalo zeby bola totalne rozbita....to ste este nevideli rozbite cesty. ide najma o pridanie 3. pruhu kedze cesta ide do kopca.

Asi tadiaľ moc nejazdíš tondiego to zadefinoval presne .........
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Sentilj » 04. Nov 2010 18:30

Suhlas, cesta je rozbita takmer do takeho stadia, ako napr. cesty II. tr. medzi Kosicami a Breznom (kto zazil pochopi), na I/50 mas problem oboma rukami udrzat volant - vyjazdene kolaje, priecny sklon-prepad, katastrofa na to, ze je to E tah. Tiez sa obavam, ze R2 tak skoro nehrozi, mozno len obchvat BN a ZH do 2020. Kedze casto jazdim BA-PD-BA, po dostavani PPP NR-ZM a R1 k Ziaru jednoznacne volim tuto dlhsiu ale o to bezpecnejsiu a komfortnejsiu trasu (obchvat R2 + oprava I/50 v BBSK tomu len napomoze). Cez TN 185 km z toho poslednych 60 nadmieru preplnenych a nebezpecnych vs. 205 km z toho 20-30 km Handlova - PD (pritom cesta PD Handlova siroka bezpecna, v 2 obciach dokonca 4pruh, pocital som aj s napriamenim trasy novej R1).
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 05. Nov 2010 07:51

Ja tiez casto jazdim BA-PD-BA, cim dalej tym viac volim najkratsiu trasu cez Hlohovec, je tam sice mrte dedin, ale cesta nie je az taka rozbita a relativne mala premavka. A casovo sa to pomaly vyrovna nebezpecnej trase po I/50, hlavne ked chytim kolonu. Ked dobuduju R1 + R2 obchvat Ziaru, skusim asi aj tuto variantu, aj ked je tam "nekonecny" prejazd Handlovou a casovo ten rozdiel bude podla mna aj zo 30-40 minut. Inak Zulo, odkial mas info, ze na R2 Pravotice - D.Vestenice a D.Vestenice - Novaky sa spracovava DUR? Pokial viem tak na to nebola vyhlasena ziadna sutaz a NDS sa zvycajne takymito info rada pochvali.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod i15 » 05. Nov 2010 16:43

tondiego staci pouzit google a ten ti to najde, na jednom celkom dobrom fore ;)

viewtopic.php?p=97022#p97022 DUR Pravotice-Dolne Vestenice robi Geoconsult od 10/2009
viewtopic.php?p=98529#p98529 DUR Dolne vestenice-Novaky robi Amberg Engineering od 12/2009
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zulo » 05. Nov 2010 18:47

tondiego napísal:Ja tiez casto jazdim BA-PD-BA, cim dalej tym viac volim najkratsiu trasu cez Hlohovec, je tam sice mrte dedin, ale cesta nie je az taka rozbita a relativne mala premavka. A casovo sa to pomaly vyrovna nebezpecnej trase po I/50, hlavne ked chytim kolonu. Ked dobuduju R1 + R2 obchvat Ziaru, skusim asi aj tuto variantu, aj ked je tam "nekonecny" prejazd Handlovou a casovo ten rozdiel bude podla mna aj zo 30-40 minut. Inak Zulo, odkial mas info, ze na R2 Pravotice - D.Vestenice a D.Vestenice - Novaky sa spracovava DUR? Pokial viem tak na to nebola vyhlasena ziadna sutaz a NDS sa zvycajne takymito info rada pochvali.

Pozri stránku NDS v časti zverejnené podpísané zmluvy pred r. 2009 a platné zmluvy a tam sú info /zaujímavé čítanie/. Na jeseň 2008, v zime a na skorú jar 2010 geodeti domeriavali a spresňovali mapové podklady , lebo termíny pre odovzdanie dokumentácií boli apríl 2010 , no jeden úsek má dodatok s novým termínom odovzdávania dokumentácia pre DUR až v júli 2010. Miestny starostovia mali už aj prvé stretnutia s projektantmi úsekov , myslím, že Geoconsult a Amberg. Zatiaľ to tam prebiehalo údajne hladko. Teda dokumentácia by už mohla byť pripomienkovaná , či ju NDS prebrala neviem. Dúfam, že niekto doplní, prípadne spresní info, ktoré mám len z verejných zdrojov, a "pozorovaním v teréne" a nie priamo "z kuchyne".
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod devil » 05. Nov 2010 20:01

BA-PD by som cez ZH nesiel ani ked tam bude obchvat, pokial niekto nechce cez TN ma na vyber cez PN, cez hlohovec, po I/64 alebo paralelne cestou II. tr. ktora je uzsia ale obchadza vela dedin (ktoru tamojsi volaju "pod kopcom").
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod pristy27 » 06. Nov 2010 23:27

V skutocnosti "pod horou" a je to cesta II/593. Najrychlejsia je ale aj tak cez Hlohovec po ceste I/514 a od Topolcian po I/64.
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 08. Nov 2010 08:02

Dik za linky ohladom tych DUR a DSZ. Priznam sa, ze mi tieto info predtym akosi unikli. Fakt je, ze to este rozbehol Vazny, Figel to necha dobehnut, ale dalsieho pokracovania sa tu asi tak skoro nedockame. Ostava len dufat, ze kompetentni neodrezu hornu nitru od zvysku Slovenska, aj ked sa tu R2 tak skoro stavat nebude.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zulo » 08. Nov 2010 13:41

Myslím si , že územné konanie nikto zastavovať nebude , ak je dokumentácia prebratá NDS a.s., tak bude prirodzená snaha NDS o jej využitie, keď už bolo za ňu zaplatené. Myslím si, že zasa nie je až tak veľa dokumentácii pre DUR na stole, aby sa to nejako radikálne spomaľovalo a naťahovalo. Aj pred hociktorými budúcimi voľbami je potrebné sa pochváliť nejakými plánmi budúcej výstavby......Je jednoduchšie vytiahnúť zo "šuflíka" platné územné rozhodnutie, ako používať termíny o urýchlenej výstavbe a nemať pritom ani ukončený proces EIA..... ako napríklad pri R1.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 02. Feb 2011 16:31

Mňa by zaujímalo ako bude pokračovať - a či vobec - úprava serpentín v smere Dérerov mlyn / Handlová. Zdá sa totiž, že práce už skončili, resp. že sa už len namaľujú čiary a rekonštrukcia skončí na hranici krajov cca 1km za Dérerovým mlynom. V prípade úmyslu prerúbať tretí pruh celým stúpaním na Novú Lehotu by sa jednalo o veľmi ambiciózny projekt a určite aj nákladný, pretože celé zalesnené podložie je kamenisté a pred Novou Lehotou mu stojí v ceste obývaný dom. Nasledný lievik, ktorý by vznikol na vrchu v Novej lehote by bol určite záťažovým elementom pre túto dedinu.
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 08. Feb 2011 09:03

Pokracovat sa nebude.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 08. Feb 2011 16:58

Tondiego - moja Mama bola zhanat informacie v Handlovej na urade a je pravda, ze k useku Dererov Mlyn-Handlova vraj este neexistuje ani studia, nehovoriac o dostupnosti financii:-) Takze toto je uzavrete:-)
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 10. Feb 2011 08:37

A co je horsie, nie je to ani v dlhodobom plane. Myslim, ze tu bude skor ta R2 - o 20 rokov.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Richard » 10. Feb 2011 17:21

Tondiego - k tomu pokracovaniu rekonstrukcie I/50 za Dererovym Mlynom som pisal noticku zo zakulisia v inej diskusii. Zaujimalo by ma, co z tej zmeti roznych informacii je vlastne pravda alebo aspon nieco o co sa da realne opriet...
Richard
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 02. Feb 2011 11:56

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zolohoj » 22. Máj 2011 10:34

Z policajných zdrojov mám, že by sa mala nejaká časť cesty od ZH na Handlovú v TN kraji rekonštruovať, ale mám pocit že reč bola o úseku Nová Lehota - Handlová. No R2 v nedohľadne, jediné čo je ako tak pripravené na celet trase je obchvat Bánoviec, ktorý by bol ale dosť potrebný. Podľa všetkéhos a ešte toto volebné obdobie začne stavať.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 23. Máj 2011 10:22

Banovce by sa v tomto volebnom obdobi dali stihnut. Pripravit by sa to stihlo. Otazka je, ci na to bude aj vola.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 16. Jún 2011 08:50

No ved cas ukaze co vsetko stihne ten nas FIGEL....ale zatial ziadne vitazstvo....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod JaNY » 16. Jún 2011 21:21

Vitazstvo uz dosiahol, ked zrusil hrozivo vyzerajuce PPP hlavne PPP1. A ze ide spravnou cestou, potvrdzuju posledne udalosti na D-cke pri Levoci a Presove. A hlavne je ze zakratko rozbehne aj "turiecku dialnicu".
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod pristy27 » 16. Jún 2011 22:35

Zrusit dokaze kazdy ale nahradit niecim vyhodnejsim, lacnejsim a lepsim to je umenie. Pan Figel to dost podcenil. Nezda sa mi, ze by pri Levoci a Presove vodu mutil a dokonca pozastavil aj dost rozpracovane useky na R2 a netlacil na dorieseni dalsich. Na "turieckej dialnici" podla mna za jeho volebneho obdobia vela bagrov nezakopne ale bodaj by som sa mylil...

Zase na druhu stranu iba pokracuje v trende svojich predchodcov, plne usta prazdnych reci...
pristy27
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 610
Založený: 02. Sep 2010 08:15
Bydlisko: Bratislava

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod JaNY » 17. Jún 2011 00:51

Ved zrusil, stava vyhodnejsie, lacnejsie. To by som nenazval umenie, tak to ma byt. Ako nazvat cloveka [fiko] ktoremu niekto chce dat peniaze [brusel] len tak a on sa tomu brani? Toto je cesta, ktorou teraz ide Figel. Mi peniaze nejak nemame ale Brusel chce kryt jednotlive projekty viac ako 50%. Ved to je nenormalne dobry bussines. Len to chce zrovnat system z europou. Tu v tejto teme R2-ke to stavanie nebude v najblizsej dobe nejak vidiet, ale myslim ze Figel sa po roku rozbieha celkom dobre.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 17. Jún 2011 07:21

Sme uz trochu off-topic. Skusim si zaprognozovat - Visnove neprejde cez min.financii, rovnako ako Hricovske Podhradie-Lietavska Lucka. Turany-Hubova neprejde cez EK a zacne sa pripravovat variant s tunelom Korbelka, ktory vobec nie je pripraveny. Mam pochybnosti aj o Hubova-Ivachnova, ci sa do 2014 zacne realizovat. Figel je optimista, ale realne to vyzera tak ako som napisal. Co to znamena pre ostatne useky, vratane R2 (najma zapadnu cast TN-ZH)? Ze do dalsej prirpavy a nasledne vystavby prichadzaju do uvahy az po roku 2020. A aj to bude velmi pozvolna - pretoze moznosti financovania budu znacne okliestene. Dostupne prostriedky do roku 2020 zhltnu D1 a D3. To, ze R2 v useku TN-ZH okrem jedneho kratkeho polprofilu pri Banovciach a mozno obchvatu ZH (tiez velmi nepravdepodobne) ma horizont dobudovania 20-30 rokov aspon na polprofil nie je vymysel, ani vyplakavanie, ale kruta realita. Plny profil tak o 50 rokov mozno.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod Andrej » 17. Jún 2011 07:49

Vsetci, co nariekate za zrusenie PPP, obzvlast v tejto teme -> myslite, ze pri splatkach vo vyske ~700 mil. € rocne od r. 2015-2017 do r. 2045-2047 (!!!) by ste sa niekedy dockali suvislejsej vystavby na R2 TN-ZH? ;-)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R2 Trenčín - Žiar nad Hronom

Odoslaťod mirkobb » 17. Jún 2011 08:00

tondiego napísal:Sme uz trochu off-topic. Skusim si zaprognozovat - Visnove neprejde cez min.financii, rovnako ako Hricovske Podhradie-Lietavska Lucka. Turany-Hubova neprejde cez EK a zacne sa pripravovat variant s tunelom Korbelka, ktory vobec nie je pripraveny. Mam pochybnosti aj o Hubova-Ivachnova, ci sa do 2014 zacne realizovat. Figel je optimista, ale realne to vyzera tak ako som napisal. Co to znamena pre ostatne useky, vratane R2 (najma zapadnu cast TN-ZH)? Ze do dalsej prirpavy a nasledne vystavby prichadzaju do uvahy az po roku 2020. A aj to bude velmi pozvolna - pretoze moznosti financovania budu znacne okliestene. Dostupne prostriedky do roku 2020 zhltnu D1 a D3. To, ze R2 v useku TN-ZH okrem jedneho kratkeho polprofilu pri Banovciach a mozno obchvatu ZH (tiez velmi nepravdepodobne) ma horizont dobudovania 20-30 rokov aspon na polprofil nie je vymysel, ani vyplakavanie, ale kruta realita. Plny profil tak o 50 rokov mozno.


Ty si tu off-topic s tým Tvojím "čiernym videním" vecí a to nie je po prvý krát. :roll: Ak Ty uvádzaš, že Figeľ je optimista (a to sme asi aj my ostatní tu, aspoň prevažná väčšina :wink:), tak Ty si v tomto presne pravý opak, pesimista, skeptik (stačí si prečítať niektoré Tvoje príspevky spätne dozadu). Ty by si mal prednášať smútočné reči na pohreboch.. :mrgreen:
Omlúvam sa sa ostatným za OT. :oops:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.