R3 Horná Štubňa, obchvat

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod stanog » 29. Nov 2010 17:18

To počujem prvý raz že v obciach sa mýto neplatí., To by napr. úsek NR-TO bol celý bezplatný nakoľko je tu obec jedna za druhou nasekaná.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Rio13.zm » 29. Nov 2010 17:51

presne tak, ako dopravca viem o com hovorim. nakoniec staci si vypytat mapku spoplatnenych usekov na pumpe, kde sa da dobit myto. a tebou spominany usek, tam sa viac neplati ako plati :). inak aj obchvat Bratislavy sa neplati (tak ako vsetky, ktore prechadzaju obcou), tam su dokonca osadene aj tabulky s preskrtnutym M. na tomto videu je to aj trochu spomenute, ze je to spoplatnene NULOVOU sadzbou. http://tv.sme.sk/v/18384/preco-platime- ... lnice.html
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod stanog » 01. Dec 2010 18:46

Takže keď mám nákladiak a jazdím s ním len v meste (obci) nemusím mať ani jednotku zakúpenú. A známy odhlásil V3S s ktorou zvážal po dedine kto čo potreboval práve preto že to pochopil tak že keď je dedina na spoplatnenom úseku tak musí platiť mýto aj keď jazdí len po tej dedine. :shock:

A hneď je tu odpoveď na otázku prečo je na NR-TO taka silna premavka :D
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Rio13.zm » 07. Dec 2010 22:46

minuly tyzden som tymto usekom prechadzal, povazujem ho za najlepsi usek z usekov na R3, na ceste som necitil ziadne nerovnosti, ale zdal sa mi trochu chudobny, ziadna protihlukova stena pri HS, kde pri Trstenej je to az prehnane. inak, keby tam neboli osadene tabule R3, povazoval by som to za obycajnu cestu prvej triedy, zdala sa mi akasi uzka.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod stanog » 09. Dec 2010 15:26

a koľko ti trval prejazd?
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Rio13.zm » 09. Dec 2010 19:09

isiel som 90km/h a trvalo to 3 minuty od krizovatky po krizovatku. robil som si aj video, ale kvalita nieje bohvie aka.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Zulo » 15. Mar 2011 17:57

Andrej napísal:Betonka sa ma nasledujuce roky po usekoch opravovat/rekonstruovat tak, aby dlhe roky sluzila ako de facto 1/2 profil R (znacna cast sa aj vyuzije pri vystavbe R3). Blizsie informacie by mohla poskytnut SSC.

Tak, začiatok opravy až od roku 2014. Teda ozaj dlhé roky , ale nie slúženia ale čakania na opravu :? ...a zatiaľ , len 4,3 km........... :mrgreen:
Zdroj:Iveta Fedorová zo Slovenskej správy ciest potvrdila, že cesta sa rekonštruovať bude. Nepôjde však o celý 15-kilometrový úsek, ale o úsek dlhý 4,3 kilometra od Turčianskych Teplíc, časť Diviaky, po Mošovce. "Rekonštrukcia cesty I/65 spočíva v nahradení existujúcej panelovej vozovky novou konštrukciou vozovky," povedala Fedorová. Na stavbu už je vydané územné rozhodnutie, práce by sa mali začať v roku 2014 a potrvajú dva roky.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Andrej » 15. Mar 2011 19:23

Otazka znie, ci bude tento termin platit aj po vydani planu vystavby D a RC, ktory bude zahrnat aj vystavbu a opravy cestnej siete.

Opravit betonku v co najskorsom termine a suvislejsie useky by bolo logicke, kedze prechod cez Kremnicke Bane je tiez v plane rekonstruovat a vzniklo by tak celkom slusne prepojenie v smere S-J medzi MT a ZH - D1 a R1.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Zulo » 15. Mar 2011 21:52

Keď to potvrdila Iveta Fedorová zo Slovenskej správy ciest, tak asi vie čo hovorí. A je tam ešte vydané podľa toho článku zatiaľ len územné rozhodnutie a teda pokiaľ to dospeje do právoplatného stavebného povolenia , to tiež nejaký čas potrvá. A s tými peniazmi, to tiež ešte nie je úplne ružové a teda budme realisti......
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 17. Mar 2011 12:05

Andrej napísal:Otazka znie, ci bude tento termin platit aj po vydani planu vystavby D a RC, ktory bude zahrnat aj vystavbu a opravy cestnej siete.

Kedy ma byt plan vydany?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Andrej » 17. Mar 2011 12:10

Pôvodne mal byt koncom minuleho roka, neskôr ho posunuli na april 2011 a ostatne ho chcu predlozit na rokovanie vlady do konca marca kvôli predlozeniu projektov KF a ERDF.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Zulo » 17. Mar 2011 13:21

A to tiež nie je isté , alebo sa redaktorka TA3 zmýlila, ak spomína október 2011 /do vtedy asi sľúbili v SSC urobiť drobné úpravy na vozovke a ona to spojila s témou predloženia nového plánu výstavby D a RK/ vo svojom príspevku: Cesta medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je v zlom stave. Cesta prvej triedy medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je v dezolátnom stave. Až na pár menších úprav funguje v pôvodnom stave už viac ako 50 rokov. Úsek vyskladaný z betónových panelov je mimoriadne frekventovaný a aj napriek zlému stavu je spoplatnený mýtom.........
17.03.2011, 09:08
Október je strašne ďaleko, možno karty zamiešala EK. Alebo myslel "básnik" niečo iné ak spomína jeseň 2011?? :wink:
zdroj: Cesta prvej triedy medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami je v dezolátnom stave. Až na pár menších úprav funguje v pôvodnom stave už viac ako 50 rokov. Úsek vyskladaný z betónových panelov je mimoriadne frekventovaný a aj napriek zlému stavu je spoplatnený mýtom.
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod granite01 » 17. Mar 2011 15:10

Ste si istý, že cesta pri Turčianskych Tepliciach je postavená pomocou cestných panelov?

Nie je to náhodou betónová vozovka s priečnymi a pozdĺžnymi dilatačnými špárami, ktoré časom degradovali?

Bolo by dobré, ak by túto vozovku nanovo postavili pomocou betonárskej technológie. Nie je tam veľa mostov na ceste, takže uplatneniu tejto technológie by nič nebránilo (teda okrem financií) :)
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod Zulo » 17. Mar 2011 18:17

Nad "panelmi" sa nepozastavujem, v tom má redaktorka hokej / citácia z článku v TA3 - redaktorka Miriam Štefková - zdroj:m http://www.ta3.com/sk/reportaze/172974_ ... zlom-stave / a doslovne cituje hovorcu Ministerstva dopravy Krajčoviča.....
Ale pozastavujem sa nad tým, že bolo prezentované, že vládny program výstavby diaľnic a rýchlostných ciest bude zverejnený v apríli a redaktorka dnes na TA3 tvrdí, že to bude na konci októbra, čo by bol posuN o viac ako 1/2 roka.........to je interesantné. :wink: Je to pravda alebo novinárska kačica?
Zulo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Obrázky: 4
Založený: 30. Dec 2009 17:07

Re: R3 Horná Štubňa, obchvat

Odoslaťod badger-FB » 18. Jún 2023 15:53

Čiastočná uzávera na obchvate Hornej Štubne bude trvať niekoľko mesiacov, doprava bude riadená striedavo pomocou svetelnej signalizácie

viewtopic.php?f=35&t=26596

Obrázok
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Predchádzajúca

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: martin218 a 2 hostí.