R3 križovatka D1 Martin - Turčianske Teplice

Štátna hranica MR/SR – Šahy – Krupina – Zvolen – v peáži s R1 – Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice – Martin – v peáži s D1 – Švošov – Dolný Kubín – Trstená – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

R3 križovatka D1 Martin - Turčianske Teplice

Odoslaťod mizu » 03. Jún 2005 21:10

Tuto temu som si tu dovolil vytvorit vzhladom na to, ze stavba R3 v tomto useku je v nedohladne.
Nedavno som tento usek absolvoval. Tie panely rozsypane po zemi je dost odvaha nazyvat cestou I. triedy. Normalne som musel spomalit na 70-80km/h, lebo som trpel za auto a jeho tlmice. Nie je ten usek mozne aspon vyasfaltovat ?
mizu
 

Re: R3, Tankodrom T.Teplice - Martin

Odoslaťod Caesar » 03. Jún 2005 21:52

mizu napísal:Tuto temu som si tu dovolil vytvorit vzhladom na to, ze stavba R3 v tomto useku je v nedohladne.
Nedavno som tento usek absolvoval. Tie panely rozsypane po zemi je dost odvaha nazyvat cestou I. triedy. Normalne som musel spomalit na 70-80km/h, lebo som trpel za auto a jeho tlmice. Nie je ten usek mozne aspon vyasfaltovat ?


RC R3 je "v nedohľadne celá", konkrétne do MT sa má stavať a asi sa aj nakoniec bude, ale vláda stihla prijať aj uznesenie, že do r. 2010 nie, pretože prioritou je najprv D1 a konkrétne mesto MT aj RK "získajú" predovšetkým D1 svoj ďalší rozvoj.

Mizu, to, čo navrhuješ, to sú 100-vky mil. SKK a prioritou SR je výstavba diaľnic, nie oprava ciest. :lol:

No pokiaľ viem, tak sa na tomto úseku preinvestujú "nejaké peniaze" aj v tomto roku, aj v ďalšom. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: R3, Tankodrom T.Teplice - Martin

Odoslaťod johhan » 07. Jún 2005 20:02

Caesar napísal:No pokiaľ viem, tak sa na tomto úseku preinvestujú "nejaké peniaze" aj v tomto roku, aj v ďalšom. 8)


No čo ja viem tak 2007 sa tam idu opraviť 2 mosty a 2008 jeden. Takže nič moc.

Inak tá cesta je stavaná v profile R11,5/100 v úseku TR - Príbovce je s CB povrchom. Do roku 1984 tam sem-tam chodili na jazdy nové tanky T-72 zo ZŤS Martin. Do ´92 tam chodili na jazdy "rakeťáci" z martinskej posádky na jazdy zo 6-nápravovými nosičmi rakiet. A dodnes tam chodia na jazdy vojaci s Pragami V3S 8)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 08. Jún 2005 07:54

johhan: tak tam ta cesta teda ozaj musi vyzerat :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod johhan » 08. Jún 2005 08:24

aquila napísal:johhan: tak tam ta cesta teda ozaj musi vyzerat :D


no asi ako keby tam boli poukladané panely :-) .. ale nad 160 tie priečne nerovnosti necítiš :lol:

Mal som aj tie tanky nafotené ale mladý sprostý a neznalý pomerov som dal tie fotky vyvolať do fotoslužby. Za 2 dni sme mali domovú prehladku :roll:, páni s ŠTB a kontrarozviedky boli vcelku dosť rýchly :lol:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 08. Jún 2005 08:26

heh, tak to si mal perne :)

mno nad 160 u zletis :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R3, Tankodrom T.Teplice - Martin

Odoslaťod Dialniciar » 23. Jún 2005 20:34

johhan napísal:No čo ja viem tak 2007 sa tam idu opraviť 2 mosty a 2008 jeden. Takže nič moc.


Opravenie mostov bude stáť cca. 50 mil. SKK. Okrem toho sa opraví niekoľko km cesty, niekde zostanú panely, resp. pribudnú a niekde bude asfalt. Celkové práce majú byť do r. 2007/08 aj s mostami na úrovni 92 mil. SKK, čo je na jeden ťah relatívne dosť, najmä, keď sa ňom nič neinvestovalo.

Teraz nastávajú zmeny, každý kraj investuje 500-600 mil. SKK do opráv svojich ciest. Spolu to bude suma do r. 2010 na úrovni okolo 5-6 mld. SKK, minimálmne. Pričom štátny rozpočet by dal sumu max. 2,3 mld. SKK. Takže je tu zmena, nárast o 100 a viac %.

Okrem toho, ZA kraj plánuje opraviť aj ďalšie cesty za ďalších 400 mil. SKK po r. 2008. Takže ten do r. 2010 investuje 1 mld. SKK.

A BA investuje do r. 2010 do dopravy v kraji viac ako 900 mil. SKK, tak sa to prejaví. Obchvaty okolo PK, Modry (ako som počul, tak tento je neistý), rozšírenie ciest v okolí PK a SC a opravenie povrchu ciest v MA okrese.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R3, Tankodrom T.Teplice - Martin

Odoslaťod johhan » 24. Jún 2005 09:59

DY napísal:
johhan napísal:No čo ja viem tak 2007 sa tam idu opraviť 2 mosty a 2008 jeden. Takže nič moc.


Opravenie mostov bude stáť cca. 50 mil. SKK. Okrem toho sa opraví niekoľko km cesty, niekde zostanú panely, resp. pribudnú a niekde bude asfalt. Celkové práce majú byť do r. 2007/08 aj s mostami na úrovni 92 mil. SKK, čo je na jeden ťah relatívne dosť, najmä, keď sa ňom nič neinvestovalo.



Na to že sa tam 20 rokov neinvestovalo nič okrem náterov zábradlia a opravy krajnice je to dosť málo. Najme keď životnosť tohoto skúšobného CB krytu je 10-15 rokov.

Asi zase sa tam bude musieť niekto z vlády poriadne vytriasť ako neposledy keď sa opravil most 082 :lol:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: R3, Tankodrom T.Teplice - Martin

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 10:05

johhan napísal:Na to že sa tam 20 rokov neinvestovalo nič okrem náterov zábradlia a opravy krajnice je to dosť málo. Najme keď životnosť tohoto skúšobného CB krytu je 10-15 rokov.

Asi zase sa tam bude musieť niekto z vlády poriadne vytriasť ako neposledy keď sa opravil most 082 :lol:


Tak, asi to bude aj kvôli tým tankom. :lol:

Ale vo všeobecnosti až sa bude opravovať "panel", tak najprv úsek SC-Sereď a ako vieme, ten je v nedohľadne, ale na tomto cestnom ťahu sa plánuje preinvestovať cca. 200 mil. SKK. 8)

Johhan, aj podľa mňa je 90 mil. SKK dosť, ale to má byť zo št. rozpočtu, t.j. kraje určite investujú do tohto ťahu tiež. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 12:01

Táto cesta je v dosť zlom stave a výrazné opravy sa na nej neplánujú, aspoň podľa mojich info.

Opravy mostou sú síce investíciou, ale bez nich by sa tá cesta uzavrela, takže to nie je výrazná investícia v rámci zlepšenia povrchu cesty. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod fh » 30. Jún 2005 12:24

Ja som včera tadiaľ išiel, keď bolo Strečno uzavreté :evil: a myslím, že pre R3 je tento priestor ideálny, chce to len nejaký poriadny impulz.
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:21, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 12:31

Pozorovateľ napísal:Ja som včera tadiaľ išiel, keď bolo Strečno uzavreté :evil: a myslím, že pre R3 je tento priestor ideálny, chce to len nejaký poriadny impulz.


Bude tam RK mať využitie? Je to treba stavať skôr ako dostavať D1? Toto sú základné otázky.

Na skoršie začatie iných úsekov ako dostavba D1 sa zaradili zatiaľ len D3, R1, R4 KE-Milhosť a R5, reálne len tieto.

RK R2 je stavaná len "aby sa nepovedalo" a RK R4 severná vetva, aby sa "čosi aj na východe SR stavalo". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod fh » 30. Jún 2005 14:27

Ja dávam najväčšiu prioritu pre D1, nepíšem to prvý krát, potom hneď D3 a až potom R1 atď... Tým, že som spomenul R3 cez Turiec, nehovorím o termíne. Sústrediť čo najviac prostriedkov a kapacít na D1 podľa mňa niečo reálne rieši a nie kúskovanie po rôzych stavbách podľa toho odkiaľ je ctený politik 8)
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:20, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:23

Pozorovateľ napísal:Ja dávam najväčšiu prioritu pre D1, nepíšem to prvý krát, potom hneď D3 a až potom R1 atď... Tým, že som spomenul R3 cez Turiec, nehovorím o termíne. Sústrediť čo najviac prostriedkov a kapacít na D1 podľa mňa niečo reálne rieši a nie kúskovanie po rôzych stavbách podľa toho odkiaľ je ctený politik 8)


Dobre, v poriadku, prepáč ja nemôžem ešte evidovať názory všetkých tu, je tu pomerne veľa užívateľov, takže neviem presne, kto je tu za čo, aj keď ja som aj tak niekde medzi vami všetkými.

Súhlasím s tebou, ale menšiu zmenu by som videl v tom umiestnení, pretože podľa mňa má R1 navrch pred D3. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod johhan » 01. Júl 2005 00:21

Alexander Velky napísal:Táto cesta je v dosť zlom stave a výrazné opravy sa na nej neplánujú, aspoň podľa mojich info.

Opravy mostou sú síce investíciou, ale bez nich by sa tá cesta uzavrela, takže to nie je výrazná investícia v rámci zlepšenia povrchu cesty. :lol:


Ale aspon máš 50 metrový úsek kde ťa neklepe 8)

Za tieto 2 dni som prešiel CB pri Bytčou aj CB pri Trenčíne a jednoznačne CB do Martina je najhoršia
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Caesar » 01. Júl 2005 10:03

johhan napísal:Ale aspon máš 50 metrový úsek kde ťa neklepe 8)

Za tieto 2 dni som prešiel CB pri Bytčou aj CB pri Trenčíne a jednoznačne CB do Martina je najhoršia


Tento úsek je na tom dosť zle, to je pravda.

Mosty treba udržiavať a je to jedno, či sa opraví most alebo časť cesty. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 14:30

Tu sa plánovalo už v minulosti dať tam nové panely. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod johhan » 01. Júl 2005 14:35

Alexander Velky napísal:Tu sa plánovalo už v minulosti dať tam nové panely. :lol:


Panel a CB kryt je rozdiel :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:08

johhan napísal:
Alexander Velky napísal:Tu sa plánovalo už v minulosti dať tam nové panely. :lol:


Panel a CB kryt je rozdiel :-)


V poriadku. Čo ešte? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:10

Johhan,

aby sme sa chápali, tak na Slovensku sú niektoré cesty, kde základom boli staré panely a na týchto cestách nenájdeš žiadne koľaje, väčšinou sú to cesty III. triedy, ktoré ešte ani nevideli nový povrch, aj keď na nich je AB kryt samozrejme položený.

A na niektoré hlavné ťahy sa mali dávať nové panely, ktoré by mali ten istý efekt. Caesar mi dá iste za pravdu.

Rozdiel je len vo veku daných panelov a vich použití, nové, teda nepoužité. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod johhan » 01. Júl 2005 15:24

Táto cesta bola robená súvislným CB krytom na normálnom lôžku. Následne potom sa robili dilatačné špáry ktoré sa zalievali smolou. Teda neboli tam ukladané panely. Keď opravovali most som si bol pozrieť ako to je urobené
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:33

johhan napísal:Táto cesta bola robená súvislným CB krytom na normálnom lôžku. Následne potom sa robili dilatačné špáry ktoré sa zalievali smolou. Teda neboli tam ukladané panely. Keď opravovali most som si bol pozrieť ako to je urobené


To je všetko v poriadku, johhan, máš pravdu, ja som len povedal, že sa tam plánovali dávať nové panely, takže dnes by tá cesta nebola v takom zlom stave.

Toto mám ešte od otca: V tej dobe sa stále plánovalo s 2 faktormi. Mali sme byť výkladnou skriňou pre západ a zároveň sa stavalo kvalitne, lebo sa rátalo s inváziou, tak aby tie cesty vydržali. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod johhan » 02. Júl 2005 02:06

Alexander Velky napísal:To je všetko v poriadku, johhan, máš pravdu, ja som len povedal, že sa tam plánovali dávať nové panely, takže dnes by tá cesta nebola v takom zlom stave.

Toto mám ešte od otca: V tej dobe sa stále plánovalo s 2 faktormi. Mali sme byť výkladnou skriňou pre západ a zároveň sa stavalo kvalitne, lebo sa rátalo s inváziou, tak aby tie cesty vydržali. :lol:


Myslím že cesta by bola ešte v horšom stave keby sa tam dali panely.

Áno je pravda že s I/65 bolo rátané a čase konfliktu ako s vojenskou cestou pre tanky pri obrane priesmykov Šturec Kremnica Vyšehradné. Cesta v niektorých úsekoch je zároveň spôsobilá ako núdzové vojenské letisko pre stíhačky. Zároveň v oblastiach Malej Fatry boli umiestnené sklady Českosklovenskej ľudovej armády.

V rámci civilnej obrany bola zóna Martin - Mošovský kopec určená ako zátopová oblasť pre VD Orava a VD Liprovská Mara a zóna Mošovský kopec - TR bola definovaná ako oblasť prioritného významu CO, tam sa mali sústreďovať utečenci a toto územie malo byť na základe Ženevských konvencíí vylúčené z bojových aktivít. Napríklad v TR je dodnes jeden z najvačších skladov CO. Taktiež tam neboli žiadne vojenské jednotky, bola zrušená výstavba JE a aj zrušená výstavba síl pre medzikontinetálne rakety. V MT boli umiestenné len SS-22.

Dúfam že to už dnes nie je štátne tajomstvo :roll: 8) :lol:
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod johhan » 02. Júl 2005 02:32

Keďže tému založil anonym tak som si dovolil bez súhladu upraviť názov témy aby bol štandardný :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod kaviarista » 02. Júl 2005 09:26

Pozorovateľ napísal:Ja dávam najväčšiu prioritu pre D1, nepíšem to prvý krát, potom hneď D3 a až potom R1 atď... Tým, že som spomenul R3 cez Turiec, nehovorím o termíne. Sústrediť čo najviac prostriedkov a kapacít na D1 podľa mňa niečo reálne rieši a nie kúskovanie po rôzych stavbách podľa toho odkiaľ je ctený politik 8)


ty mas co vycitat politikom lokalpatriotizmus, ked z teba sameho priam tryska , ze si zo ziliny, heh
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Ďalšia

Naspäť na R3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron