R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod nevo83 » 06. Nov 2018 17:07

DrX teraz s Tebou nesuhlasim. lebo tak ci tak by sa musela postavit spojnica medzi obchvatmi... Nevraviac ako bolo skonstatovane vystavba by sa oddialila min o 10r a je otazne ci by sa vobec mohla staviat.
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod DrX » 06. Nov 2018 17:47

Medzi ktorymi obchvatmi by sa musela postavit spojnica? A ano, vystavba tohoto konkretneho obchvatu by sa mozno oddialila. Ale, kedze by sa tym umoznilo stavat viac usekov za usetrene peniaze, celkovo by sa vystavba R4 vyrazne skratila. Lebo, vsakano, ak sa na R4 SOPO naviaze nejakych 400milEUR, tak zvysok R4 si na 20 rokov nevrzne.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Yoggy52 » 06. Nov 2018 19:01

S tvojou demagogiou uz fakt prehanas :roll:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 06. Nov 2018 20:43

Dendik napísal:ta pozyvam na sidlisko sekcov-obytna zona aby si tu prisiel byvat aspon na jeden den a povinne by som
ti dal manualne pocitat vsetky RU,EE, LV, LT,FIN, UA, PL, BY, HU, RO, SRB, SI, BG, TUR a slovenske kamiony :D

Viem, písal si to niekomu inému. Nebude to tým, že okrajom sídliska vedie cesta I. triedy?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod milosD » 07. Nov 2018 08:16

a teraz si objavil teplu vodu ci co?
milosD
diskutujúci
 
Príspevky: 200
Obrázky: 11
Založený: 28. Jan 2009 13:15

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 07. Nov 2018 08:41

na Slovensku je to bežný jav, a vlastne je to bežné aj v iných krajinách.... len Dendik to akosi nechápe.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod presovcan » 07. Nov 2018 08:45

de*il a drx su mentalni zaostalci pravdepodobne, co dovidia tak max na dlzku svojho udu.. vystavba vychodneho obchvatu by zabrala min.15 rokov, pretoze tam nie su este ani studie.. nestavaju sa tam ani domceky ani nic ako jeden z vas tu pisal ci co za hluposti ste tu splietali..
a navyse cast pozemkov je uz vykupena na SO.. ale aj keby nebola, nic to nemeni na fakte, ako dlho by trvala priprava stavby..
PO bude mat D1, SO v plnom profile (podla pravdepodobne najnovsich info, co tu zazneli), budu mat miestne komunikacie MK3 a 5 a vy budete mat tak max svoj ... v ruke...
palte obaja niekam a nespamujte tuto skupinu.. Clovek si ide precitat po dlhsom case ake su novinky a jedine co sa docita su vase intenziny a s*acky.. NDS urcite bude staviat podla toho ako vy dvaja si poviete..
a ostatni ste i*ioti, ze sa tu s nimi natahujete a honite im ego.. radsej namiesto tych blbosti piste relevantne fakty.. a ak ziadne nie su, tak nepiste radsej nic
presovcan
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 07. Nov 2018 08:35

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 07. Nov 2018 10:32

No vyzera, ze na cesty budu dalsie peniaze okrem rozpoctu a eu fondov urcenych na dopravu...
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/18 ... nov-navyse
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 07. Nov 2018 12:14

Tiež si myslím, že príspevky typu J-V obchvat Prešova by bolo potrebné rovno mazať, pretože je to už dlhšiu dobu OFF-TOPIC, jednoducho 1+1 = 2 a nemá zmysel rozoberať aké by to bolo, keby to bolo 3, 4 alebo iný výsledok.

Faktom je, že SO-PO sa aktuálne rieši a bude sa stavať, otázky už ostávajú len niektoré a síce cena, kedy sa začne a to či 2. časť bude plný alebo 1/2 profil. Niekto hore už jednoducho rozhodol a nemá zmysel o tom ďalej kvákať. či je to dobre, či je to zle sa to tu už rozoberalo dosť dlho a ďalej to myslím nemá zmysel. Ostáva tu potom kopec balastu, ktorý sa len stále prehadzuje a stovky duplicitných príspevkov, ktoré len zbytočne zaberajú priestor a čas.

J-V obchvat ak by teraz niekto o tom rozhodol by bola hotová katastrofa pre mesto aj pre región a vôbec sa nečudujem, že ľuďom, ktorí tu nežijú je to úplne jedno, že najbližších 15 rokov by sa to v PO malo ďalej len zhoršovať.

Poprosím všetkých nech sa ďalej rozoberá už len aktuálna situácia a nech si každý odpustí príspevky "čo by bolo, keby bolo" už tu toho naozaj bolo dosť. Ak sa s tým niekto nevie zmieriť nech nenavštevuje toto vlákno, je tu kopec Ďalších vlákien, do ktorých sa dá rozumne prispievať.

Tu je linka na posledné správy:

viewtopic.php?f=35&t=23759
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vw30 » 07. Nov 2018 12:57

Pre devilka drx a podobne individua - od 6 minuty https://www.youtube.com/watch?v=DPsu4JvoQ_M
vw30
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 16. Okt 2017 11:41
Bydlisko: Prešov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 07. Nov 2018 16:52

kuzmoviny ma nezaujimaju. vy dvaja co ste tu 10 minut s registraciou sa ukludnite, takto sa zhovarajte so svojimi sukmenovcami v krcme.

jednoducho nemate argumenty ze preco treba pre 6.000 aut postavit plny profil.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Loe » 07. Nov 2018 17:20

devil napísal:bozemoj zase ta mapka ma dokazovat akoze co ? taku mapku ti nakreslim po E77 kde poctom obyatelom, priemyslom, sluzbami krakow prekryje rzesov a vsetko naokolo a na BP prekryje niekolkonasobne cele SV madarsko s miskolcom aj debrecinom. mate siroko daleko jediny prechod do polska pre ND a mate tam cez 1500 kamionov. tak sa netvar ze tadial chodi cele polsko.
Dovolím si upozorniť, že D1 a polovičný profil v úseku Poprad - Prešov je veľmi zlý príklad. O tejto koncepcií sa síce veľa hovorilo hlavne v nultých rokoch, reálne to ale dopadlo celkom inak. Ak opomenieme Branisko tak na Spiši v polovičnom profile boli rozostavané iba dva úseky a to cca.5km Jablonov - Studenec, ke bola výstavba druhého profilu zahájená prakticky ihneď po dokončení prvého profilu, druhým úsekom je Poprad/Východ - Jánovce, cca. 11km, kde bola dostavba druhého profilu zahájená pokiaĺ si spomínam správne ešte počas výstavby prvého profilu.


super, potom neexistuje priklad kde postavili poloprofil a za 1-2 ci 3 roky prisli na to ze bol treba plny. to ze tento usek by sa staval s pripravou na plny profil beriem ako samozrejmost. ale je to vasa vec, nielenze nebudu MK vo vnutri mesta ale znizujete si sancu aj na kapusany-lipniky.


? Ja som sa ani ku Kapušanom ani k Lipníkom ani MK nevyjadroval. Dokonca som sa nevyjdroval ani k R4 ako takej. Vyjadril som sa len k tvrdeniu o polprofiloch na D1. Skutočne nerozumiem tomuto agresívnemu tónu, ale to je asi "vaša vec".
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vw30 » 07. Nov 2018 20:27

Pre devilka: Kuzmoviny? To je Masterplan ty genius. Sa druhykrat neobuvaj do Presova, ale sa staraj o svoju Hornu Dolnu.
vw30
návštevník
 
Príspevky: 13
Založený: 16. Okt 2017 11:41
Bydlisko: Prešov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod svaco » 07. Nov 2018 21:07

Aj keď (aspoň čo sa týka regiónu Prešova) s pánmi DrX a devil nie veľmi súhlasím, poprosím aj ostatných o slovník gentlemana a nie o slovník aký používa napr. český prezident Zeman. Toto fórum by malo byť o odbornosti a nie o tom, kto ako dokáže zakričať alebo buchnúť po stole. Ak chce niekto niekomu "naložiť" tak nech radšej použije satiru, sarkazmuz a iné prijatelnejšie výrazové prostriedky, je to lepšie ako príliš expresívne výrazy, ktoré v jednej vete zároveň znegujú aj jej autora.

Treba si nervy držať na uzde a radšej používať holé fakty a skôr to posúť do srandy ako do hnevu.

A nebojte sa ja s tým tiež bojujem.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 07. Nov 2018 21:22

svaco napísal:Tiež si myslím, že príspevky typu J-V obchvat Prešova by bolo potrebné rovno mazať, pretože je to už dlhšiu dobu OFF-TOPIC, jednoducho 1+1 = 2 a nemá zmysel rozoberať aké by to bolo, keby to bolo 3, 4 alebo iný výsledok.


Prečo mazať? Stačí jednoducho nereagovať. Dnes máme prerazené Višňové a stále sa nájdu ľudia, ktorí tvrdia, že sa má D1 okolo ZA zrušiť a namiesto toho stavať cez Donovaly :) Nech si tvrdia :)
Jediné, čo by sa malo mazať sú vulgárne útoky na užívateľov
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Maxx787 » 07. Nov 2018 23:17

devil napísal:jednoducho nemate argumenty ze preco treba pre 6.000 aut postavit plny profil.

vtip je v tom ze tie argumenty nie su ani na R2.
co sa tyka severneho obchvatu tak druha cast obsahuje tunel a ten sa de fakto neoplati stavat na polovicny profil lebo to dopadne ako branisko alebo horelica...neskor bude potrebne ich bud rozsirit alebo tam bude dost husta premavka na dva pruhy.
polprofilom velmi neverim v takychto terenoch. este nieco take ako je R2 pri BN, RS ok. ale tu neviem. tie intenzity mozu kludne skakat zo dna na den raz tam bude 6000 druhy den 12 000, treri zas 6K. je to dost strielanie od pasa.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Yoggy52 » 08. Nov 2018 00:29

devil napísal:kuzmoviny ma nezaujimaju. vy dvaja co ste tu 10 minut s registraciou sa ukludnite, takto sa zhovarajte so svojimi sukmenovcami v krcme.

jednoducho nemate argumenty ze preco treba pre 6.000 aut postavit plny profil.

Vies co znamena slovo potencional? :lol:

Ked mas 20.000, tak 10.000 z toho vies zobrat.
Ked mas 6.000, tak 10.000 z toho nevies zobrat.

Kvoli tomu sa bude soroska stavat na polovicny profil (ak sa vobec stavat bude :lol: ) Vsak ale nechajme sa prekvapit 8)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Jarda » 08. Nov 2018 01:15

Tvrdím, že intenzit, které by byly na dva tubusy se severním obchvatu Prešova nedožijeme. Jde o komunikaci, která bude sloužit hlavně pro tranzit, takže ty počty vozidel budou rozložené, a ne soustředěné do ranních a odpoledních špiček. Tudíž ani 15 000 vozidel denně by nebyl pro jeden tubus problém.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod pohodak » 08. Nov 2018 09:02

hura, konecne zavan zdraveho rozumu v tejto teme kde sa jedine uraza...plny profil na tomto useku je nonsens, neverim tomu ze tam budu na neho intenzity skor ako o 20 rokov a preto stavat ho teraz je nezmysel
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod richie » 08. Nov 2018 12:15

snad ten jeden tubus nebude mat udrzbu castejsie ako Branisko .. :roll: .. pri pravidelnej tyzdnovej odstavke sa v Presove smiechu nezdrzia
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 08. Nov 2018 15:36

Prečo mazať? Stačí jednoducho nereagovať. Dnes máme prerazené Višňové a stále sa nájdu ľudia, ktorí tvrdia, že sa má D1 okolo ZA zrušiť a namiesto toho stavať cez Donovaly :) Nech si tvrdia :)


kto ? ja skor poznam takych co tvrdia ze ak bude konecne visnove tak sa bude vsetko OK. poculi to mediach a veria tomu. vymyvanie mozgov. ze budu chodit na jednotach 60 a menej beru ako normalnu vec.

Vies co znamena slovo potencional? :lol:


a ty vies co znamenaju umrtvene peniaze ? ze ci bude plny alebo polovicny profil nijako neovplyvni prichod investorov ani to kolko obyvatelov bude mat pristup na dialnicu. R2 po LC priamo napoji okresy LC, PT (100 k obyvatelov) a priblizi RC na pol hodiny od RS a blizkeho okolia (30 k obyvatelov). keby som mal vybrat co stavat na vychode tak jednoznacne KE-MI lebo to je este nasobne viac obyvatelov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod devil » 08. Nov 2018 15:41

vtip je v tom ze tie argumenty nie su ani na R2.
co sa tyka severneho obchvatu tak druha cast obsahuje tunel a ten sa de fakto neoplati stavat na polovicny profil lebo to dopadne ako branisko alebo horelica...neskor bude potrebne ich bud rozsirit alebo tam bude dost husta premavka na dva pruhy.
polprofilom velmi neverim v takychto terenoch. este nieco take ako je R2 pri BN, RS ok. ale tu neviem. tie intenzity mozu kludne skakat zo dna na den raz tam bude 6000 druhy den 12 000, treri zas 6K. je to dost strielanie od pasa.


seriozny prieskum sa da urobit aj v meste. ak nebol seriozny naco si ho PO dal do materialov o uzemnom planovani....predpokladam ze chodis cez tunel branisko a nie horsky prechod branisko a budes chodit po SO PO aj keby bol 10 km poloprofil. potom im asi predsa veris....

btw. horelica nie je uzatvarana kvoli jednej rure ale kvoli tomu ze za nou su semafory...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vlados » 08. Nov 2018 19:55

devil napísal:a ty vies co znamenaju umrtvene peniaze ? ze ci bude plny alebo polovicny profil nijako neovplyvni prichod investorov ani to kolko obyvatelov bude mat pristup na dialnicu. R2 po LC priamo napoji okresy LC, PT (100 k obyvatelov) a priblizi RC na pol hodiny od RS a blizkeho okolia (30 k obyvatelov). keby som mal vybrat co stavat na vychode tak jednoznacne KE-MI lebo to je este nasobne viac obyvatelov.

R2 ako 2+2 po LC budú tiež umŕtvené peniaze
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 08. Nov 2018 20:38

Ja by som to zovšeobecnil.
Každý km D a RC, na ktorom nie sú dostatočné intenzity sú umŕtvené peniaze.
Namiesto D1 KE - MI nech spravia poriadne jedničky. Ak CBA úsek spochybňuje, tak je to z EU fondov v podstate nefinancovateľné.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Yoggy52 » 08. Nov 2018 21:27

devil napísal:a ty vies co znamenaju umrtvene peniaze ? ze ci bude plny alebo polovicny profil nijako neovplyvni prichod investorov ani to kolko obyvatelov bude mat pristup na dialnicu. R2 po LC priamo napoji okresy LC, PT (100 k obyvatelov) a priblizi RC na pol hodiny od RS a blizkeho okolia (30 k obyvatelov). keby som mal vybrat co stavat na vychode tak jednoznacne KE-MI lebo to je este nasobne viac obyvatelov.

Ked je postaveny plny profil, tak je atraktivita ovela vacsia, poloprofil je vlastne taky mackopes, mame dialnicu ale tiez nemame. Ked sa vybuduje tunel na plny profil, tak poloprofilovy usek zostane uz len usek na rovine, nie na "rovine" ako v pripade R2, uspora fakt velka :roll: Nehovoriac o tom, ze na plnom profile je vyssia MPR, co znamena, ze sa bude vyuzivat viac hlavne z jednej strany mesta na druhu. Pokial to bude len poloprofil, tak atraktivita bude mensia nehovoriac o bezpecnosti.

Zase tie vase okresy :mrgreen: Hlavne ze pri Giraltovciach sa stavaju 2 krizovatky prevazne pre OKRES Bardejov(pre cast vychodne od Bardejova, pre zapadnu cast budu sluzit Kapusany.) a OKRES Stropkov (pre skoro cely, kedze pre par obci bude vyhodnejsi sa napojit na R4 skor (Strocin alebo Hunkovce)), ja by som bol osobne za to, aby sa tieto dve krizovatky dali do jednej. (ale asi by to bolo drahsie)

Som rad ze aspon v niecom sa zhodneme, ze na vychodnom slovensku uprednostnujes KE-MI pred Soroskou :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.