R4 Prešov, severný obchvat

Štátna hranica MR/SR – Milhosť – Košice – v peáži s diaľnicou D1– Prešov – Svidník – Vyšný Komárnik – štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Peťo_PO » 31. Dec 2017 20:07

devil napísal: ja s vami nemam ziadny problem, dokonca som vas vela krat obhajoval.

Vtip na nový rok :D Odkedy sledujem toto fórum, tak sa vo všetkých témach týkajúcich sa PO musím predierať cez kopy balastu, ktoré tam najmä ty šíriš a následne toto napíšeš :D
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod peterle » 01. Jan 2018 19:37

Asi ťa obhajoval štýlom "děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal" :D

Kto nepozná Cimrmana: https://www.youtube.com/watch?v=jOmkSxC92uY
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vladik67 » 03. Jan 2018 23:33

Takže druhy úsek obchvatu v polovičnom profile a znížený rozpočet pre ministerstvo dopravy na rok 2018. Dnes v správach chvála o nižšom schodku v štátnom rozpočte z roku 2017 vo výške 800 milionov eur. A ešte navyše reklama o využívani eurofondov na výstavbu dialnic a rychlostných ciest. Tak to je bomba. Štátny dlh znižený na 50,1%. Potrebujú ešte zrušiť dlhovú brzdu? Veď len za tieto peniaze by sa postavili minimálne dva až tri predražené úseky alebo všetky lacne úseky na rovinách v trase D1 alebo R2 na východe. Alebo niekoľko úsekov na R4 od Kapušian po Nižný Komárnik.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod jarino » 04. Jan 2018 12:53

Zrušenie dlhovej brzdy je marketingový ťah tak trochu využitý pred voľbami do VÚC na vysvetlenie voličom napr. na Kysuciach, že za nevýstavbou nie je príprava ale peniaze. V skutočnosti potrebujeme vyrovnaný rozpočet.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 04. Jan 2018 18:53

vladik67 napísal:Takže druhy úsek obchvatu v polovičnom profile a znížený rozpočet pre ministerstvo dopravy na rok 2018. Dnes v správach chvála o nižšom schodku v štátnom rozpočte z roku 2017 vo výške 800 milionov eur. A ešte navyše reklama o využívani eurofondov na výstavbu dialnic a rychlostných ciest. Tak to je bomba. Štátny dlh znižený na 50,1%. Potrebujú ešte zrušiť dlhovú brzdu? Veď len za tieto peniaze by sa postavili minimálne dva až tri predražené úseky alebo všetky lacne úseky na rovinách v trase D1 alebo R2 na východe. Alebo niekoľko úsekov na R4 od Kapušian po Nižný Komárnik.


Tak vidis VLAD, je to trapne ake divadlo hraju s nami politici... Objem pre min. vnutra a min. obrany zhltne z rozpoctu dokopy 3,4 MILIARDY.
To je 3400 MILIONOV EUR. A co obrana brani? Ak by doslo ku konfliktu...? A Kali? 2,4 MLD?? To je zly vtip po tych kauzach s Basternakom...

A tu idu setrit na bezpecnosti? Je to hanba 21. storocia! Rovnaka, ako neexistencia vlakoveho spojenia PO-SP, PO-SK. Jedine dva okresy na Slov. BEZ zeleznice...
Zilina s 6500 vozidlami alebo BB (tam budu intenzity asi este mensie) musia mat severny obchvat so stvorpruhom...

No kamiony z tychto statov RUS,UA,PL,TUR,GR,BiH,BG,RO,HU,SRB,SI,BY,EE,LT,LV,FIN... maju jazdit okolo PO na dvojprudovke s plnou ciarou. That´s a shame :roll:

To uz Srbsko je na tom lepsie (Novy sad, Niš - krasne obchvaty, krizovatky s kolektormi) ako my? Sme naozaj tak tupy narod, ked tam stale volime tych volov?
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Dendik » 04. Jan 2018 19:12

A este su tam stale prachy z posledneho programovacieho obdobia. Neviem presne kolko. (cca medzi 300-500 milionov).

Chcu ich dat na KE juzny obchvat, hoci sutaz bude tak o 9 mesiacov tipujem... Tak nech zlacia aj juz. obchvat zmenou jednotkovych cien postavia aj KE aj PO obchvaty
v PLNOM profile z tych zvysnych fondov... Totalny bordel v tejto krajine. Sa cudujem premierovi ze sa tak hrdo pretrca ale je to vlastne jeho hanba ze je nas
stat (zdravotn. skolstvo. veda. doprava) v takom ubohom stave... :? Som zvedavy ako dopadnu volby 2020. :D
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 720
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rexino » 05. Jan 2018 14:11

Tie posledné články o diaľniciach čo čítam už o termíne na výstavbu druhej etapy v druhej polovici 2018 nehovoria. Mám pocit, že ministerstvo urobí prvú etapu, aby si urobilo body u Prešovčanov a ostatok ututle so zámienkou, že sa ešte háda s hodnotou za peniaze. Až keď sa otvorí I.etapa tak Prešovčania zistia, že im vôbec nerieši kamióny z Poľska, lebo keď čítam po Facebooku tie absolútne skreslené info čo kolujú, tak pochybujem, že viac ako 10% ľudí z PO vôbec vie, čo sa to ide stavať. A ešte aj táto prvá etapa má podľa mňa zmysel iba s druhou, keďže väčšina ľudí zo Sabinova, Šariša a Lipan ide priamo do Prešova a to by poriešila iba MK-5. Toto by som videl ako pozitívum, že sa v tom rýpe HzP, keďže ako prvý začali ukazovať, že pre Prešov je väčší prúser práve lokálka. Uvidíme, ako veľmi Prešovu pomôže reko troch kľúčových križovatok budúci rok. Ja by som nevnímal snahu HzP totálne zle, lebo je vidno, že aj smiešne prestavenie semaforu vie značne zmenšiť kolóny. Ono celý tento cirkus skôr zamrzí preto, lebo ľudia v PO vidia, že Žilina vďaka politickému tlaku dostala luxusný, brutálne predražený a momentálne zbytočný úsek Brodno-Strážov a práve tu sa má začať šetriť... ale keď to stane praxou pri všetkých úsekoch, na niečo to dobré bude.

//EDIT: ešte k eurofondom... pokiaľ viem tak premiestniť už alokované zdroje na nejaký úsek je buď nemožné, alebo takmer nemožné.... problém teda nastal pri plánovaní a terajšie vedenie s tým už nič zrejme nespraví
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Vceliak » 05. Jan 2018 15:10

rexino napísal:ako prvý začali ukazovať, že pre Prešov je väčší prúser práve lokálka.

Ja neviem, kedy už konečne pochopíte, že obchvat sa stavia nie pre riešenie lokálky, ale pre tých, ktorý ten obchvat budú používať (aj keď pomôže odľahčiť lokálku).
Napríklad: Ja nie som z Prešova, ale obchvat Prešova očakávam, vítam, neviem sa dočkať. A takých je nás veľa, ktorý plánujú cestu cez Prešov tak, aby sme sa vyhli dopravnej špičke v Prešove, lebo alternatívne cesty jednoducho nie sú.
Mňa, ako platiteľa diaľničnej známky, nebudú zaujímať dopravné kolóny v Prešove, ak sa ich nebudem musieť zúčastňovať. Ak HzP ráta iba s prínosmi pre prešovčanov a ľudí, čo dochádzajú do Prešova, tak to je naozaj málo! Paňatno?
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rexino » 05. Jan 2018 15:38

Ja určite nie som proti obchvatu, sám som z PO, užívam si aj kolóny a ver mi, že strašne rád by som tu videl R4 full profil až do Poľska. A zmysel obchvatu samozrejme chápem. Ja som skôr narážal na to, že mnoho prešovčanov má pocit, že R4 porieši magicky celý Prešov a doprava tu bude dokonalá a práve o tom hovorí HzP, že Prešov nemá dobre zriešenu lokálku a že je to zrejme urgentnejší problém ako tranzit.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 05. Jan 2018 18:42

Vceliak napísal:
rexino napísal:ako prvý začali ukazovať, že pre Prešov je väčší prúser práve lokálka.

Ja neviem, kedy už konečne pochopíte, že obchvat sa stavia nie pre riešenie lokálky, ale pre tých, ktorý ten obchvat budú používať (aj keď pomôže odľahčiť lokálku).
Napríklad: Ja nie som z Prešova, ale obchvat Prešova očakávam, vítam, neviem sa dočkať. A takých je nás veľa, ktorý plánujú cestu cez Prešov tak, aby sme sa vyhli dopravnej špičke v Prešove, lebo alternatívne cesty jednoducho nie sú.
Mňa, ako platiteľa diaľničnej známky, nebudú zaujímať dopravné kolóny v Prešove, ak sa ich nebudem musieť zúčastňovať. Ak HzP ráta iba s prínosmi pre prešovčanov a ľudí, čo dochádzajú do Prešova, tak to je naozaj málo! Paňatno?


rád tu vidím názor, z ktorým sa úplne stotožňujem :) A 1.etapa môže pomôcť aj lokálke, kto má nálepku, môže po R4 obísť kolóny na Sabinovskej a do mesta sa dostať cez križovatku PO-západ, alebo PO-juh
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod slafko1 » 05. Jan 2018 22:24

Ako je to s tunelom Okruhliak 1917 m. v ramci druhej etapy? Pocita sa s nim? Alebo este neni definitivne stanovena trasa druhej etapy ?
Obrázok používateľa
slafko1
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 356
Obrázky: 378
Založený: 06. Feb 2010 19:22

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod JaNY » 05. Jan 2018 23:14

slafko pozor na taketo vstupi... mozes tu mnohych nas..t.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 06. Jan 2018 09:16

divím sa, že sa ešte nikto neozval proti jednorúrovému tunelu Okruhliak... keď sa diskutovalo o Soroške, tak veľa "dobrodincov" tvrdilo, že sa musia stavať 2 rúry, hoci intenzita dopravy je nižšia, ako pri PO
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Jarda Retarda » 06. Jan 2018 10:38

Okruhliak by mal byt ale hlbeny tunel, nie? Pri nom by mohli byt naklady na dobudovanie druhej rury podstatne mensie, ako pri Soroske, ci? Neviem, som laik, tak sa pytam...
Jarda Retarda
diskutujúci
 
Príspevky: 103
Založený: 14. Apr 2016 18:07

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod JaNY » 07. Jan 2018 00:18

Ked si zhrneme co vsetko ma byt postave do r 2022; HU usek na hranicu, Saca- Olsany, PO usek D1 a SO PO prva cast, tak logicky vychadza ze druhu cast SO PO a usek po Lipniky len a len na 2+2. A idealne by bolo tiez do r 2022. Tu mudrovanie NDS a inych o chudobnejsej verzii je len strata casu. Nech sa ludia z Hodnoty za peniaze pohraju radsej z usekom od Lipnikov na PL a juznym tahom R1. Tu niet co dumat. Ked je teraz 1700/24 NA na Dukle, tak v r 2022 bude do 2000/24. Podpisala sa Via Baltika, tak nech sa roby poriadne. :D
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod 1mmortal2 » 07. Jan 2018 00:49

Via Carpatia
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vladik67 » 07. Jan 2018 11:23

Pre Slafko1
Pokiaľ si pozrieš na webovej stránke www.mojamapa.sk detailnejšie úsek, tak zmeny v pozemkoch sú už katastrálnym úradom zapracované a niektoré pozemky už vlastní NDS. Západny portal od tunela vychádza na pozemkoch patriacich mestu Prešov, takže s výkupom by nemal byť problém a nech ďalej pokračujú s vykupovaním. Bola by nezmyselnosť určite pozemky už povykupovať a niektoré nie. Jednoznačne tu sú pozemky vykupovane s tunelom. V opačnom prípade nová zmena, nové EIA a nové zdržania. Tu už ide po tých protirečiacich sa článkov od Stromčeka a od Erszeka zo 4 a 5 januára, vystáva otázka kedy a ako to budú stavať. Lebo hoci štátny rozpočet s menším mínusovým schodkom o 800 mil. bol v roku 2017 a štátny dlh klesol na úroveň niečo tesne k 50%-tám, tak tu stále niekto kalkuluje s dlhovou brzdou. A asi aj preto MD dostalo na rok 2018 zo štátneho rozpočtu menej ako v roku 2017. Ináč, môj názor je, aby sa aj druhá časť budovala v plnom profile a možno minister ako ústupok HzP ponúka polivičný profil ale aspoň tunel v plnom profile. Škoda, že nebol zahajený výkup pozemkov až po Lipníky, lebo ešte ani na príslušnom katastri neurobili požadované zmeny. Obdobne je to s výkupom pozemkov na R2 pri Košiciach, ale aj Soroške. Od príslušných pracovníkov by mali byť zvyšené aktivity, ak sľubujú tu výstavby. Stavebné povolenie bez vlastníctva pozemkov v rukách NDS by sa nemali začať.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod vladik67 » 07. Jan 2018 11:23

Pre Slafko1
Pokiaľ si pozrieš na webovej stránke www.mojamapa.sk detailnejšie úsek, tak zmeny v pozemkoch sú už katastrálnym úradom zapracované a niektoré pozemky už vlastní NDS. Západny portal od tunela vychádza na pozemkoch patriacich mestu Prešov, takže s výkupom by nemal byť problém a nech ďalej pokračujú s vykupovaním. Bola by nezmyselnosť určite pozemky už povykupovať a niektoré nie. Jednoznačne tu sú pozemky vykupovane s tunelom. V opačnom prípade nová zmena, nové EIA a nové zdržania. Tu už ide po tých protirečiacich sa článkov od Stromčeka a od Erszeka zo 4 a 5 januára, vystáva otázka kedy a ako to budú stavať. Lebo hoci štátny rozpočet s menším mínusovým schodkom o 800 mil. bol v roku 2017 a štátny dlh klesol na úroveň niečo tesne k 50%-tám, tak tu stále niekto kalkuluje s dlhovou brzdou. A asi aj preto MD dostalo na rok 2018 zo štátneho rozpočtu menej ako v roku 2017. Ináč, môj názor je, aby sa aj druhá časť budovala v plnom profile a možno minister ako ústupok HzP ponúka polivičný profil ale aspoň tunel v plnom profile. Škoda, že nebol zahajený výkup pozemkov až po Lipníky, lebo ešte ani na príslušnom katastri neurobili požadované zmeny. Obdobne je to s výkupom pozemkov na R2 pri Košiciach, ale aj Soroške. Od príslušných pracovníkov by mali byť zvyšené aktivity, ak sľubujú tu výstavby. Stavebné povolenie bez vlastníctva pozemkov v rukách NDS by sa nemali začať.
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 07. Jan 2018 11:55

Polovičný profil vraj ušetrí 25% nákladov, takže inak povedané, poloprofil je 75% ceny plného profilu. To nebolo ani na D3 Skalitom! Tam je to nejakých 70%. Ako môže toto niekto nazvať šetrením... :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rexino » 07. Jan 2018 12:39

Minister sa vyjadril, že ešte chce s HzP prerokovať, aby bol úsek polprofil a tunel plný profil. To by bol lepší kompromis. Ale je pravda, že veľmi nevidím úsporu keď budeme mať za 25% menej ceny 50% menej cesty. Máme na slovensku x príkladov kde s otvorením cesty značne narástli intenzity. Prerobenie projektu s vypustením tunelu by znamenal odklad na 3-5 rokov.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod i15 » 07. Jan 2018 13:14

odklad 3-5 rokov je úplne v pohode
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod Tomas PO » 07. Jan 2018 14:07

i15 napísal:
caki napísal:zo sutaznych podkladov som vytiahol vizualizaciu, tusim ze este nebola zverejnena: https://www.youtube.com/watch?v=S1TtzV3wnqU&t=4s


dúfam, že preložka I/68 bude až po Veľký Šariš... podľa vizualizácie preložka končí pri Šariš parku (asi 500 metrov od križovatky Kanaš/Veľký Šariš)

zial nie. ssc tu planuje vyhladovo KO (co je ale v rozpore s planom zdvojpruhovania PO-SB). cize uplne nelogicky, problemove miesto stykova krizovatka velky saris ostane bez zmeny. na jednej strane luxus v podani kolektorov (treba ich), na druhej sa nenajdu zdroje pre jeden smiesny most a jednoduchu muk.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod rexino » 07. Jan 2018 14:49

V územnom plane Veľkého Šariša je takáto MUK Obrázok a pokiaľ viem tak aj SSC to tak plánuje spolu s MUK pri Gregorovciach a štvorpruh po Michaľany. Ale to je ďaleká budúcnosť.
rexino
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 252
Obrázky: 3
Založený: 16. Júl 2017 18:05
Bydlisko: PO

Re: R4 Prešov, severný obchvat

Odoslaťod JaNY » 08. Jan 2018 03:16

To co to je za vytvor. Komplikovanejsie to uz neslo?
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

R4 Prešov, západ (križovatka D1) - Kapušany(?)

Odoslaťod KN.SK » 08. Jan 2018 11:55

Terajší názov tohto úseku [R4 Prešov, severný obchvat] je dosť, jemne povedané/napísané, nešťastný, :roll: aspoň podľa mňa. Neviem, kto ho v NDS alebo kde v čertu(?) takto úžasne zosmolil. :|
Veď tento úsek má byť časťou nejakej, i európskej, diaľkovej dopravnej siete, a nie nejaký obyčajný, zväčša kratší, obchvat obce/obcí na ceste I. triedy. :?
Nejaký takýto názov R4 Prešov, západ (križovatka D1) - Kapušany, by možno nevzbudzoval i takú zbytočnú závisť. Toto je to tak trochu slovíčkarenie, nepodstatnosť.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R4

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.