R7 Dunajská Lužná - Holice

Bratislava (križovatka s D1) – Ivanka pri Dunaji – križovatka s D4 – Dunajská Streda – Nové Zámky – Veľký Krtíš – Lučenec – križovatka s R2

Moderátor: Moderátori

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod MuelMI » 21. Júl 2020 12:45

sendvo napísal:
Trenčín-juh neobsluhuje juh Trenčína, ale hlavne E572 a E60 smerom na Drietomu a Brno. Do Trenčína takmer všade sa oplatí ísť cez pôvodný Trenčín. Čiže podľa tvojej logiky by sa Trenčín-juh mohol volať aj Brno, keďže Brno obsluhuje násobne viac ako juh Trenčína. A stavím sa,že viac áut ide z TR-juh cez Drietomu do CZ ako do Trenčína.

ako by si to teda pomenoval? nebud smiesny s tym brnom. podla google map to bola predtym chocholna co je podla mna ok. nebude vlastne trencin juh krizovatka z r2? od pomenovania cielov podla nejakej hranicnej dediny sa upusta. v ziline boli tiez na polsko ciele zvardon co je nejaka trapna dedinka za hranicami. teraz su vsade ciele katowice.

MuelMI napísal:1.D4xD2 (Jarovce) má byť BA-juhozápad?

toto bude podla mna pomenovane bratislava zapad - bude obsluhovat najma premavku zo zapadu a na zapad bratislavy

2.D4xD2 (Stupava) má byť BA-sever/severozápad?

neviem ci sa stupava bude premenovavat ale ak ano toto bude podla mna bratislava sever

3.D4xD1 má byť BA-východ/severovýchod?

toto bude podla mna pomenovane bratislava vychod

4.D1xR7 má byť BA-stredovýchod(východostred)?

tu netusim ako by to malo byt pomenovane ale predpokladam ze ruzinov po vzore petrzalky

5.D1xD2 má byť BA-západostred (stredozápad)?

podla noveho znacenia ktore bude na moste lafranconi ktore bolo spomenute v teme "dopravne znacenie" toto bude po novom petrzalka.

konecne mame aku taku logiku v pomenovani cielov ale niektorym stale pride ok pomenovavat krizovatky a ciele podla nejakych dojmov a cielov ktore nikto nepozna a nepouziva ako ketelec alebo pecna.


Ok, uznávam,že to bola Chocholná, stále však lepšie ako Trenčín-juh.
R2 tam bude tak v roku 2055, ale Trenčín-juh je to už asi od 2015 (?).
Ja píšem o názvoch výjazdov a križovatiek, nie o značení vieľov. Križovatky by sa podľa mňa mali nazývať podľa toho, pri akej obci sa nachádzajú, nie podľa toho akú obec obsluhujú. Inak k tým značeniam cieľov: V celých Košiciach jednak na vnútornom obchvate ale aj na ostatných významných ťahoch sú na smer I/16 označované ciele Rožňava a Moldava n/Bodvou. Žiaden Zvolen,Nitra,Banská Bystrica, Bratislava. V 2.najväčšom slovenskom meste a významnej križovatke by sa to patrilo označiť.

Tie križovatky, to som sa nepýtal, ako to bude označené, alebo ako to NDS označí. Pýtal som sa, ako by si to označil ty, s prihliadnutím na tvoju filozofiu "svetových strán".

BA-Jarovce chceš aby bol západ? Tak intenzity z Viedne a Gyoru odhadujem na zhruba 50:50.
S tým Ruzinovom a Petržalkou súhlasíš? Tu nemajú byť "svetové strany"?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod KLEPETO » 21. Júl 2020 13:24

MuelMI napísal:BA-Jarovce chceš aby bol západ? Tak intenzity z Viedne a Gyoru odhadujem na zhruba 50:50.


BA-Západ mala byť pôvodne na A6. Ale Rakušáci necheli ustúpiť od pomenovania Kittsee. :D
KLEPETO
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Založený: 23. Nov 2016 20:37

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod sendvo » 21. Júl 2020 13:56

MuelMI napísal:R2 tam bude tak v roku 2055, ale Trenčín-juh je to už asi od 2015 (?).

to neznamena ze to uz teraz nemozme oznacit poriadne

pri akej obci sa nachádzajú, nie podľa toho akú obec obsluhujú

a to dava aky zmysel? strecno by si premenoval na vrutky aj ked sa tam na vrutky vobec neda odbocit? polovicu vyjazdov na slovenskych dialniciach by si premenoval na nejake bezvyznamne dediny? nove mesto nad vahom naspat na rakoluby? puchov juh na belusu? trnavu by si ako pomenoval? modranka uz existuje tak krizovany nad duvahom alebo snad modranka juh? nejde len o to ake mesto obsluhuju ale aj o lepsiu orientaciu. vidim navest ze bude nasledovat o 2000m vyjazd nove mesto nad vahom tak je mi hned jasne ze budem schadzat namiesto nazvu rakoluby ktore so v zivote nepocul a zabudnem ich hned ako zidem z dialnice.

Tie križovatky, to som sa nepýtal, ako to bude označené, alebo ako to NDS označí. Pýtal som sa, ako by si to označil ty, s prihliadnutím na tvoju filozofiu "svetových strán".

tak ako som napisal chcem aby to bolo a myslim ze to tak aj bude oznacene

BA-Jarovce chceš aby bol západ? Tak intenzity z Viedne a Gyoru odhadujem na zhruba 50:50.

ano najvacsi zmysel mi tam dava zapad. ale zniesol by som aj juhozapad ak by k tomu prislo.

S tým Ruzinovom a Petržalkou súhlasíš? Tu nemajú byť "svetové strany"?

to su dve celkom centralne krizovatky takze s tym uplne suhlasim. obsluhuju hlavne tieto dve velke casti bratislavy.
aktualne sa volaju brtislava prievoz - aky prievoz? prievoz cez dunaj uz 100 rokov neexistuje. prievoz ako cast? pouziva to niekto ako nazov ze idem na prievoz?
a bratislava petrzalka pecna - namiesto troch slov budeme mat na tabuliach jedno zmysluplne. netusim co je pecna a nikdy som to nepocul od bratislavcana
perlicka je bratislava petrzalka kapitulske pole. tato monstrozna tabula ma vzdy pobavi ked tadial idem. predpokladam ze to sa premenuje na bratska po vzore vyjazdov gagarinova a galvaniho
https://www.google.at/maps/@48.1275034, ... 312!8i6656
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod Miro » 21. Júl 2020 14:43

strecno by si premenoval na vrutky aj ked sa tam na vrutky vobec neda odbocit?


Na Vrútky sa bude dať odbočiť v smere z tunela Dubná skala, takže z toho smeru by bolo lepšie pomenovanie "Vrútky". Neviem, či sa z tunela bude dať vôbec odbočiť späť na Strečno.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod pa3ck » 21. Júl 2020 15:25

Miro napísal:
strecno by si premenoval na vrutky aj ked sa tam na vrutky vobec neda odbocit?


Na Vrútky sa bude dať odbočiť v smere z tunela Dubná skala, takže z toho smeru by bolo lepšie pomenovanie "Vrútky". Neviem, či sa z tunela bude dať vôbec odbočiť späť na Strečno.

Smer RK to bude názov Vrútky. A pre bežných ľudí to aj tak zrejme ostane Dubná skala alebo "pred Višňovým"
pa3ck
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 947
Obrázky: 18
Založený: 30. Máj 2018 09:34
Bydlisko: VT/BA

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod IceFox » 21. Júl 2020 16:00

Aha. A napr. D3 Čadca - Bukov je teda fajn pomenovanie aj keď reálne vedie priamo do centra.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: R7 Dunajská Lužná - Holice

Odoslaťod MuelMI » 21. Júl 2020 16:27

sendvo napísal:
MuelMI napísal:R2 tam bude tak v roku 2055, ale Trenčín-juh je to už asi od 2015 (?).

to neznamena ze to uz teraz nemozme oznacit poriadne

pri akej obci sa nachádzajú, nie podľa toho akú obec obsluhujú

a to dava aky zmysel? strecno by si premenoval na vrutky aj ked sa tam na vrutky vobec neda odbocit? polovicu vyjazdov na slovenskych dialniciach by si premenoval na nejake bezvyznamne dediny? nove mesto nad vahom naspat na rakoluby? puchov juh na belusu? trnavu by si ako pomenoval? modranka uz existuje tak krizovany nad duvahom alebo snad modranka juh? nejde len o to ake mesto obsluhuju ale aj o lepsiu orientaciu. vidim navest ze bude nasledovat o 2000m vyjazd nove mesto nad vahom tak je mi hned jasne ze budem schadzat namiesto nazvu rakoluby ktore so v zivote nepocul a zabudnem ich hned ako zidem z dialnice.

Tie križovatky, to som sa nepýtal, ako to bude označené, alebo ako to NDS označí. Pýtal som sa, ako by si to označil ty, s prihliadnutím na tvoju filozofiu "svetových strán".

tak ako som napisal chcem aby to bolo a myslim ze to tak aj bude oznacene

BA-Jarovce chceš aby bol západ? Tak intenzity z Viedne a Gyoru odhadujem na zhruba 50:50.

ano najvacsi zmysel mi tam dava zapad. ale zniesol by som aj juhozapad ak by k tomu prislo.

S tým Ruzinovom a Petržalkou súhlasíš? Tu nemajú byť "svetové strany"?

to su dve celkom centralne krizovatky takze s tym uplne suhlasim. obsluhuju hlavne tieto dve velke casti bratislavy.
aktualne sa volaju brtislava prievoz - aky prievoz? prievoz cez dunaj uz 100 rokov neexistuje. prievoz ako cast? pouziva to niekto ako nazov ze idem na prievoz?
a bratislava petrzalka pecna - namiesto troch slov budeme mat na tabuliach jedno zmysluplne. netusim co je pecna a nikdy som to nepocul od bratislavcana
perlicka je bratislava petrzalka kapitulske pole. tato monstrozna tabula ma vzdy pobavi ked tadial idem. predpokladam ze to sa premenuje na bratska po vzore vyjazdov gagarinova a galvaniho
https://www.google.at/maps/@48.1275034, ... 312!8i6656


Ja som pôvodne poukázal na nevýhodnosť označovania križovatiek svetovými stranami pri takom veľkom uzle ako je BA. Musíme si ale uvedomiť,že existujú diaľničné križovatky (nemožnosť ísť do "názvu križovatky") a diaľničné výjazdy (možnosť pokračovať do "názvu výjazdu").

1.Diaľničné križovatky
Tu bol môj pôvodný zámer, poukázať na nevhodnosť názvu BA-juh. Pri napríklad D1xR1 Trnava sa toto pomenovanie hodí,keďže R1 západne od tejto križovatky je len akýsi privádzač Trnava. Trenčín-juh je ale total nezmysel, keďže ani keď tam bude R2, tak nebude slúžiť pre jazdu do Trenčína. Optimálne by bolo Chocholná alebo Drietoma.

Tie svetové strany sa tu skôr používajú ako strana z ktorej vozidla do daného mesta prichádzajú. Napríklad Košice majú nepočítajúc II/552 štyri vstupy do mesta (privádzače) a križovatky nich s vonkajším obchvatom sa vždy volajú podľa svetových strán,z ktorých berú dopravu. Prehľadné. Pri BA, kde je násobne viac križovatiek a privádzačov do mesta je to mätúce. Vznikol by tu zmätok v tom, ktorý výjazd/križovatka je značený podľa spôsobu 1 (privádzač a smer z ktorého berie dopravu) alebo spôsobu 2 (časť mesta, ktorú obsluhuje)

2.Výjazdy
Tu treba nájsť vhodný kompromis medzi miestom, v ktorého katastri sa križovatka nachádza/ je najbližšie po komunikácií po opustení diaľnice a medzi miestom, ktoré daný výjazd najviac obsluhuje.

Tu sa svetové strany používajú skôr ako časť (oblasť) mesta, ktorú obsluhujú. Preto je TR-juh nezmysel.
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Predchádzajúca

Naspäť na R7

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.