R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Lipníky - Ubľa

Moderátor: Moderátori

R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod aquila » 26. Máj 2005 00:01

na tejto mapke som nasiel zaujimavu vec a to RC presov ubla. doteraz som ju nikde nevidel zakreslenu. ma niekto nejake blizsie info ?

viac mapka sirsich vztahov pre usek D1 svinia - presov zapad

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=70

edit admin: kedze sa po nastupe noveho ministra uvazuje s toutou cestou ako R9, bola tema premenovana
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: R? Presov - Ubla, ze by dalsia "nova" RC na vy

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 07:53

aquila napísal:na tejto mapke som nasiel zaujimavu vec a to RC presov ubla. doteraz som ju nikde nevidel zakreslenu. ma niekto nejake blizsie info ?

viac mapka sirsich vztahov pre usek D1 svinia - presov zapad

http://dialnice.info/album_page.php?pic_id=70


To bude RC. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 26. Máj 2005 08:09

to viem, ze bude RC :) vsak je to tam aj napisane ze je to 22,5/100 ale aka ? :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 26. Máj 2005 12:19

aquila napísal:to viem, ze bude RC :) vsak je to tam aj napisane ze je to 22,5/100 ale aka ? :)


ja som to videl prvykrat v materiali na stranke kosic o sirsich dopr. vztahoch asi pred rokom ... je to tusim velmi vzdialeny vyhlad ... rata sa s R-kou z Presova na UKR okolo Vranova a Humenneho... ale asi az ked bude hotove D1,2,3 + R1,2,3,4,7 :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Ale veď to sú staré známe plány

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 12:25

Toto je konkrétne plán ako spojiť lepšie východné Slovensko s UA a cestné spojenie sa bude realizovať nielen za pomoci D1, ale aj za pomoci RC, je otázkou, koľká to bude v poradí.

Táto RC spojí PO-VT-HE-SV-UA. Ale nie sú na ňu žiadne konkrétne ďalšie plány ako obchvaty, trasovanie, financovanie, pozemky, štúdie, ... nič. Existuje len nákres a patrí to do programu rozšírenie diaľničnej siete na Slovensku. Vo všeobecnosti platí, že súčasná navrhovaná diaľničná sieť ešte nie je kompletná ani teraz a stane sa tak až po dotrasovaní R8, R9, R10 a D5. Toto bude základná diaľničná sieť, ktorá sa potom bude možno ďalej rozrastať.

Konkrétne doplním, tento plán RC PO-UA existuje už 8 rokov. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 27. Máj 2005 14:02

Pred par rokmi som ju videl zakreslenu aj na oficialnom materiali na pripomienkovanie od ministerstva dopravy, ale nejak sa z neho vytratila a kazdorocny material o vystavbe dialnic do vlady isiel uz bez tejto trasy, ak sa dobre pamatam.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 21:23

wazari napísal:Pred par rokmi som ju videl zakreslenu aj na oficialnom materiali na pripomienkovanie od ministerstva dopravy, ale nejak sa z neho vytratila a kazdorocny material o vystavbe dialnic do vlady isiel uz bez tejto trasy, ak sa dobre pamatam.


Ale ostala, lenže aj tak sa bude najprv realizovať severná vetva R4 a D1 od KE v smere na MI a UA. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 30. Máj 2005 11:54

Caesar napísal:
wazari napísal:Pred par rokmi som ju videl zakreslenu aj na oficialnom materiali na pripomienkovanie od ministerstva dopravy, ale nejak sa z neho vytratila a kazdorocny material o vystavbe dialnic do vlady isiel uz bez tejto trasy, ak sa dobre pamatam.


Ale ostala, lenže aj tak sa bude najprv realizovať severná vetva R4 a D1 od KE v smere na MI a UA. 8)


Pozrel som si posledne dva (2003, 2004) materialy ministerstva dopravy, odpocet vystavby dialnic, ktore chodia do vlady - nie je tam zakreslena. Cize bude tak po roku 2020, kedze ani cislo zatial nema.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Caesar » 30. Máj 2005 11:57

wazari napísal:
Caesar napísal:
wazari napísal:Pred par rokmi som ju videl zakreslenu aj na oficialnom materiali na pripomienkovanie od ministerstva dopravy, ale nejak sa z neho vytratila a kazdorocny material o vystavbe dialnic do vlady isiel uz bez tejto trasy, ak sa dobre pamatam.


Ale ostala, lenže aj tak sa bude najprv realizovať severná vetva R4 a D1 od KE v smere na MI a UA. 8)


Pozrel som si posledne dva (2003, 2004) materialy ministerstva dopravy, odpocet vystavby dialnic, ktore chodia do vlady - nie je tam zakreslena. Cize bude tak po roku 2020, kedze ani cislo zatial nema.


Určite sa bude realizovať najprv D1.

Nemá konkrétne číslo, pretože určite nie je dôležitejšou ako iné potrebné RC, ktoré však tiež nemajú číslo. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 11:43

Táto RK sa plánovala, ale v r. 2001 sa od nej ustúpilo a ako priorita sa stanovila najprv D1 v tejto oblasti. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Adaios » 13. Okt 2005 23:10

Alexander Velky napísal:Táto RK sa plánovala, ale v r. 2001 sa od nej ustúpilo a ako priorita sa stanovila najprv D1 v tejto oblasti. :lol:


Doplnim.

Je to spravny postreh a ja si myslim, ze najprv treba postavit D1 KE-MI-hranice s UA.

To staci, pretoze KE-MI je taziskova oblast, ktora bude rozvijat aj tu cast, kadial mala prechadzat dana RK. Nie je tu na to ziadny dovod taketo nieco stavat - tam staci investovat do cestnych tahov, postavit obchvaty atd., ale netreba tam stavat RK - zalezi potom velmi na hospodarskom rozvoji a planoch UA - potom sa treba prisposobit a je mozno dobre sa zamysliet aspon v nejakych planoch, ale to sa deje - Harmonogram vystavby 2050, ak sa nemylim, tak tam nieco je. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod E499.3056 » 21. Dec 2005 17:02

Nechce sa mi zakladat novú tému - vedel by mi niekto povedať, aké označenie má mať východný obchvat Prešova? Diky ;-)
Obrázok používateľa
E499.3056
diskutujúci
 
Príspevky: 183
Obrázky: 16
Založený: 17. Sep 2005 16:39

Odoslaťod Lenny » 21. Dec 2005 17:44

E499.3056 napísal:Nechce sa mi zakladat novú tému - vedel by mi niekto povedať, aké označenie má mať východný obchvat Prešova? Diky ;-)



Bude mít označení jako R4.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod aquila » 21. Dec 2005 19:19

E499.3056 napísal:Nechce sa mi zakladat novú tému - vedel by mi niekto povedať, aké označenie má mať východný obchvat Prešova? Diky ;-)


tunak mas aj variantne riesenia :)

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=357
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 22. Dec 2005 23:11

Lenny napísal:
E499.3056 napísal:Nechce sa mi zakladat novú tému - vedel by mi niekto povedať, aké označenie má mať východný obchvat Prešova? Diky ;-)



Bude mít označení jako R4.


Bez ohladu na to kadial bude stavany?

Ja inak osobne vobec nesuhlasim s tym, aby sa dialnicne useky cez mesta a obchvaty atd. aby patrili po NDS, a.s. teda aby taketo stavby boli dialnicami. Podla mna to nie je spravne. Malo by to konkretne na Slovensku spadat pod SSC a samozrejme tieto useky by boli spoplatnene - idealne elektronickym mytom. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 02. Jan 2006 10:27

Adoas napísal:
Lenny napísal:
E499.3056 napísal:Nechce sa mi zakladat novú tému - vedel by mi niekto povedať, aké označenie má mať východný obchvat Prešova? Diky ;-)



Bude mít označení jako R4.


Bez ohladu na to kadial bude stavany?


Poznas nejake variany vychodneho obchvatu?
A vobec, vychodny obchvat bude zrejme sucastou R4 bez ohladu na jeho trasovanie. Ved na useku Presov - Kosice ma byt R4 totozna s D1.
Moj avatar znazornuje literarnu postavu: Nevedko a je znazorneny ako sedi na Mesiaci
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Adaios » 02. Jan 2006 22:12

Nevedko napísal:Poznas nejake variany vychodneho obchvatu?
A vobec, vychodny obchvat bude zrejme sucastou R4 bez ohladu na jeho trasovanie. Ved na useku Presov - Kosice ma byt R4 totozna s D1.


Varianty su ak som to spravne pochopil o niekolko prispevkov nahore. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 03. Jan 2006 09:37

Adoas napísal:
Nevedko napísal:Poznas nejake variany vychodneho obchvatu?
A vobec, vychodny obchvat bude zrejme sucastou R4 bez ohladu na jeho trasovanie. Ved na useku Presov - Kosice ma byt R4 totozna s D1.


Varianty su ak som to spravne pochopil o niekolko prispevkov nahore. :wink:


Myslim, ze aquila ta trocha zmiatol. Na nim uvedenej mapke nieto ani zmienky o variantoch vychodneho obchvatu. Preto som sa pytal, ci o tych variantoch vies nieco viac.
Moj avatar znazornuje literarnu postavu: Nevedko a je znazorneny ako sedi na Mesiaci
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Adaios » 03. Jan 2006 10:58

Nevedko napísal:Myslim, ze aquila ta trocha zmiatol. Na nim uvedenej mapke nieto ani zmienky o variantoch vychodneho obchvatu. Preto som sa pytal, ci o tych variantoch vies nieco viac.


Nemylil by som si nazvy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 03. Jan 2006 13:58

Adoas napísal:
Nevedko napísal:Myslim, ze aquila ta trocha zmiatol. Na nim uvedenej mapke nieto ani zmienky o variantoch vychodneho obchvatu. Preto som sa pytal, ci o tych variantoch vies nieco viac.


Nemylil by som si nazvy. :wink:


Dobre, som Nevedko mozem sa spytat este raz a zrozumitelne: poznas nejake varianty vychodneho obchvatu Presova? Ak ano, daj prosim ta link.
Moj avatar znazornuje literarnu postavu: Nevedko a je znazorneny ako sedi na Mesiaci
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Adaios » 03. Jan 2006 21:10

Nevedko napísal:Dobre, som Nevedko mozem sa spytat este raz a zrozumitelne: poznas nejake varianty vychodneho obchvatu Presova? Ak ano, daj prosim ta link.


Priamo varianty vychodneho obchvatu okolo mesta Presov nepoznam.

A aku ulohu tu zohrava trasa na Kapusany?
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 05. Jan 2006 13:35

Adoas napísal:Priamo varianty vychodneho obchvatu okolo mesta Presov nepoznam.

Takze sa potvrdila moja teoria, ze ide o nedorozumenie.
Adoas napísal:A aku ulohu tu zohrava trasa na Kapusany?

Sluzila na "zmatenie nepriatela" :-). E499.3056 zacal v tejto teme mierne off-topic otazkou na oznacenie vychodneho obchvatu Presova a ty sa pripojil s teoriou o variantoch. Tie, ako sme si prave vyjasnili, zrejme zatial neexistuju, existuju iba varianty pokracovania R4 smerom od Kapusian, ako aj varianty severneho obchvatu Presova.

Este spat k oznaceniu: podla informacii na www.ndsas.sk bude sucastou R4 severny, nie vychodny obchvat Presova. Suvisi to zrejme s tym, ze severny je vo vyssom stadiu pripravenosti, a teda je sanca, ze bude stat skor. Po pripadnom postaveni vychodneho obchvatu Presova by tak vznikla na R4 skratka - otazka je, ci by sa potom menilo oznacenie ciest.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 22:30

Nevedko vyzera to tak ze mas pravdu a ja som ju na zaciatku nemal a tentokrat ani nie je na vine jazykova bariera - mas pravdu, opisal si to uplne presne aj s mojim nedorozumenim. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Koksolam » 05. Jan 2006 23:05

Chcem doplnit Caesara, ze trasa na Ublu je stara uz od cias CSSR, bolo aj trasovanie a varianty obchvatov, boli obce, kde bolo koli tomu zakazane stavat v urcitych oblastiach. Existuju urcite stare mapy, spred roka 89, sam som ich par videl, chcelo by to skusit stavebne skoly v Presovskom kraji a nieco naskenovat, ja som jednu tuto mapu videl na Stavebnej priemyslovke v Presove, boli tam vsetky obchvaty presova, dokonca navrhy trasovania teraz tak problematickeho obchvatu presova (dialnicneho).
Preto by snad nebolo odveci zistit, ci ma niekto pristup k tymto materialom v Presove a okoli. Bolo by zaujimave porovnat sucane navrhy trasovania a minuleho, myslim, ze vela by sa toho nezmenilo, len to niekto vydava za novsie projekty, preto mozno ma Ceasar dojem, ze su iba 8 rokov stare materialy.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Adaios » 05. Jan 2006 23:10

Koksolam,

v pripade ze nejaka dialnica/RK sa planuje a potom sa zrusi a obnovi sa az po niekolych rokoch tak sa povazuje za novu dialnicu/RK. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Ďalšia

Naspäť na R9

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.