R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Lipníky - Ubľa

Moderátor: Moderátori

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 17:20

:lol: týždeň mimo SR a zas ďalšia R-ka :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 24. Júl 2010 19:02

stanog napísal:A čo tak prijať zákon že každý technicky nevyhovujúci úsek cesty automaticky zmeníme na D alebo RC?
Toto sa začalo robiť z dôvodu nedostatku financií v SSC, ktorá nemá ani na bežné opravy nie to ešte na väčšie investície. Keďže podľa niekoho NDS dokáže zabezpečiť peniaze skôr, začalo sa s politikou náhrady nevyhovujúcich ciest rovno RC. Dúfam že po zlúčení oboch inštitúcií sa tento absurdný stav zmení a že si všetci uvedomia že sú to stále len jedny peniaze. Naozaj úseky v ktorých nie je potenciál na 20 000 vozidiel/24h do roku 2050 nemá zmysel riešiť ako 2+2.


No ked sa ma zlucit SSC a NDS, tak je naozaj jedno, ci to bude RC, alebo len prelozka. Ja by som bol za obycajnu prelozku, ktora sa vyhladovo moze preklasifikovat.

Inak mal som dnes cestu do okresu VT a zo zvedavosti som siel cez Presov. Cesta Lipniky-Vranov nie je uplne zla, je vidno, ze sa tu investuje - povrch je v dobrom stave, v dedinach su nove chodniky, rekonstruovane mosty a v jednej obci sa stavia cosi ako "prietah". Najvacsi problem tohoto tahu nie je premavka, ale mnozstvo dedin a zle parametre cesty. Miestami uzka cesta (7,5m), zakrene zalomene zakruty, kopirovanie terenu... take cesty su nebezpecne, ale po malych upravach by tu na vela rokov mohli stacit 2 pruhy. Pocital som aj kamiony a pocitadlo sa zastavilo na cisle 2 :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 19:07

kamióny by som nerátal v sobotu ... to aj ja: na úseku Trstín - Buková boli 4 ks, ale v stredu nepočítane obojsmerne ...
Naposledy upravil Dialniciar dňa 24. Júl 2010 19:16, celkovo upravené 1 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 24. Júl 2010 19:13

dragon pisal, ze je tu vela kamionov aj v sobotu, tak som ich pocital :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 19:16

aha, pardon, ja som nečítal celú diskusiu
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 24. Júl 2010 20:05

No tak ja som ich pred tyzdnom napocital minimalne 10 na ceste do Presova aj ked som isiel az od Sniny. Samozrejme ze ked i15 hovori ze stretol 2 a isiel tadial prvy krat z toho statisticky vyplyva ze tadial kazdu sobotu prejdu 2 a preto zrejme netreba RC.
Mne je to v podstate jedno ci tu bude RC alebo prelozka cesty I. triedy. A suhlasim ze hlavny problem nie je v premavke, ale v nevyhovujucich parametroch a na to som v mojom predchadzajucom prispevku aj apeloval, nie na premavku. Ale s tvojimi "malymi upravami" by ta projektant asi vysmial. Male upravy treba mozno na M30 do Miskolca, ale toto bude predsa len trosku narocnejsie.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 20:15

dragon: jedna otázka: považuješ za väčšiu prioritu R9 než D1 KE-MI-UA ?

malé úpravy: úpravy šírkových parametrov, príp. celkové klopenie zákrut, lepšie ZDZ a VDZ, rozšírenie krajníc
väčšie úpravy: pridanie jazdných pruhov (stúpacích, odbáčacích)
veľké úpravy: preložky niektorých úsekov (tzv. zrovnávanie etáp)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 24. Júl 2010 20:55

Nezvyknem sa miesat do diskusii o trasach po ktorych som nikdy nesiel resp. nepoznam. Na trase Ke - MI resp. Po-MI chodim maximalne do Trebisova a potom na juh. A ano za vacsiu prioritu povazujem Dialnicu od Budimira komplet po Dargov. Dalej neviem posudit. Sucasne by som vsak na trase R9 odstranil min. 2 -3 aj keby kratke bodove zavady ( ci uz 3. pruh, nejaky obchvat alebo jednoducho prelozka kratkeho useku na odstranenie neprijemnych zakrut. a pod.)
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 21:17

Sám si teda uznal, že nová R-ka v trase R9 je zbytočná investícia tejto krajiny. Minimálne do doby dostavby D1 po Michalovce. Aj potom je skôr rozumnejšie postaviť R-ku, ktorá by smerovala od PO cez VT na D1; a to aj z dôvodu nevýstavby na ukrajinskej strane - oni dokonca na našu D1 plánujú max. 2x2 cestu I. tr. z fin. dôvodov a možno ju časom preklasifikujú na komunikáciu diaľ. typu.

Takže zbytočná diskusia do roku 2020. Minimálne v tejto téme. Pretože, pokiaľ sa bavíme o obchvate VT, máme na to témy v cestnej sieti. A je to také zvláštne, ale tam moc vidno východnarov nie je (mimo tém PO, KE, PP).

viewtopic.php?f=8&t=3705 :idea:


Na R5, R6, R7, R8 atď. nestojí prakticky ani 1 km. Na R6 síce stojí časť - v rámci DP Púchov na D1, ale to je všetko. O R7 sa uvažuje na prvých km, ale ide sa meniť variant. R5 nemá zmysel stavať, dokiaľ nestojí Svrčinovec-Skalité a to tak skoro nebude. Na R8 sa stále vyberá variant výstavby. ... Ani novozadefinovaná R9 (lebo minister Figeľ sa narodil vo VT) nebude začatá skôr ako o 10 rokov a viac.

Ak sa teda aj "zakreslila" už v niektorej hlave na MDPT, tak do 2014 budú fakt radi, ak vôbec ju dostanú do zoznamu D/R a ak sa začne proces EIA.

A nikto ma nepresvedčí, ale stále si myslím, že poradie D1-D4 a R1-R4 sú dôležitejšie ako R5-R?, pričom sieť D a R1+R2 by mali byť maximálnou prioritou, hoci možno na R2 aj na polprofil. :idea:



Rozdiel medzi výstavbou 1 km cesty I. triedy voči 1 km 1/2 profilu R-ky je asi 20% pri strednom teréne. :idea: (prečo je tomu tak nájdete v Glosári - technické normy a v D/RC všeob. niekde v príprave).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 24. Júl 2010 21:55

Takze to zhrniem lebo si niesom isty ci ma dialniciar a mozno aj ini pochopili. Osobne som rad ze sa tato cesta zadefinovala ako nova R - ka nie preto ze ze tam prave takuto komunikaciu v nejakych super marametoch treba, ale preto ze to znamena minimalne vacsiu pozornost tomuto useku aj keby sa za 4 roky spravil len projekt nejakej prelozky cesty na papier. Samotna R9 pre mna za mna nemusi byt zacata vobec, ba aj zrusena moze byt (v paremotroch RC) ale nemyslim ze by bola nasledujucih 10 rokov. Dolezite je aby sa postupne zacali riesit aspon bodove zavady systemom aky som spominal.
Inak tiez suhlasim s poradim tvojich uvedenych priorit.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2010 23:37

dragon, naopak, pochopili sme sa veľmi dobre :wink:

Podľa pracovnej verzie programového vyhlásenia sa má realizovať:

R9 Lipníky – Snina

*prehodnotenie siete rýchlociest, zabezpečiť komplexnú prípravu úseku
*ide o úplne novú rýchlostnú cestu, ktorá doteraz nepatrila do prioritnej siete :arrow:

viewtopic.php?f=35&p=110299#p110299


Môj názor: do roku 2014 sa ani kameň nepohne na celej trase a plne pochybujem, že do roku 2020 sa čokoľvek v rámci R9 začne stavať; max. cestný obchvat VT, ale to je už dnes plánovaná verejná investícia :idea: Je to len taká nádej pre región, že "aha, niečo robíme", ale v praxi to nie je nič. :roll: Respektíve čosi to je: vyhodené mil. € na štúdie a projekty namiesto opráv ciest.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 25. Júl 2010 07:25

dragon napísal: Osobne som rad ze sa tato cesta zadefinovala ako nova R - ka nie preto ze ze tam prave takuto komunikaciu v nejakych super marametoch treba, ale preto ze to znamena minimalne vacsiu pozornost tomuto useku aj keby sa za 4 roky spravil len projekt nejakej prelozky cesty na papier.


Krasne si popisal jeden velky problem dialnicnej vystavby na SVK, niet co dodat.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod devil » 25. Júl 2010 08:57

Dolezite je aby sa postupne zacali riesit aspon bodove zavady systemom aky som spominal.


noved prave RC je skor brzdou. ssc je podvyzivena, zato existuje niekolko cestych usekov ktore kazdorocne schvaluje vlada, vola sa to podla ciselneho kodu toho programu. ide o rekonstrukcie, nejaky ten obchvat ci sanacia a pod. v ramci toho sa riesi nitrianska cesta v TT, obchat TO atd....za tie roky by bola sanca ze nieco sa tam dostane aj tejto z trasy ale pokial tam zacnu planovat RC tak asi tazko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 25. Júl 2010 09:21

SSC nevie spravit jednu primitivnu upravu krizovatky v centre Presova, o dolezitej nabreznej nehovoriac. Preco by ju mal zaujimat dalekyyyyy vychod ked na to niekto vyssie neda podnet. Navyse ked sa pripravuje zlucenie SSC a NDS je to vlastne uz jedno ci je SSC podvyzivena...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 25. Júl 2010 10:01

Presne tak, devil to napísal do jednej vety - RC bude brzda pre celý región. Pretože sa stopnú prípravy všetkých obchvatov a úprav na ceste ako na trase R3 (kde obchvat KA sa mal začať stavať v r. 2008, potom 2010 a zrušili ho - "lebo tam pôjde R3") .... nová R9 poteší papierovo celý región, ale v SKUTOČNOSTI to neznamená žiadny posun vpred !!! Aj na Donovaloch investície v budovaní núdz. zálivov nepokračujú, "pretože R1" ... dragon, smola že to nechápeš, lebo toto nie je nejaký novodobý proces. Toto trvá už 12 rokov.

Jediná výnimka sú Topoľčany - tam Fico obchvat promptne dostaval, hoci blízko ide "jeho R8".

Ani medzi DS a NZ nie je treba plný profil R-ky, tam bohate stačí výstavba "normálnej" cesty I. triedy. Pretože tam žiadna komunikácia dnes neexistuje. Ľudia ale nepochopia ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 25. Júl 2010 10:43

Ja viem len o priprave jedneho jedineho vranovsekho obchvatu tak ak vies o nejakych dalsich daj vediet. Aj to podla mna najmenej potrebneho lebo cesta tam ide okrajom mesta, je pohodlna a zdrzanie minimalne len pri krizovatke pri Lidli. Som si absolutne isty, ze v tomto pripade planovanie RC regionu neublizi a moze len pomoct. Bez nej by sa tu za 10 rokov nespravilo absolutne, s nou je aspon nadej. No ale co ti budem hovorit. Zo zahoria je daleko. Uvidime o 10 rokov, pravda ak dozijeme.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod michael89 » 25. Júl 2010 11:18

Dragon, si mi s tými Tvojimi narážkami na smiech... :roll:
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 25. Júl 2010 11:48

To aj ty mne s tvojim rozmyslanim a nezvycajnou schopnostou urazat sa pre hluposti a agresivitou na nespravnom mieste ked jednoducho nemas pravdu a robis z ciernej bielu lebo tebe sa nepaci. Ale to je uz ina tema...
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 26. Júl 2010 09:17

dragon napísal:Som si absolutne isty, ze v tomto pripade planovanie RC regionu neublizi a moze len pomoct. Bez nej by sa tu za 10 rokov nespravilo absolutne, s nou je aspon nadej. No ale co ti budem hovorit. Zo zahoria je daleko. Uvidime o 10 rokov, pravda ak dozijeme.
Áno, zo Záhoria naozaj ďaleko. :lol: Táto veta sa ti ozaj podarila, to len vypovedá o neznalosti. Za 10 rokov je nádej na čo ? Ty naozaj veríš dragon, že sa postaví čo i len 1 km R9 do 10 rokov ? :o

Potom smola, ale ani to že ty tam niekde bývaš nepomôže - z východu ďaleko k realite ... :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Tomas PO » 28. Júl 2010 14:54

dragon napísal:SSC nevie spravit jednu primitivnu upravu krizovatky v centre Presova, o dolezitej nabreznej nehovoriac. Preco by ju mal zaujimat dalekyyyyy vychod ked na to niekto vyssie neda podnet. Navyse ked sa pripravuje zlucenie SSC a NDS je to vlastne uz jedno ci je SSC podvyzivena...

Krizovatka je uz dokoncena. Novy povrch, jeden odbocovaci pruh naviac, jeden sa predlzil, osadili sa zabrany pre chodcov, VDZ je s novymi spikami, dokonca aj klasicky zle urobene kanaly sa po polroku (asi v ramci reklamacie) opravili. Krizovatka je mensia - v zmysle ze semafory su "viac do krizovatky", ci sa skratil prejazd. Kolony su tiez mensie, ale naproblemovejsi smer je stale problemovy. Nechodim tadial, ale podla znamych sa z 15 min skratili kolony na 10.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Tomas PO » 28. Júl 2010 14:54

Dialniciar napísal: Aj na Donovaloch investície v budovaní núdz. zálivov nepokračujú, "pretože R1" ... dragon, smola že to nechápeš, lebo toto nie je nejaký novodobý proces. Toto trvá už 12 rokov.

A preco tie dokoncene nie su otvorene?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Zipso » 29. Júl 2010 06:45

Vcera som siel usek PO-VT. Kedze cestu poznam ocakaval som ze bude trvat cca 50 min. Tam rano o 9:00 to bolo v pohode no ked som sa vracal tak na Petici som stal cca 40 min. Dole v Podlipnikoch sa stala dopravna nehoda tusim 3 auta a hned sa cesta zadrbala. Kolony od PO,VT aj Svidnika cca 45 min. a to policia riadila krizovaku. Po prejdeni usekom sa nedalo predbiehat kedze v protismere boli tiez kolony takze az po Kapusany cca 40 KM/H. Takze cesta VT-PO cca 45 Km mi trvala 120 min. dost bieda :(. Jednoznacne R9 tam netreba co vsak treba je upravit aspon 3-4 casti tak aby sa dalo bezpecne predbiehat a vyriesit nejako Petic. Po dobudovani R4 v Podlipnikoch bude tusim kruhac co poriesi problem sustavnych kolizii . Ohladom kamionov rano som naratal 2 no po ceste do PO som ich hlavne v prostismere videl dost cca 10 az 12 aj to iba po usek Podlipniky. Dalej som uz neratal kedze som vevedel ci pojdu na Svidnik alebo VT.
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod B; » 29. Júl 2010 09:19

Takze cesta VT-PO cca 45 Km mi trvala 120 min. dost bieda .

nedavno tu bola sprava, ze ked pre vystavbu D2xD4 uzavreli jeden pruh na D2
cesta MA-BA cca 30 km trvala 150 min. Po dialnici.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Dialniciar » 30. Júl 2010 16:30

Asi tak. Pokým nie sme na Korzike, kde 150 km trvá 4h, ešte je to dobré. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod Martin.HE » 31. Júl 2010 09:46

No pár ludí by som upozornil .... ak tvrddíte ze okolo vranova su pohodlne cesty a ked sa berie ako este ta cesta okolo vranova co ide po estekade tak to sa tak mylite to jakeby ste hovorili ze citron je sladký ako med..... A viem o este jednom obchvate ..... este za fica .... bol u nas v humennom a slubil obchvat zo začatím vystavby 2012 a vyzera to veľmy realne ......
A ečte by som vam daco podotkol ja jazdím týmto usekom za týžde aspon raz a vždy ho davam za min. 50- 1h .... tak r-9 by bola pekna vec ale sa mi zda že to je fakt neralne ...... len zlepšit na niektorých usekoch kvalitu ciest a je to v poriadku ..... aj pri stupani smerom na prešov by mohli dat stupaci pruh lebo ak ste za tatrovkou ta tam ma zaradenu 1 a ide sa max. 10-30 km/h ......
Martin.HE
diskutujúci
 
Príspevky: 67
Založený: 08. Feb 2010 19:55

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R9

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.