R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Lipníky - Ubľa

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Thomas » 16. Okt 2008 05:40

kraken - máš představu kolik by stála taková soustava tunelů?
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod i15 » 05. Máj 2009 15:42

rekonstrukcia cesty 1. triedy je podla mna lepsi napad, ako kreslenie dalsej RC do mapy nesplnitelnych slubov

:arrow: http://e-vestnik.sk/#EVestnik/Aktualne?date=2009-05-05

Názov zákazky podľa verejného obstarávateľa
I/18 a I/74 Lipníky - Ubľa.

Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Vypracovanie technickej štúdie, zámeru a správy o hodnotení v zmysle zák. č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie pre stavbu I/18 a I/74 Lipníky - Ubľa v dĺžke cca 98 km.

Celková konečná hodnota zmluvy (zmlúv)

Hodnota: 254 524,3600 EUR
Bez DPH.

DÁTUM UZATVORENIA ZMLUVY
20. 4. 2009

NÁZOV A ADRESA DODÁVATEĽA, S KTORÝM SA UZATVORILA ZMLUVA

Združenie DOPRAVOPROJEKT, a. s., Bratislava a Alfa 04, a. s., Bratislava, zastúpené vedúcim členom združenia DOPRAVOPROJEKT, a. s.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 05. Máj 2009 17:52

Tak rekonštrukcie ciest I. tr. sa musia tak či onak vykonávať, lebo by sa do 20 rokov rozsypali, keďže už dnes je 40% v zlom a 10% v havarijnom stave.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

RC je určite potrebná

Odoslaťod Laborec » 25. Nov 2009 11:17

RC z Prešova smerom na Vranov n/Topľou , Humenné... je určite potrebná.
Intenzita automobilov na úseku Prešov - Vranov n/Topľou je na úrovni úseku Ladce - Považská Bystrica pred výstavbov D1-ky..
Hradní páni zrejme v živote nešli po tomto úseku.
Laborec
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 25. Nov 2009 11:13

Re: RC je určite potrebná

Odoslaťod radmar » 27. Nov 2009 13:21

Laborec napísal:RC z Prešova smerom na Vranov n/Topľou , Humenné... je určite potrebná.
Intenzita automobilov na úseku Prešov - Vranov n/Topľou je na úrovni úseku Ladce - Považská Bystrica pred výstavbov D1-ky..
Hradní páni zrejme v živote nešli po tomto úseku.


Nešli, ale nemyslim že to je až take tragicke. Zvyknem prechadzat tymto smerom. Este je to v pohode.
radmar
návštevník
 
Príspevky: 26
Založený: 15. Feb 2008 11:15

aky usek jazdis ?

Odoslaťod Laborec » 30. Nov 2009 21:59

A jazdis cely usek - od Presova po Vranov a dalej ?
Mozno, ze chodievam tymto usekom v spicke - piatky, soboty a nedele, neviem.
Ale je problem obiehat - dedin je tu mnoho a cesta je plna zakrut. Aut je pritom skoro suvisly prud. Kamiony a nakladiaky smerujuce do Polska a na Ukrajinu.
Laborec
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 25. Nov 2009 11:13

Odoslaťod Ondra O.K. » 01. Dec 2009 08:47

Jezdim obcas Presov - Vranov a priznam se ze tuhle cestu mam nejmene rad z celeho Slovenska (typicky hranice CR-Presov). Ten pocit je hlavne o nedostatku bezpecnosti, silnice je uzka, ma spoustu nprehlednych horizontu (napr. doliky na jinak rovnem useku, kam se schova i kamion), predjizdet se diky hustote provozu moc neda. Opravdu to tam nemam rad, RC bude prinosem.
Druha vec je jestli by nestacila kompletni rekonstrukce trasy na silnici 1. tridy evropskeho vyznamu bud 2+2 nebo kde se da stridave 2+1 se sirokou krajnici s obchvaty obci. Prikladem muze byt kompletni rekonstrukce I/50 od Brna do Stareho Hrozenkova - vymena povrchu, naprimeni, rozsireni, obchvaty atd..
Tot otazka do diskuze.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod mel » 01. Dec 2009 10:29

Podla mna to treba stavat ako rekonstrukciu a z casti prelozku tak aby sa zlepsili parametre a riesit to tak aby bolo mozne v buducnosti dostavat druhy dvojpruh ...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod i15 » 01. Dec 2009 17:43

ved sa aj planuje prelozka - vid moj prispevok hore (aj s komentarom...)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: RC je určite potrebná

Odoslaťod Slavomir » 28. Jan 2010 00:38

Laborec napísal:RC z Prešova smerom na Vranov n/Topľou , Humenné... je určite potrebná.
Intenzita automobilov na úseku Prešov - Vranov n/Topľou je na úrovni úseku Ladce - Považská Bystrica pred výstavbov D1-ky..
Hradní páni zrejme v živote nešli po tomto úseku.


Je 27.1.2010, do vlady je predlozeny program do roku 2020 a o tejto ceste ani zmienka. Staci sa pozriet na mapku co je prilozena a je jasne ze na vychode nebude prakticky nic, jedine mozno sprejazdnia priame napojenie zo Spisa na Kosice a tych 20 km od Kosic do Madarska. Koho by predsa zaujimalo prepojenie na Ukrajinu, ved tam su aj zore neorane. Pokial nebude tlak z Bruselu, v Bratislave to nedovolia postavit! Ved uz pomaly spekuluju nad este jednym letiskom, tak 40 km od mesta. K tomu samozrejme rychlovlak, a 6 prudovu dialnicu/ a nezabudnut na odstavne pruhy lebo beda/. Dokedy im budu lietat hned nad hlavami, ved uznajte. A mozu aj spadnut, ako pred 40 rokmi.
Slavomir
Slavomir
diskutujúci
 
Príspevky: 182
Založený: 18. Nov 2009 22:33
Bydlisko: Kosice

Re: je to zbytečné

Odoslaťod kraken » 04. Feb 2010 19:23

Cestár napísal:
kraken napísal:Tato rychlostní silnice je úplně zbytečná v úplně celém úseku. Myslím, že Slováci by po dokončení cest D1, D2, D3, D4, R1, R2, R3, R4, R5, R6 a R7 měli přestat. Na další dálnice pak pravděpodobně NEBUDOU MÍT MÍSTO! A podle mě do Hummeného stačí pouze 2-pruhový přivaděč. Na Ukrajinu stačí jen jedna dálnice - D1. Hranice Slovenska s Ukrajinou je poměrně krátká. Pozor! Pokud ale chceme mít přímé spojení nach L'viv, tak myslím, že soustava tunelů přes Poloniny je lepší, než to, aby na Slovensku byla samá dálnice, dálnice, dálnice, dálnice a dálnice. Jenže ukrajinská M8 asi bude jen užhorodským obchvatem. To bych tedy jel přes Polsko (využití R4).


Pozor! :lol: Aj hranica Slovenska a Rakúska je krátka a predsa Rakúsko plánuje do 2020 postaviť na Slovensko aj druhú diaľnicu. :wink:


Ano, a je to pořádná blbost.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Odoslaťod kraken » 04. Feb 2010 19:24

Thomas napísal:kraken - máš představu kolik by stála taková soustava tunelů?


Byla by velmi, velmi drahá. Ale to není na Slovensku, to je na Ukrajině. Já jsem to myslel se zachováním stávajících průsmyků na M-06 a H-17.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod racto » 21. Feb 2010 20:03

Túto tému som si ešte ani nevšimol. akurát mám (teda mal som kým som nešiel na PNku) na stole. Ide sa nato robiť aj dopravno - inžinierska analýza c I/74 a I/81. Len tak som nato mrkol a tie intenzity sú dosť malé. Predpokladám pre rok 2045 pre súčasný stav najhoršiu funkčnú úroveň D. Pozrel som len medzimestske úseky nie v mestách. Inak ak mate nejake fotky s tých ciest bral by som :)
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod mirkobb » 22. Júl 2010 00:09

Tak, že by predsa len rýchlostná cesta od Prešova na východ v trase ako sa píše v titulke tohto vlákna..? :roll:
Asi to nový "vrcholový management MDPaT z východu" v zložení Fígeľ - Hudacký myslí vážne a chce si po vzore Fica a jeho R8-ky, tiež postaviť "svoj pomníček" v podobe novej rýchlostnej cesty R9.
V tomto článku sa to vyložene píše:
...zámer urýchliť projektovú prípravu a výstavbu rýchlostnej cesty R4 na severozápadnom obchvate Prešova (Lipníky - Prešov západ). Kabinet takisto uvažuje o prehodnotení usporiadania siete rýchlostných ciest a zabezpečením komplexnej prípravy úseku R9 Lipníky - Snina.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 22. Júl 2010 04:51

zbytocnost... vyhladovo by bola lepsia R-ka zatocena smerom na MI, ktora je vlastne v trase tahu E50, ale najskor treba poriesit dolezitejsie tahy
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 22. Júl 2010 07:37

Zbytocnost je tvoj prispevok a cesta by stacila v polprofile. Danou trasou chodim casto. Tato cesta ma velmi zle parametre a aj v sobotu tu stretavam dost aut a kamionov. Ekonomicky vyznam pre tento region tiez nie je zanedbatelny. Vidim to vsak nerealne ako napr. ficovu R8.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod devil » 22. Júl 2010 07:41

toto su politicke R-ky a prihliadnutim na volicssku bazu na miestach kde by stacili 2x2(1) cesty

D3 - hzds, sns
R7 - smk
R8 - smer
R9 - kdh

prikladom moze byt cesta I/11 v cechach ci I/21 v madarsku. spajaju iste excentricke oblasti a kvoli urychleniu zlepsenia cesty urobia nadstandartnu cestu ale bez niekt. vymozenosti RC. tieto nove RC v planoch akurat tak oddialia zlepsenie...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod tondiego » 22. Júl 2010 09:15

k tym politickym RC by som este pridal
R2 (TN-ZH) - HZDS, Smer
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R? Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 23. Júl 2010 16:36

dragon napísal: Tato cesta ma velmi zle parametre


To sa riesi prelozkami ciest 1.triedy, nie vystavbou RC, ktora je drahsia. Prelozky cesty 1.triedy sa neskor mozu podla potreby prebudovat na RC.

a aj v sobotu tu stretavam dost aut a kamionov.


Ze je niekde "dost kamionov" ti povie kazdy dedincan, ktory byva nejakej ceste 1.triedy.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 23. Júl 2010 16:59

Dobre i15 poviem to inak lebo sa mi zda ze si tadial nikdy nesiel ale kriizovat budes. Prelozka cesty 1. triedy alebo polprofil RC je tuna fakticky takmer to iste aj financne, tak neviem o co ti ide. Ja nebyvam v dedine pri ceste I. triedy ale v meste. "dost aut a kamionov" znamena ze obiehat na tomto useku (Presov - Snina) je znacne riskantne casto az smrtelne vzhladom na intenzitu premavky a parametre cesty. Cestu lemuje najmenej 5 tabuliek informujucich o niekolkokilometrovych usekoch castych vaznych dopravnych nehod a to hlavne mimo obci. V obciach je predbiehat takmer nemozne. Nehovoriac o tom ze kvoli nedavnym povodniam bola cesta vazne poskodena nejmenej na troch usekoch kde sa zosunula a premavka je zuzena do jedneho pruhu co len znaci o nevhodnom trasovani a parametroch cesty po ktorej denne prechadza pocetne mnozstvo tranzitnej nakladnej dopravy.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 23. Júl 2010 17:14

Spravne, nejazdievam tadial a vlastne sa mozem na tuto oblast vy**at. Ty si kludne snivaj o R9, na ktorej sa do roku 2020 ani nezakopne.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 23. Júl 2010 18:54

Kontroluj sa trosku. A stav sa ze zakopne aj keby sa robila len spominana prelozka cesty alebo nejaky obchvat :wink:
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod i15 » 23. Júl 2010 22:10

no dalo sa to aj inak povedat, to teplo mi lezie na rozum :) ale pointa je ta ista
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod stanog » 24. Júl 2010 15:44

A čo tak prijať zákon že každý technicky nevyhovujúci úsek cesty automaticky zmeníme na D alebo RC?
Toto sa začalo robiť z dôvodu nedostatku financií v SSC, ktorá nemá ani na bežné opravy nie to ešte na väčšie investície. Keďže podľa niekoho NDS dokáže zabezpečiť peniaze skôr, začalo sa s politikou náhrady nevyhovujúcich ciest rovno RC. Dúfam že po zlúčení oboch inštitúcií sa tento absurdný stav zmení a že si všetci uvedomia že sú to stále len jedny peniaze. Naozaj úseky v ktorých nie je potenciál na 20 000 vozidiel/24h do roku 2050 nemá zmysel riešiť ako 2+2.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Re: R9 Prešov - Ubla, ze by ďalsia "nová" RC na východ

Odoslaťod dragon » 24. Júl 2010 16:55

A kto povedal ze sa toto ma robit 2+2 ???
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R9

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.