Radičová zvolala pre neschválenie dane z piva koaličnú radu.

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Radičová zvolala pre neschválenie dane z piva koaličnú radu.

Odoslaťod mirkobb » 01. Dec 2010 14:30

Neschválenie je podľa premiérky porušenie koaličnej zmluvy.

BRATISLAVA. Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) reagovala na neodsúhlasenie zvýšenej dane z piva v parlamente zvolaním mimoriadnej koaličnej rady. Podľa nej je to totiž vážny problém. "My sme prijali kompromisné riešenie pre malé pivovary, pre väčšie pivovary. Bola to dohoda. Rokovala som so všetkými poslaneckými klubmi pred rokovaním parlamentu, či takýto návrh a riešenie je prijateľné a priechodné, nebola vznesená žiadna námietka," konštatovala Radičová po rokovaní vlády. Koaličná rada sa má zísť do pol hodiny (okolo 13.30), po jej skončení bude Radičová informovať o výsledku rokovania.
Flagrantné porušenie dohody

"Dohody okolo zvýšenia spotrebnej dane na pivo flagrantne porušilo KDH," povedal poslanec za SaS Kollár. Pred rokovaním mimoriadnej koaličnej rady povedal, že je teraz na KDH, aby hľadalo, akým spôsobom tento výpadok v štátnom rozpočte bude možné nahradiť. "Vnímam to ako podraz zo strany koaličného partnera, pretože táto téma bola takmer dva mesiace rozoberaná, diskutovaná, jednali sme so zamestnávateľmi, spotrebiteľmi, v koalícii, jednali sme vo výboroch a nakoniec došlo k dohode," reagoval po hlasovaní poslanec Ivan Štefanec (SDKÚ). Ako dodal, práve zo strany KDH by mal vyjsť nový návrh na riešenie danej situácie. Zvýšenou daňou mal totiž štát získať niekoľko miliónov eur, čo malo pomôcť k ozdraveniu verejných financií. "Skutočne tak, ako sa správali dnes naši partneri, tak sa nemôžeme k sebe správať," dodal poslanec.

Pivári sú spokojní
Tak ako prejavovali svoju nespokojnosť koaliční partneri KDH, šťastní boli naopak pivári. "My tomu ešte neveríme, skutočne sme radi," reagoval bezprostredne po hlasovaní výkonný riaditeľ Slovenského zväzu výrobcov piva a sladu Roman Šusták. Za návrh zvýšiť spotrebnú daň na pivo hlasovalo 73 poslancov, proti bolo 66 zákonodarcov. Z koaličných poslancov nepodporili zvýšenie spotrebnej dane z piva štyria členovia KDH, ktorí sa hlasovania zdržali.

SME streda 1. 12. 2010 12:46 | SITA, TASR, sme.sk

http://ekonomika.sme.sk/c/5664317/radic ... -radu.html
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 14:11
Bydlisko: BB, Praha

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.