Diaľnicu D1 uzavreli, zrazilo sa tam 17 áut

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Diaľnicu D1 uzavreli, zrazilo sa tam 17 áut

Odoslaťod Andrej » 07. Dec 2010 17:09

Diaľnicu D1 uzavreli, zrazilo sa tam 17 áut

Veľká časť Slovenska je pokrytá hmlou. Na diaľnici D1 na západe Slovenska sa preto stalo už niekoľko dopravných nehôd. Najvážnejšia je medzi Sencom a Bratislavou.

BRATISLAVA. Ako nás informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave František Peczár, medzi 20. a 21. kilometrom diaľnice D1 sa stala hromadná nehoda.

Podľa dopravného servisu rádia Viva sa okolo 14-tej na diaľnici D1 zo Senca do Bratislavy zrazilo niekoľko áut. Podľa odhadov ich malo byť 17 a mali byť súčasťou viacerých havárií. Autá sú vraj roztrúsené vo všetkých jazdných pruhov v smere do hlavného mesta.

Podľa informácií Čas.sk jeden človek zahynul, šiesti ľudia sa zranili. Mŕtvy bol zakliesnený v aute.

Tí, ktorí tadiaľ prechádzali, hovorili o nutnosti kľučkovať medzi jednotlivými zrážkami. Okrem toho, pred Triblavinou je na diaľnici odstavený kamión. Polícia preto uzatvorila diaľnicu medzi Sencom a Bratislavou v smere do hlavného mesta.

"Odporúčame preto vodičom, aby sa riadili pokynmi policajtov, ktorý na mieste odkláňajú dopravu z diaľnice D1 na starú Seneckú cestu, prípadne cestu na Pezinok. Taktiež žiadame vodičov, aby na danom úseku zvýšili pozornosť kvôli zníženej viditeľnosti. V opačnom prípade hrozí, že sa môžu stať ďalším účastníkom tejto dopravnej nehody," uviedol Peczár.

Okrem tejto nehody sa pred Trnavou v smere z Piešťan zrazili pre hustú hmlu ďalšie 3 osobné autá so sanitkou. Podľa rádia Viva blokujú pravý pruh.


Najhoršia nehoda na D1 sa odohrala pred 5 rokmi. Zrazilo sa až 60 vozidiel

Jedna z najhorších hromadných havárií sa odohrala na diaľnici medzi Bratislavou a Trnavou 31.decembra 2005. Podľa ministerstva vnútra zahynuli štyria ľudia, keď sa kamión s cisternou prevrátil na dve autá. Desiatky ľudí utrpeli zranenia.

utorok 7. 12. 2010 15:35 | Tomáš Novotný

http://natankuj.sme.sk/c/5673461/dialni ... 7-aut.html
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 17:57

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.