Choma: Najviac diaľnic potrebuje Žilina, najmenej Bratislava

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Choma: Najviac diaľnic potrebuje Žilina, najmenej Bratislava

Odoslaťod juliustaryani » 08. Dec 2010 00:13

Najviac diaľnic potrebuje Žilina, najmenej Bratislava. "Ide o reálny obraz o tom, v ktorom kraji je potrebných koľko diaľnic postaviť," podotkol počas rozpravy v parlamente k návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok poslanec a bývalý šéf Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Igor Choma (Smer-SD)
Žilinskému kraju chýba až 307 km nadradenej infraštruktúry. Nasleduje Banskobystrický s 219 km a Košický kraj s 209 km. Najmenej je potrebných v Bratislavskom kraji, teda 61 km.

Ako ďalej Choma analyzoval rozpočet kapitoly rezortu dopravy, v budúcom roku sa na výstavbu ciest nebude čerpať ani toľko financií z fondov Európskej únie (EÚ), ako tomu bolo v tomto roku. Ide o výdavky v celkovej sume 706 miliónov eur, vrátane vlastných zdrojov, eurofondov a spolufinancovania. "Reči o výstavbe ciest zo zdrojov EÚ sú len prázdne," podotkol.

Podľa Chomu sa nová vláda zdroje z eurofondov nesnažila čerpať ani v tomto roku, a to ani na úsekoch, ktoré boli pripravené a zaradené na takéto financovanie. Aktuálne sa stavajú iba dva úseky nadradenej infraštruktúry z fondov.

"Súčasné počínanie pána ministra Jána Figeľa (KDH) vážne poškodzuje hospodárske záujmy štátu, teda aj záujmy občanov," uzavrel.

http://spravy.pravda.sk/choma-najviac-d ... nomika_p01
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 275
Založený: 31. Júl 2010 23:18

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.