Trstená: Prestrešenie hranice zmizlo, cesta aj tak nefunguje

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Trstená: Prestrešenie hranice zmizlo, cesta aj tak nefunguje

Odoslaťod rado » 09. Dec 2010 10:19

Prestrešenie z hranice zmizlo, cesta aj tak nefunguje

V lete z bývalej hranice odstránili železobetónové prestrešenie. Sprejazdnenie cesty prvej triedy, ktorá bola po vstupe do Schengenu uzavretá, je však stále v nedohľadne.

TRSTENÁ. Hlavným problémom na bývalom hraničnom priechode Trstená - Chyžné bolo práve spomínané prestrešenie. Najmä kamióny mali problém tadiaľ prejsť. Dva roky trvalo, kým sa novému majiteľovi komplexu, Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Banskej Bystrici (KR PZ), podarilo konštrukciu odstrániť. Problém sa však, zdá sa, nevyriešil. Teraz zrejme chýbajú peniaze.

Z generálneho na krajské a naopak

„Hneď v auguste sme kontaktovali Generálne riaditeľstvo Slovenskej správy ciest v Bratislave," hovorí Petra Vašková, hovorkyňa KR PZ. „Žiadali sme ich o prevzatie tohto úseku cesty a sprejazdnenie pôvodnej trasy po ceste prvej triedy." Generálne riaditeľstvo políciu odkázalo na Slovenskú správu ciest v Žiline, správcu ciest prvej triedy na území Žilinského kraja. Ani tam však nepochodila. Vrátili ju naspäť na generálne riaditeľstvo.

„Po čase nám pracovníčka oznámila, že bola vypracovaná analýza riešenia prejazdnosti všetkých hraničných prechodov, ktorú zaslali na ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií. To teraz rokuje s ministerstvom financií o ďalšom postupe."

Aj naďalej po parkoviskách

Banskobystrický riaditeľ PZ pred časom osobne navštívil Trstenú. Stretol sa s primátorom a zástupcom Okresného dopravného inšpektorátu v Dolnom Kubíne. Zhodli sa, že z hľadiska bezpečnosti a technického riešenia už nič nebráni v prevzatí cesty kompetentnými orgánmi a v presmerovaní premávky po pôvodnej trase.

No napriek tomu vodiči smerujúci do Poľska i odtiaľ stále prechádzajú naokolo, po plochách, ktoré kedysi slúžili ako parkoviská pre kamióny.

Po viac ako dvoch rokoch však možno predsa len rokovania prinesú konkrétne výsledky. O prechod sa začal zaujímať minister dopravy Ján Figeľ. „Okrem výstavby ciest chceme riešiť aj hraničný prechod v Trstenej," povedal minister pri otváraní obchvatu R3 Trstená. Ako, neprezradil.

štvrtok 9. 12. 2010 8:00 | Naďa Kališová
ZDROJ: http://orava.sme.sk/c/5671220/prestrese ... z17bIeWvWn
Obrázok používateľa
rado
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 833
Obrázky: 5
Založený: 27. Feb 2008 21:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.