Policajnú akciu ukončila tragédia

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Policajnú akciu ukončila tragédia

Odoslaťod stanog » 11. Dec 2010 22:22

Policajnú akciu ukončila tragédia
Andrej Barát | 11. decembra 2010 10:08
Smrteľná nehoda predčasne skončila rozsiahlu policajnú akciu zameranú práve proti vážnym nehodám na diaľnici. Mala trvať pol dňa, zrušili ju však už po dvoch hodinách. Tesne pred kontrolným parkoviskom pri obci Hrádok na diaľnici D1 sa totiž zabil 40-ročný šofér z Trenčína. Podľa predbežných informácií zrejme neskoro zareagoval na kolónu áut, ktorá sa tam vytvárala práve v dôsledku policajnej kontroly.
Úsek diaľnice medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom je rovný, bez mostov či iných nástrah a predsa sa tu množia smrteľné nehody.
Úsek diaľnice medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom je rovný, bez mostov či iných nástrah a predsa sa tu množia smrteľné nehody.
Autor: Andrej Barát, Pravda

Miesto, kde sa stala nehoda, policajti označujú za kritické. Bolo to v úseku diaľnice D1 medzi Novým Mestom nad Váhom a odpočívadlom pri Hrádku v smere do Bratislavy. Vodič osobného auta vrazil do zadnej časti nákladného auta značky Scania.

Pred parkoviskom plnom policajtov sa tvorili kolóny, nákladiak spomaľoval, na čo Trenčan zrejme neskoro zareagoval. "Príčiny nehody sa vyšetrujú. Bol privolaný aj znalec z odboru dopravy," naznačila trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. U kamionistu alkohol nezistili, v prípade druhého šoféra sa čaká na výsledky pitvy. Diaľnica bola v tomto smere na niekoľko hodín úplne zatvorená.

Krajský policajný riaditeľ po nehode špeciálnu dopravno-bezpečnostnú akciu okamžite skončil. Kontrolovalo sa pritom takmer všetko. Rýchlosť, alkohol, mýto, diaľničné nálepky. Spolu s inšpektormi práce policajti preverovali, či nákladiaky nie sú preťažené a či vodiči neprekračujú pracovný čas. Kontrolovalo sa tiež prevážanie zvierat. Na akcii spolupracovali aj colníci či pracovníci z Národnej diaľničnej spoločnosti zo Strediska správy a údržby diaľnic v Trenčíne.

Podľa policajtov sa práve na diaľnici blízko Nového Mesta nad Váhom v tomto roku začali množiť nehody so smrteľnými následkami. Ide pritom o rovnú, a najmä širokú cestu bez výrazných zákrut či mostov, na ktorých zvykne šoférov v zimnom období zaskočiť poľadovica. Je nemožné určiť jednoznačnú príčinu častých nehôd, no jedným z najnovších fenoménov je v tejto lokalite alkohol za volantom, čo potvrdila aj policajná hovorkyňa.

http://debata.pravda.sk/debata/cz-A1012 ... onika_p29/
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 13:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.