Figeľ si vie predstaviť PPP investícu v bratislavskom región

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Figeľ si vie predstaviť PPP investícu v bratislavskom región

Odoslaťod Andrej » 15. Dec 2011 16:52

Figeľ si vie predstaviť PPP investícu v bratislavskom regióne

Minister dopravy Ján Figeľ si vie predstaviť PPP investíciu v rozvinutom bratislavskom regióne, kde sú limitované eurofondy. Uviedol to dnes pre TASR počas zasadnutia Monitorovacieho výboru Operačného programu Doprava v Košiciach.

Do takých PPP projektov, ktoré realizovala bývalá vláda, by určite nešiel. Podľa neho boli neudržateľné a nezodpovedné a poškodili štát. "Na tom, čo tu bolo, sa určite nedohodneme, považujem to za tvrdú lekciu," zdôraznil Figeľ.

PPP projekty pri Bratislave by boli podľa neho priechodnejšie vďaka limitovaným eurofondom, ale aj väčšej intenzite dopravy, kedy by zarobil štát aj koncesionár. "Vieme pri tom lepšom prístupe rozdeliť riziko tak, aby aj zhotoviteľ alebo lepšie povedané koncesionár a banky niesli riziko za využitie diela, nielen za dostupnosť cesty," vysvetlil.

Za jeho pôsobenia podľa neho dokázali ušetriť vďaka vysúťaženým projektom na najväčší tunel na Slovensku. "Že to bolo protiústavné, to povedal Ústavný súd v Košiciach, že to bolo podvodom, to povedal Policajný zbor SR. Ekonomika sa nedá oklamať," zhodnotil PPP projekty bývalej vlády Figeľ.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5421119 ... om-regione
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 17:57

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.