Svidník -Zámery v riešení dopravnej situácie

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Svidník -Zámery v riešení dopravnej situácie

Odoslaťod Lifko22 » 22. Dec 2011 20:14

Ako bolo v predchádzajúcom čísle nášho týždenníka avizované, ponúkame vám zámery a realizačné kroky na úseku cestnej dopravy, ako vyplývajú zo stanoviska ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa, ktoré zaslal prednostovi Obvodného úradu vo Svidníku Bohumilovi Kačmárovi.

Prednosta ObÚ Svidník B. Kačmár bol v zmysle záverov Bezpečnostnej rady okresu Svidník, poverený úlohou osloviť ministra DVaRR v súvislosti s neutešenou bezpečnostnou situáciou na úseku dopravy so zameraním na problematické úseky cestného ťahu I/73 - V. Komárnik - Giraltovce.

Ako nás informoval prednosta, závery sú minimálne uspokojivé a v prípade ich realizácie, tak ako sú plánované v roku 2012, môžu výrazne napomôcť dopravnej situácii v regióne. Na spomínanej komunikácii I/73 boli v roku 2011 realizované povrchové úpravy cesty (nové kobercové úpravy) pred obcou Hunkovce, prieťah Kračúnovce, obec Š. Štiavnik a posledne úsek Giraltovce - Francovce. Pre rok 2012 sú pripravované rekonštrukcie úsekov Fijaš -Rakovčík, pričom úsek Š. Štiavnik odpočívadlo Rakovčík ráta s rekonštrukciou celého cestného telesa. Úsek Rakovčík, Ladomirová - povrchová úprava. Úsek Ladomirová - križovatka K. Čierno celková prestavba cesty aj s úpravou šírkového usporiadania. Úsek V. Komárnik - štátna hranica SR/PR - povrchová úprava.

Čo sa týka uvažovanej komunikácie R-4, v príprave dokumentácie pre územné rozhodnutie, ako aj v dokumentácii stavebného zámeru, Národná diaľničná spoločnosť naďalej pracuje a spracováva dokumentáciu vo všetkých troch variantných riešeniach výstavby tohto cestného ťahu. V prípade priaznivých ekonomicko-politických rozhodnutí je predpokladaný začiatok výstavby ďalších úsekov podľa jednotlivých etáp v termíne september 2014.

Na záver je potrebné dodať, že aj keď všetci by sme mali najradšej R4 hotovú už zajtra, investície do existujúcej cesty I/73 podľa slov prednostu Obvodného úradu vo Svidníku Bohumila Kačmára vytvárajú predpoklad výraznejšieho zlepšovania dopravno-bezpečnostnej situácie v našom okrese.

Podduklianske noviny č.51-52
http://www.podduklianskenovinky.sk/p51. ... i%C3%B3ne_
Lifko22
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 318
Obrázky: 0
Založený: 26. Jan 2011 12:35

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.