Nový komárňanský most na Dunaji by mohol byť hotový do roku

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Nový komárňanský most na Dunaji by mohol byť hotový do roku

Odoslaťod Andrej » 04. Okt 2012 13:26

Nový komárňanský most na Dunaji by mohol byť hotový do roku 2016-17

SPRÁVY » Cestná infraštruktúra

03. 10. 2012

Roky 2016-2017 sú reálnym termínom na to, aby sa dalo premávať po novom dunajskom moste medzi maďarským Komáromom a Komárnom.
V súvislosti s príslušnou dohodou podpísanou v utorok v maďarských Mlynkoch predsedom vlády SR Robertom Ficom a maďarským premiérom Viktorom Orbánom to dnes uviedol v maďarskej verejnoprávnej televízii štátny tajomník úradu vlády zodpovedný za medzinárodné vzťahy Péter Szijjártó.

Financovanie výstavby mosta bude rozdelené na polovicu medzi SR a Maďarskom, cesty vedúce k mostu a infraštruktúru na území každej krajiny si vybuduje každý vo vlastnej réžii, povedal štátny tajomník a dodal, že popritom bude pokračovať ďalej aj program výstavby mostov na Ipli.

Premiéri v utorok podpísali aj dohodu o dobudovaní cestných prepojení v prihraničnej oblasti. „Podľa maďarskej strany do roku 2014 by bolo možné vybudovať 16 nových prepojení miest a obcí medzi SR a Maďarskom, tri prepojenia by boli obnovené. Vo viacerých mikroregiónoch sa tak zjednoduší život,“ zdôraznil Szijjártó.

Podľa jeho slov, nový druh slovensko-maďarských politických vzťahov je iný než napríklad v čase ľavicových vlád, kedy „na seba vykrikovali spoza Dunaja“. Ide o úplne normálny, rozumný dialóg dvoch premiérov, poznamenal maďarský štátny tajomník.

transport.sk, TASR

http://www.transport.sk/spravy/cestna-i ... 16-17.html
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 17:57

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.