Výstavba D1 Hubová - Ivachnová možno začne v tomto roku

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Výstavba D1 Hubová - Ivachnová možno začne v tomto roku

Odoslaťod rempo » 10. Okt 2012 20:52

Ministerstvo dopravy prezradilo plány, ako chce pokračovať pri výstavbe ciest.

BRATISLAVA. Ministerstvo dopravy má záujem, aby sa ružomberský úsek diaľnice D1 Hubová - Ivachnová začal stavať ešte v tomto roku.

S výstavbou dvojúseku tej istej diaľnice Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala medzi Žilinou a Martinom, ktorého súčasťou bude 7,5-kilometrový tunel Višňové, by sa podľa rezortu malo začať v budúcom roku.

Ako agentúru SITA v stredu informoval rezortný hovorca Martin Kóňa, ešte v tomto roku sa začína výstavba obchvatu Žiaru nad Hronom na rýchlostnej ceste R2.

„Z kapitoly rozpočtu na budúci rok sa takisto budú financovať už rozostavané stavby D1 - martinský úsek, dva levočské úseky a prešovský (fričovský) úsek. Rovnako aj úsek D1 Jablonov - Studenec a rýchlostná cesta R4 pod Košicami. Robíme takisto všetko preto, aby sa rozbehla výstavba aj ďalších úsekov R2, a to medzi Zvolenom a Lučencom," dodal hovorca.
Cesty I. triedy

Vo výstavbe budú v nasledujúcom roku aj úseky ciest I. triedy Mníšek nad Popradom - štátna hranica s Poľskom, Zvolen - Neresnica, vrátane mimoúrovňovej križovatky, pruh pre pomalé vozidlá pri Dolnom Kubíne či preložka cesty v Čadci.

„Potom je tu sporná stavba trenčianskeho mosta, ktorú sme zdedili od predchádzajúceho vedenia rezortu. Zhotoviteľ staval v rozpore so stavebným povolením, čo celú stavbu výrazne skomplikovalo a celá vec je preto v štádiu riešenia," uviedol ďalej Kóňa.

Pokračovať budú aj práce pri eliminácii rizík na viac ako sto kilometroch ciest I. triedy v Trnavskom a Nitrianskom samosprávnom kraji.

Výstavba obchvatu Galanty by mala pokračovať treťou etapou, podobne ako výstavba štvorprúdového prieťahu Prešovom, či sanácia úseku cesty z Veľkého Krtíša do Pôtora a výstavba cesty zo Zbojského do Tisovca.

Ďalšiu významnú položku z vyčlenených zdrojov rezortu dopravy v budúcom roku tvoria aj výdavky na údržbu a opravy cestnej siete na Slovensku.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6564031/vysta ... z28vKc5tHf
História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 571
Obrázky: 1974
Založený: 22. Feb 2010 01:25

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.