Maďarská vláda rozhodla o prepojení diaľnice M1 s Ostrihomom

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Maďarská vláda rozhodla o prepojení diaľnice M1 s Ostrihomom

Odoslaťod rastislav5 » 21. Nov 2012 20:46

Orbán uzavrel strategickú dohodu s Magyar Suzuki


Maďarský premiér Viktor Orbán dnes uzavrel strategickú dohodu s ostrihomskou spoločnosťou Magyar Suzuki a vyhlásil, že maďarská vláda rozhodla o prepojení diaľnice M1 s Ostrihomom. Ako o tom informovala tlačová agentúra MTI, na žiadosť automobilky Suzuki zvýšia kapacitu dunajského mosta, ktorý bude postavený medzi maďarským Komáromom a Komárnom.
Predstavitelia spoločnosti informovali premiéra, že chcú zvýšiť pomer maďarských dodávateľov. Orbán v prejave zdôraznil, že spoločnosť Magyar Suzuki sa v uplynulých rokoch stala pýchou Maďarska.
Ide o piatu strategickú dohodu medzi Orbánovou vládou a subjektmi podnikateľskej sféry, prvým bola spoločnosť Coca-Cola. Premiér dnes zdôraznil, že cieľom takýchto vzájomne výhodných dohôd je presadzovať záujmy maďarského národného hospodárstva a občanov Maďarska. "V budúcnosti budú úspešné krajiny, ktoré uzatvoria čo najviac takýchto dohôd s globálnymi spoločnosťami," dodal.
Generálny riaditeľ spoločnosti Hisashi Takeuchi vyhlásil, že Suzuki chce prispieť k rastu maďarskej ekonomiky. Podotkol, že v Maďarsku teraz jazdí vyše 400.000 osobných áut značky Suzuki a že v rámci investície za dve miliardy eur pripravujú nový model.

http://hnonline.sk/svet/c1-58702750-orb ... yar-suzuki
rastislav5
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 893
Obrázky: 7
Založený: 25. Nov 2006 19:58

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.