O objazde pod Zoborom rozhodnú až na budúci rok

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

O objazde pod Zoborom rozhodnú až na budúci rok

Odoslaťod jozin z bazin » 25. Nov 2012 14:44

O objazde pod Zoborom rozhodnú až na budúci rok

Ak by aj pod Zoborom zostal kruhový objazd, úpravám sa zrejme nevyhne. Mesto bude požadovať, aby bol zrekonštruovaný v zmysle noriem, ktoré teraz nespĺňa.

NITRA. Slovenská správa ciest odsunula dopravný prieskum, na základe ktorého rozhodne o úpravách okružnej križovatky pod Zoborom.

Kruhový objazd chcela Slovenská správa ciest prestavať na klasickú priesečnú križovatku so svetelnou signalizáciou. Práce sa mali začať na budúci rok. Po otvorení rýchlostnej cesty R1 sa ale situácia zmenila, po kruhovom objazde jazdí menej áut. Slovenská správa ciest preto svoj zámer ešte raz prehodnotí na základe dopravného prieskumu. Pôvodne mal byť hotový na jeseň.

„Dopravný prieskum máme naplánované na budúci rok, nakoľko sme mali pozastavené verejné obstarávanie,“ povedala Iveta Fedorová zo Slovenskej správy ciest.

Ak by aj pod Zoborom zostal kruhový objazd, úpravám sa zrejme nevyhne. Mesto už avizovalo, že bude požadovať, aby bol zrekonštruovaný v zmysle noriem, ktoré teraz nespĺňa. Jeho stavebné usporiadanie totiž umožňuje priame prejazdy vozidiel - absentuje spomaľovací efekt okružnej križovatky v smere od Zobora do centra.

Slovenská správa ciest odsunula aj rekonštrukciu Univerzitného mosta v Nitre. Pôvodne sa mali práce začať už na jar 2012. „Na most máme vydané stavebné povolenie, realizácia závisí od finančných prostriedkov,“ povedala Iveta Fedorová.

Na rekonštrukciu mosta, ktorý spája centrum mesta a Chrenovú, chceli použiť peniaze z eurofondov. Dotácia nie je dodnes schválená. Predbežne sa hovorilo o dvoch miliónoch eur.

sobota 24. 11. 2012 12:50 | Miriam Hojčušová

http://nitra.sme.sk/c/6615135/o-objazde-pod-zoborom-rozhodnu-az-na-buduci-rok.html
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 261
Obrázky: 19
Založený: 14. Dec 2009 15:57

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.