Najdlhší priechod pre chodcov na Slovensku je bezpečnejší

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Najdlhší priechod pre chodcov na Slovensku je bezpečnejší

Odoslaťod aquila » 29. Nov 2012 13:57

Na frekventovanej medzinárodnej ceste v Chrenovci-Brusne pribudlo nové blikajúce osvetlenie.

CHRENOVEC-BRUSNO. Viacero dopravných nehôd, z nich minimálne tri smrteľné, sa stali v minulosti na priechode pre chodcov na začiatku Chrenovca-Brusna v smere od Prievidze.

Na priechode nedávno pribudli ostrovčeky, ktoré by mali zabezpečiť väčšiu bezpečnosť pre ľudí prechádzajúcich cez cestu.
Najdlhší v republike

„Priechod je najdlhší v republike. Meria až tridsaťtri metrov. Dozvedel som sa dokonca, že je najdlhší na medzinárodnej ceste Plzeň – Moskva. Niektorí starší ho nedokázali prejsť ani za minútu,“ povedal starosta Chrenovca-Brusna Tibor Čičmanec.

Dva ostrovčeky priechod rozdelili na tri časti, takže prechádzanie je teraz bezpečnejšie.

„Autá idú pomalšie, pretože vodiči už majú zúžený zorný uhol. Z tridsiatich troch metrov sa im zúžil približne na desať,“ vysvetlil starosta.

Na priechode je aj nové osvetlenie, jedinečné v rámci Slovenska. Nielenže intenzívne osvetľuje „zebru“ na ceste, ale ešte aj neustále bliká. V momente, keď na priechod vstúpi chodec, blikanie sa zintenzívni. Pre vodičov je to signál, že majú zvýšiť opatrnosť.
Kúpili aj dopravné značky

Obci sa podarilo získať peniaze nielen na prebudovanie priechodu, ale aj na merače rýchlosti, ktoré sú na začiatku obce v smere od Prievidze aj od Handlovej.

„V centre obce, kde je úrad, obchod, zdravotné stredisko a lekáreň budeme mať aj kamerový systém. Namontovaný by mal byť v decembri. Nakúpili sme aj nové dopravné značky, ktoré by mali byť do konca roka osadené,“ dodal starosta.

štvrtok 29. 11. 2012 10:49 | Marián Kucman


Čítajte viac: http://prievidza.sme.sk/c/6620429/najdl ... z2Dc0ieqfm
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.