Súd riešil mýtny systém, žalobu Kapschu voči SkyTollu zamiet

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Súd riešil mýtny systém, žalobu Kapschu voči SkyTollu zamiet

Odoslaťod aquila » 29. Nov 2012 15:29

SITA | 29. novembra 2012 13:20
Návrh rakúskej spoločnosti Kapsch TrafficCom AG o zdržaní sa nekalej súťaže a náhradu škody voči prevádzkovateľovi mýtneho systému SkyToll bratislavský okresný súd zamietol. Informovala o tom spoločnosť SkyToll, podľa ktorej sa tak po takmer troch rokoch od podania návrhu potvrdilo, že SkyToll sa nekalej súťaže nedopustil, plnil podmienky zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou a riadil sa platnou slovenskou i komunitárnou legislatívou.

"Možnosť odvolať sa nevyužila ani jedna zo strán konania a rozsudok tak nadobudol právoplatnosť," informuje SkyToll.

Okresný súd Bratislava I podľa SkyTollu rozhodol, že spoločnosť sa nedopustila nekalej hospodárskej súťaže v žiadnom zo štyroch bodov uvedených navrhovateľom v jeho podaní z decembra 2009, a preto žalobu v celom rozsahu zamietol. Požadovanie odplaty za používanie palubnej jednotky, predaj originálnej montážnej sady na pevnú inštaláciu palubnej jednotky a požiadavka pevnej inštalácie palubnej jednotky prostredníctvom autorizovaného partnera za odplatu, výber mýta formou ticketingu i zabezpečenie zúčtovacích služieb z transakcií palivovými kartami treťou stranou sú, podľa rozhodnutia súdu, v súlade s pravidlami voľnej súťaže.

"Už v našich písomných vyjadreniach predkladaných súdu sme uviedli a náležite preukázali, že podanie považujeme v celom rozsahu za účelové, tendenčné a právne irelevantné," povedal predseda predstavenstva SkyTollu Matej Okáli. Kapsch prehral spor o mýto už aj na Najvyššom súde SR. Ten dal totiž v auguste za pravdu Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý Kapsch z tendra na mýtny systém napriek ladnejšej ponuke vyradil.

Spoločnosť SkyToll podpísala v januári 2009 s Národnou diaľničnou spoločnosťou zmluvu, ktorá ju zaväzuje vybudovať a prevádzkovať komplexnú službu elektronického výberu mýta v Slovenskej republike. Založili ju členovia konzorcia Ibertax-Santoll, víťaza tendra na komplexnú službu elektronického výberu mýta. Elektronický mýtny systém sprevádzkovala spoločnosť SkyToll 1. januára 2010.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sud-riesil-mytn ... nomika_p01
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.