EÚ odobrila správu o dosahoch diaľnice D1 Turany-Hubová na p

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

EÚ odobrila správu o dosahoch diaľnice D1 Turany-Hubová na p

Odoslaťod doktorandfei » 07. Dec 2012 10:13

EÚ odobrila správu o dosahoch diaľnice D1 Turany-Hubová na prostredie

Podľa štátneho tajomníka ministerstva dopravy Andreja Holáka experti EK nemali voči správe nijaké námietky a súhlasili aj so slovenským postupom riešení v rámci smernice EÚ o biotopoch.


Brusel 6. decembra (TASR) - Výbor pre životné prostredie Európskej komisie (EK) dnes odobril finálnu správu nezávislého experta o možných vplyvoch na životné prostredie na úseku diaľnice D1 Turany-Hubová, uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy SR Andrej Holák po rokovaní s expertmi EK v Bruseli.


Slovenská delegácia bola už pred niekoľkými mesiacmi predstaviť pôvodnú správu o vplyvoch tohto diaľničného úseku na životné prostredie. Po pripomienkach zo strany verejnosti a ich zapracovaní do správy, čo bola jedna z požiadaviek EÚ, Holák dnes predstavil finálnu verziu tohto dokumentu.

"Naša správa bola prijatá zo strany Európskej komisie pozitívne. Ocenila náš postup a opatrenia, najdôležitejšia správa pre Slovensko však je, že komisia odsúhlasila, že môžeme pokračovať v rozpracovaní navrhnutých opatrení pri tomto variante a nemusíme sa vrátiť späť o niekoľko rokov do variantného posudzovania," povedal Holák v rozhovore pre TASR.

Takýto postoj EK je podľa neho naozaj dobrou správou pre Slovensko, lebo podľa realistických predstáv rezortu dopravy sa bude môcť začať s výstavbou tohto úseku diaľnice D1 v polovici roku 2015.

Holák okrem toho zdôraznil, že experti EK z odboru pre životné prostredie nemali voči správe nijaké námietky a súhlasili aj so slovenským postupom riešení v rámci smernice EÚ o biotopoch. Slovenská strana musí ešte technicky detailnejšie rozpracovať tieto opatrenia a celý postup, tak ako doteraz, transparentne odprezentovať verejnosti.

Dnešné rokovanie v Bruseli bola podľa Holáka posledná fáza rokovaní s EK, teraz nasleduje postup na národnej úrovni, keď ministerstvo musí dodatočné opatrenia previesť aj cez územné konanie a stavebné povolenie. Už by nič nemalo brániť tomu, aby celý projekt výstavby diaľničného úseku odsúhlasila Európska komisia.

TASR, včera 19:49
Zdroj - portál -teraz.sk
http://www.teraz.sk/ekonomika/eu-odobrila-spravu-o-dosahoch-dialnic/30894-clanok.html
doktorandfei
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 1
Založený: 10. Máj 2012 10:10

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.