Váhostav Počiatkovi nevyhovie, neprevezme výstavbu mostov na

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Váhostav Počiatkovi nevyhovie, neprevezme výstavbu mostov na

Odoslaťod Andrej » 07. Dec 2012 23:50

Váhostav Počiatkovi nevyhovie, neprevezme výstavbu mostov na D1 pri Levoči

BRATISLAVA. Spoločnosť Váhostav-SK ako líder konzorcia, ktoré stavia úsek diaľnice D1 pri Levoči neprevezme namiesto svojho partnera v združení, firmy Bögl a Krýsl, výstavbu ďalších mostov na tomto úseku.

O prerozdelenie stavebných prác na D1 počas vyšetrovania pádu mosta pri Iliašovciach požiadal lídra združenia minister dopravy Ján Počiatek (Smer-SD).

Počiatek vo štvrtok (6. 12.) v parlamente vyhlásil, že Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na jeho pokyn požiadala Váhostav-SK, aby prehodnotil rozdelenie výstavby jednotlivých objektov v rámci združenia a zvážil, či do ukončenia vyšetrovania havárie na moste pri Iliašovciach, "nie je vhodné realizovať výstavbu mostných objektov lídrom združenia".

V odpovedi, ktorú poslal Váhostav-SK diaľničiarom však podľa hovorcu NDS Marcela Jánošíka firma tvrdí, že rešpektuje vnútorné usporiadanie stavebných prác. V súčasnosti tak nemôže na seba prevziať výstavbu mostov, ktoré spadajú do pôsobnosti spoločnosti Bögl a Krýsl. Na svojho partnera v konzorciu však bude firma ako líder združenia dozerať.

"V odpovedi spoločnosť Váhostav-SK ubezpečuje NDS, že všetky práce, ktoré sa budú realizovať v súvislosti s výstavbou mostných objektov v plnení spoločnosti Bögl a Krýsl, budú realizované pod dohľadom zodpovedného pracovníka vedúceho člena Združenia, teda spoločnosti Váhostav-SK," opísal Jánošík.

Na výstavbe úseku D1 z Jánoviec po Jablonov sa podieľa združenie firiem Váhostav-SK a Bögl a Krýsl.

Zodpovednosť za výstavbu mosta pri Iliašovciach mala druhá spoločnosť v konzorciu, Bögl a Krýsl. Rozostavaná konštrukcia mosta sa zrútila 2. novembra a vyžiadala si život štyroch ľudí. Príčiny nešťastia sa v súčasnosti vyšetrujú.

piatok 7. 12. 2012 17:29 | tasr

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6630742/vahos ... z2EPR96v3G
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.