Práce na výstavbe mosta pokračujú

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Práce na výstavbe mosta pokračujú

Odoslaťod Majkl » 12. Dec 2012 14:08

Práce na výstavbe mosta pokračujú
(11.12.2012, Mesto Trenčín)

Na stavenisku nového cestného mosta je opäť pracovný ruch. Zhotoviteľ stavby dokončuje prekládku sietí a pokračuje v prácach na spodnej stavbe mosta. Samotné mostné objekty začne stavať v prvom štvrťroku 2013.

Jedna z najväčších investícií Slovenskej správy ciest v celej jej histórii – výstavba mosta v Trenčíne má za sebou niekoľko komplikácií. Trenčania najskôr 13 rokov čakali, kým vôbec došlo k začiatku stavby. V roku 2011 sa po dôraznej intervencii mesta podarilo poklopať základný kameň. V marci 2012 začali práce v teréne, no už v júni ľudí vydesila informácia, že stavba je pozastavená.

Dôvodom bolo zistenie ministerstva dopravy, že namiesto pôvodne vysúťaženého oceľového mosta tu rastie železobetónový. Hrozilo veľké riziko, že Európska komisia tento projekt nepreplatí z eurofondov. Ministerstvo dopravy preto trvalo na pôvodnej, oceľovej verzii tak, ako to bolo vysúťažené a schválené Európskou úniou. Už postavené časti mosta nebudú zbúrané, ale pokračovať sa bude podľa nového projektu.

„V ostatnom čase zhotoviteľ pokračoval prácami na kanalizačnom zberači, vodovodoch, úprave prívodnej stoky a prekládke vedenia. Zdemolovali objekty bývalého poľnohospodárskeho družstva. V tomto roku by mali dokončiť spodnú stavbu druhého dilatačného celku, na obslužnej komunikácii a opornom múre. Plánovaný termín dostavby sa zatiaľ nemení – október 2014,“ informovala Alena Vaškaninová Buchláková z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Mesto do riešenia problémov ohľadom výstavby mosta nemalo a nemá právomoc zasahovať. „Intenzívne komunikujem a v mene Trenčanov apelujem na všetkých zainteresovaných, aby bol most dostavaný čím skôr,“ povedal primátor Richard Rybníček.

Stavba za 40 miliónov eur má mať 2,8 kilometra, z toho samotný most bude dlhý 540 metrov.

Zdroj: http://www.trencin.sk/83788
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.