Figeľovi sa nepáči Počiatkova robota, vraj nič nerobí

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Figeľovi sa nepáči Počiatkova robota, vraj nič nerobí

Odoslaťod Andrej » 26. Dec 2012 17:09

Figeľovi sa nepáči Počiatkova robota, vraj nič nerobí
SITA | 26. decembra 2012 11:09
Predseda KDH Ján Figeľ kritizuje činnosť svojho nástupcu na čele ministerstva dopravy Jána Počiatka.


Zrušenie už vysúťaženého projektu výstavby podzemnej železničnej stanice Filiálka v Bratislave, odkladanie výstavby niektorých úsekov diaľnic či zrušenie súťaže na rozsiahlu modernizáciu ciest I. triedy v troch krajoch tesne pred jej ukončením majú podľa bývalého ministra dopravy výrazne negatívny dopad na slovenských stavbárov. Figeľ si myslí, že následkom toho môže byť aj nevyčerpanie eurofondov v Operačnom programe Doprava.

"Taktiež chýba akákoľvek koncepcia v železničnom sektore, čo ukázal chaos s novým grafikonom, či pokles výkonnosti Carga, čo má kompenzovať prepúšťanie 600 zamestnancov. Počiatek si zrejme ťažkú hlavu z toho nerobí," povedal Figeľ. A premiér Robert Fico má podľa neho teraz "plné ruky práce s presadzovaním zákonov v prospech ekonomických a finančných skupín, ako je dotácia pre PPC alebo vyplatenie za súkromnú zdravotnú poisťovňu."

Dianie na ministerstve dopravy od nástupu Jána Počiatka sa podľa jeho predchodcu dlho nieslo podľa hesla "kto nič nerobí, nič nepokazí". "Ukázalo sa však, že Počiatkova ležérnosť k práci a povinnostiam priniesla veľmi negatívne dopady na stavebný sektor a infraštruktúru. Žiaľ, zanedbanie stavebného dozoru zo strany Počiatkových ľudí v NDS (Národná diaľničná spoločnosť) sa spolupodpísalo na nešťastnej tragédii pádu mosta pri Kurimanoch," zhodnotil Figeľ.

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/figelovi-sa-nep ... z2GAuFwx4W
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2012

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.