Je Robert Fico darebák?

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Je Robert Fico darebák?

Odoslaťod juliustaryani » 07. Okt 2013 16:40

Nie je mi to veľmi príjemné, keď ako občan Slovenskej republiky musím nazvať svojho premiéra klamárom a zbabelcom. Bol by som rád, keby sme žili v štáte, v ktorom vo mne premiér vzbudzuje pozitívne emócie, hrdosť na jeho správu vecí verejných alebo by mi bol minimálne ľahostajný. To by však predseda vlády nesmel klamať, zavádzať a ohlupovať občanov svojej krajiny. Prečo si dovolím toto tvrdiť?

Premiér Fico je zbabelcom, pretože odmieta realitu, nepriznáva vlastné omyly a snaží sa zodpovednosť za ne hodiť na iných. Príkladov je veľa, ale priamu reakciu vo mne vyvolala stokrát opakovaná lož z jeho úst o výstavbe diaľnic a jej zastavenia zo strany exministra Figeľa. Naposledy v stredu, 2.10.2013, na tlačovej konferencii po výjazdovom rokovaní vlády v Košiciach. Na otázku redaktora, prečo ešte stále nie je dokončená diaľnica do Košíc, bohorovne a bez začervenania hodil opakovane vinu na exministra Jána Figeľa. Dokonca, v odpovedi nepriamo nazval exministra darebákom. Doslovne: „Ja nebudem niesť zodpovednosť za darebákov, ktorí nič nerobili a oni nerobili nič dva roky“. Premiér, ktorý má vo „svojej“ vláde dvoch členov s menami Ľubomír Vážny a Ján Počiatek, bez štipky cti a charakteru presúva ich spoločné zlyhania na Figeľa. Čože sa to udialo, pán predseda vlády, za „ministrovania“ pána Vážneho?! Premiér Fico sa snaží taktne zamlčať falšovanie analýz „výhodnosti“ nehorázne predražených PPP projektov a odvracia pozornosť na Figeľa. Vo vláde Roberta Fica sedí minister Ján Počiatek, ktorý za 18 mesiacov „nerobil nič a on nerobil nič 18 mesiacov“. Je treba predsedovi vlády SR pripomínať jeho vlastným štýlom, ktorý zreteľne a jasne pomenuváva viníka, ak však nie je z vlastných radov, spadnutý most v Iliašovciach, nekonečné posuny tendrov, návrat cien na úroveň jeho 1. vlády?

Tak, ale nech hovoria čísla. Za Figeľovho pôsobenia (18 mesiacov) sa zahájilo s výstavbou 56 km diaľnic a rýchlostných ciest a do užívania sa odovzdalo 25 km rýchlociest, z toho 11 km v polovičnom profile. Figeľ dokončil, kolaudoval a verejnosti odovzdal aj tri úseky R1 Pribina (46 km ). Chcel by som pripomenúť Robertovi Ficovi, že Ján Figeľ ako minister dopravy prejavil nebývalú politickú kultúru tým, že na otvorenie cesty R1 PR1BINA pozval o.i. aj vtedajšieho opozičného podpredsedu parlamentu – R. Fica. Ani predtým, ani odvtedy k takému gestu nedošlo... . Toto je odpoveď predsedu vlády suverénneho sebavedomého štátu? Prekvapuje ma, že za obludné kauzy Jahnátka nie je v ponímaní Roberta Fica zodpovedný Figeľ! Niekedy mám pocit, že slová „opýtajte sa pána Figeľa“ sú jeho generálnou odpoveďou na nenaplnené sľuby a škandály tejto vlády.

O výsledkoch „práce“ ministra Počiatka sa môže každý presvedčiť sám. Je viac ako zrejmé, že minister Počiatek sa nikdy ministrom stať nemal. Svoj rezort nezvláda, a ten ďaleko prevyšuje jeho schopnosti.

Pán premiér, možno už nevie, čo je to mať pocit hanby , studu z klamstiev a zbabelosti. Možno je to jeho prirodzená výbava. Verím však, že ho to niekde vo vnútri musí tlačiť. Pretože ak nie, bojím sa o túto krajinu.

http://marekmartindobransky.blog.sme.sk ... z2h3EYbXnB
juliustaryani
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 287
Založený: 31. Júl 2010 22:18

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.