Výjazd na D1 v smere na PP by mohol byť dostavaný v 2014

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Výjazd na D1 v smere na PP by mohol byť dostavaný v 2014

Odoslaťod CobY » 30. Okt 2013 16:20

Výjazd na diaľnicu v smere na Poprad by mohol byť dostavaný v roku 2014


Predstavitelia mesta Prešov i Prešovského samosprávneho kraja (PSK) dnes navštívili Investičný odbor Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) v Prešove, aby sa informovali o postupe spoločnosti pri výstavbe diaľničných úsekov a úsekoch rýchlostných ciest v Prešove a okolí.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto) Ako informovala hovorkyňa predsedu PSK Veronika Fitzeková, v tejto chvíli sa dokončujú tri diaľničné stavby v okolí Prešova. Sú to Fričovce - Svinia, Janovce - Jablonov a Jánovce - Levoča. Celkovo je potrebné dostavať 29 kilometrov. Tie by mohli byť dokončené do konca roka 2015. Najskôr by mal byť dokončený úsek Jánovce - Levoča a to v júli budúceho roka.

Problémom mesta Prešov je však aj neštandardný výjazd na diaľnicu v smere na Poprad. Na tomto mieste je dnes semafor, ktorý kvôli nevysporiadaným pozemkom musí regulovať vjazd na diaľnicu. Aj o tomto probléme sa dnes hovorilo. „Obvodný úrad už vydal pred dvoma týždňami vyvlastňovacie rozhodnutie, voči ktorému sa vlastník sporného pozemku odvolal. Je potrebné potvrdiť právoplatnosť tohto vyvlastňovacieho rozhodnutia, to môže vydať Ministerstvo dopravy SR. NDS má na dokončenie tohto výjazdu vyčlenených 3 milióny eur na rok 2014, takže veríme, že v tomto roku bude možné zrealizovať túto stavbu a spraviť štandardný vstup do Prešova“, uviedla Fitzeková.

Ďalej povedala, že NDS by mala začať stavať západný a južný obchvat Prešova. V súčasnosti sa tu podľa nej vykupujú pozemky a v roku 2014 by sa malo začať pripravovať stavebné povolenie a verejná súťaž. Aj mesto Prešov by v tomto procese malo predať NDS pozemky približne za 7 miliónov eur. Začiatok stavby je naplánovaný na rok 2015.

http://pis.sk/clanok/12767/vyjazd_na_dialnicu_v_smere_na_poprad_by_mohol_byt_dostavany_v_roku_2014.html
CobY
nováčik
 
Príspevky: 6
Založený: 05. Mar 2012 14:03

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.