Tendre na cesty na Horehroní opäť zrušili

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Tendre na cesty na Horehroní opäť zrušili

Odoslaťod jozin z bazin » 29. Nov 2013 23:19

Tendre na cesty na Horehroní opäť zrušili

Slovenská správa ciest, ktorá vyhlásila súťaže na prvú etapu stavby obchvatu Brezna a na rekonštrukciu cesty I/66 pri Polomke pred troma týždňami, o dôvodoch zrušenia nevedela.

BRATISLAVA. Nové tendre na prvú etapu stavby obchvatu Brezna na ceste I/66 a na rekonštrukciu rovnakej cesty pri Polomke sú zrušené.

Slovenská správa ciest, ktorá vyhlásila užšie súťaže na stavebné práce pred troma týždňami namiesto v júli zrušených verejných súťaží, o dôvodoch zrušenia nových tendrov nevedela.

"K uvedeným otázkam nevieme poskytnúť žiadne informácie. Predpokladáme, že oznámenie o zrušení poslala do Vestníka verejného obstarávania spoločnosť SQM, s. r. o. Banská Bystrica," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová.

Spomínaná firma zabezpečuje oba tendre pre cestárov. Podľa oznámení o zrušení súťaží sa zmenili okolnosti, za akých boli vyhlásené a súťaže budú opätovne vyhlásené.

Predpokladaná cena prvej etapy stavby obchvatu Brezna v dĺžke 2,54 kilometra je 27,12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

V prepočte na jeden kilometer je to 10,84 mil. eur. Stavebné práce sú plánované na osemnásť mesiacov od zadania zákazky vybranému zhotoviteľovi.

Rekonštrukcia cesty pri Polomke v dĺžke 4,3 kilometra má odhadované náklady 9,26 mil. eur bez dane, čo na jeden kilometer vychádza 2,15 mil. eur.

V tomto prípade by práce mali trvať štrnásť mesiacov. Slovenská správa ciest plánuje obe stavby na Horehroní financovať s použitím zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Doprava.

piatok 29. 11. 2013 15:35 | sita
© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

http://ekonomika.sme.sk/c/7022998/tendre-na-cesty-na-horehroni-opat-zrusili.html
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 261
Obrázky: 19
Založený: 14. Dec 2009 15:57

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.