Brusel schválil 189 miliónov na dva cestné projekty u nás

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Brusel schválil 189 miliónov na dva cestné projekty u nás

Odoslaťod sergej » 02. Dec 2013 17:15

Prvým je časť diaľnice D1 pri Levoči, ktorá je v súčasnosti vo výstavbe. Druhým je úsek na rýchlostnej cesty R4 z Košíc po Milhosť, ktorý sa nedávno dokončil.

http://ekonomika.sme.sk/c/7025720/bruse ... u-nas.html

BRATISLAVA. Európska komisia (EK) dnes schválila 189 miliónov eur z Kohézneho fondu na dva dopravné projekty na Slovensku. Prvým je časť diaľnice D1 pri Levoči, z Jánoviec po Jablonov, ktorá je v súčasnosti vo výstavbe.

Druhým je úsek na rýchlostnej cesty R4 z Košíc po Milhosť, ktorý sa nedávno dokončil. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali podpredseda vlády pre investície Ľubomír Vážny (Smer) spolu s komisárom EÚ pre regionálnu politiku Johannesom Hahnom.

"Dnes ráno sme schválili dva projekty, ktoré súvisia s transeurópskou cestnou sieťou. Celková investícia je zo strany EÚ fondov takmer 190 miliónov eur," uviedol Hahn.

Časť diaľnice D1 Jánovce - Jablonov sa skladá z dvoch úsekov, ktorých dĺžka je spolu 18,54 kilometra (km). EÚ dá na tento projekt príspevok z Kohézneho fondu vo výške 146,3 milióna eur.

Úsek je súčasťou diaľnice D1, ktorá patrí do koridoru TEN-T ZápadVýchod. Ten spája Nemecko, Rakúsko a cez Slovensko vedie k ukrajinskej hranici.

Úsek rýchlocesty R4 Košice Milhosť má dĺžku 14,18 km a z EÚ získa financie vo výške 42,7 milióna eur. Táto časť R4 je súčasťou severo-južného koridoru TEN-T, ktorý spája Slovensko s Maďarskom a Rumunskom.

zdroj: sme.sk
Obrázok používateľa
sergej
tech admin
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 153
Založený: 20. Feb 2005 10:28
Bydlisko:

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.