Pri výstavbe diaľnic nájde prácu tritisíc ľudí

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Pri výstavbe diaľnic nájde prácu tritisíc ľudí

Odoslaťod bzzi » 05. Dec 2013 21:39

Pri výstavbe diaľnic nájde prácu tritisíc ľudí

Eva Žgravčáková, Pravda | 05.12.2013 20:00

Rozbiehajúca sa výstavba diaľnic a rýchlociest by na budúci rok mala dať prácu pre tritisíc ľudí. Priamo ich zamestnajú víťazi tendrov.

Ďalších pracovníkov budú potrebovať ich dodávatelia. S takýmito údajmi počíta podľa informácií Pravdy ministerstvo dopravy po tom, čo sa ku koncu tohto roka postupne predsa začína stavať plánovaných 80 kilometrov nových diaľnic.

Firmy už pripravujú nábory stoviek ľudí, ktorých predtým, naopak, prepustili, keď sa pribrzdila výstavba v roku 2010. Diaľničný rozbeh je po rokoch prvým impulzom pre ťažko skúšané stavebníctvo, kde následkom krízy doteraz prišlo o prácu 13-tisíc ľudí. Stavať sa začína na Kysuciach, pri Žiline, Ružomberku, Žiari nad Hronom, Zvolene, Detve.

Výstavba diaľnic sa zaplatí najmä z európskych fondov. Európska komisia nám odkazuje, že podpora na diaľnice a iné oblasti zníži na Slovensku nezamestnanosť a tým sa utlmia sklony k extrémizmu. Od roku 2014 môže Slovensko čerpať nové eurofondy v objeme 6 miliárd eur, čo je o dve miliardy viac ako v ostatnom programovacom období. „To všetko dáva predpoklady na to, aby sa vďaka európskym peniazom zlepšila situácia na trhu práce,“ povedal podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Popri tisíckach pozícií pri výstavbe diaľnic či iných investíciách už Brusel podporil na Slovensku 11-tisíc pracovných miest pre mladých ľudí a v nasledujúcich dvoch rokoch zadotuje prácu pre ďalších 15-tisíc mladých ľudí.

http://profesia.pravda.sk/zamestnanie/clanok/301611-pri-vystavbe-dialnic-najde-pracu-tritisic-ludi/
bzzi
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 393
Obrázky: 23
Založený: 13. Máj 2010 17:35

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.