Diaľničiari zrušili tendre na rozšírenie D1 z Bratislavy

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Diaľničiari zrušili tendre na rozšírenie D1 z Bratislavy

Odoslaťod mirsi » 06. Dec 2013 09:39

BRATISLAVA - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. zrušila dva tendre na služby v spojitosti s prípravou kompletného rozšírenia diaľnice D1 Bratislava - Trnava na šesť pruhov.

ObrázokIde o verejné súťaže na vypracovanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, ako aj výkon autorského dozoru, inžiniersku činnosť a majetkovoprávne vysporiadanie pre rozšírenie úsekov D1 Bratislava, Vajnory - Senec za predpokladanú cenu 3,5 mil. eur a Blatné - Trnava za 2,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
Neprijateľné ponuky

"Všetky ponuky boli neprijateľné, nakoľko výrazne prevýšili predpokladanú hodnotu zákazky," zdôvodnila NDS zrušenie tendrov vo Vestníku verejného obstarávania.

Navyše sa zmenili pôvodné podmienky obstarávania, za akých obe súťaže vyhlásila. Podstatne sa zmenil predmet zákazky pre zabezpečenie inžinierskej činnosti a majetkovoprávneho vysporiadania súvisiaceho so zhotovením diela.

Diaľničiari s cieľom dodržania princípu efektívnosti a hospodárnosti zabezpečia inžiniersku činnosť vlastnými kapacitami. Majetkovoprávne vysporiadanie bude zabezpečené na základe rámcovej dohody o majetkovoprávnej príprave diaľničných stavieb k stavebnému povoleniu a následnom kompletnom majetkovoprávnom vysporiadaní stavieb uzavretej s vybraným dodávateľom 8. októbra tohto roka.
Plánované zmeny

Podľa plánov NDS rozšírenie D1 medzi Bratislavou a Trnavou na šesť pruhov v dĺžke 37 kilometrov by sa malo začať v roku 2014 a trvať do roku 2016.

Pripravované práce na úsekoch D1 Bratislava, Vajnory - Senec (16 km), Senec - Blatné (1,42 km) a Blatné - Trnava (19,9 km) sú zatiaľ v procese stavebného konania. Plánované vybudovanie napájacích súbežných komunikácií po oboch stranách diaľnice medzi križovatkami Vajnory a Senec má byť prehodnotené, resp. minimalizované.

Križovatka Vajnory má byť upravená a križovatka Senec bude zrekonštruovaná z pôvodnej mimoúrovňovej križovatky osmičkového tvaru na štvorlístkovú. V pláne je aj prestavba križovatky Blatné. Upravené budú aj vetvy križovatky Trnava tak, že nebudú napojené priamo na D1, ale na súbežné kolektory.

Veľké diaľničné odpočívadlo Zeleneč bude rozšírené o parkovacie plochy pre nákladné vozidlá. Diaľnica v úseku medzi Bratislavou a Sencom bude kompletne rozšírená aj v križovatke Triblavina. Súťaž na výstavbu mimoúrovňovej križovatky Triblavina, ktorá bude napojená na D1, sa začala v septembri a ešte nie je uzavretá. Práce za predpokladanú cenu 28,5 mil. eur bez DPH majú začať tiež v budúcom roku a skončiť v roku 2016.

http://aktualne.atlas.sk/dialniciari-zrusili-tendre-na-rozsirenie-d1-z-bratislavy/dnes/doprava/
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 16:21

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.