Krajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cm

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Krajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cm

Odoslaťod Jonathan » 12. Dec 2013 11:11

Krajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cm
Publikované: 22. Nov 2013 / 16:28 h

Piešťanci budú možno musieť po rokoch opäť využívať pontónový most. Počas plánovaných stavebných prác bude totiž jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch dva mesiace uzavreté. Podľa kompetentných nejde o rekonštrukciu, ale iba o čiastkovú opravu.Aj tá by mala Krajinský most výrazne skvalitniť. Po stretnutí všetkých zainteresovaných o tom dnes na svojej web stránke informoval mestský úrad. Projekt na opravu dala vypracovať Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja. Župa je vlastníkom mosta.

„Nemôžeme hovoriť o rekonštrukcii, bude to čiastočná oprava mosta, na celkovú rekonštrukciu nie sú financie,“ povedal riaditeľ Správy a údržby ciest TTSK Miroslav Benka. Plánované úpravy zahŕňajú rozšírenie cesty o 50 cm, odstránenie jednotlivých vrstiev vozovky a ich náhradu. Taktiež je naplánovaná reprofilácia hlavného piliera nosného oblúka.

Stavebné práce budú podľa predpokladov investora trvať dva mesiace. Už v decembri chcú vyhlásiť výberové konanie na dodávateľa. Do otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2014 však má byť most opravený.

Oprava má začať v apríli a bude realizovaná za plnej uzávierky mosta. Kompetentní preto musia vyriešiť obchádzkovej trasy. Najbližšie cestné premostenia Váhu sú v Hlohovci a v Lúke. V hre je aj inštalácia pontónového mosta. „Vyvinieme iniciatívu, aby bola náhradná obchádzka práve cez pontónový most, všetko je však ešte vecou dohody a finančných možností,“ uviedol investor.

Zdroj: Tlačová správa MsÚ

http://www.pnky.sk/aktuality/krajinsky- ... i-o-50-cm/
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 583
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron