Stránka 1 z 1

Zistili sme, kedy konečne dokončia prekliatu diaľnicu

OdoslaťOdoslané: 04. Dec 2014 10:41
od pecik
Zistili sme, kedy konečne dokončia prekliatu diaľnicu
Na úseku sa stalo nešťastie, keď spadlo počas betónovania lešenie a zabilo štyroch ľudí.
2014-12-03 10:39:00 | BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, mg
Šoféri mali už takmer pol roka využívať prvú deväťkilometrovú časť diaľnice okolo Levoče (Jánovce - Jablonov), ktorá akoby bola prekliata, keďže na nej pri budovaní zomreli štyria ľudia. Stavitelia však dohodnutý dátum (júl 2014) nestihli. Bez väčšej publicity im 13. novembra predĺžili termín až do februára budúceho roka.

"Lehota výstavby bola 13.11.2014 predĺžená z dôvodu zabezpečenia stability horninového masívu v oblasti zárubného múru v km 7,7 - 8,6," napísali pre TVNOVINY.sk zástupcovia Národnej diaľničnej spoločnosti.
Na otázku, akému trestu budú stavitelia za meškanie čeliť, diaľničiari neodpovedali.
V novembri 2012 spadlo na úseku neďaleko obce Kurimany nedostatočne zabezpečené lešenie mosta a zabilo štyroch chlapov. V auguste 2013 usmrtila pracovníka explózia v budovanom tuneli Šibenik, ale ten už patrí do druhej časti diaľničného úseku s iným staviteľom.
Na Turci ticho
Tento mesiac sa mali vodiči dočkať aj 16-kilomentrovej diaľnice na Turci (Dubná Skala - Turany), no stavitelia už požiadali o predĺženie lehoty.
"Požiadavka je v štádiu posudzovania stavebným dozorom," informovala diaľničná spoločnosť. Ako dlho bude posudzovanie trvať, nespresnila.

http://www.tvnoviny.sk/ekonato/1779363_ ... u-dialnicu