Dobrá správa pre Doprastav. Naše firmy mu odpustili miliónov

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Dobrá správa pre Doprastav. Naše firmy mu odpustili miliónov

Odoslaťod Viktorius » 11. Dec 2014 18:13

Dobrá správa pre Doprastav. Naše firmy mu odpustili miliónové dlhy

Zdroj: http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy ... lhy-638493

Vyše 30 percent zo svojich dlhov. Tak toľko podľa informácii HN dostanú obchodní partneri od slovenského stavebného gigantu Doprastavu. Veritelia podľa informácii HN dnes odklepli reštrukturalizačný plan tejto stavebnej firmy.

Z dlhov vo výške takmer 24 miliónov eur si ikona slovenského stavebného gigantu odpíše viac ako polovicu. Obchodní partneri dostanú približne sedem miliónov eur. Doprastav požiadal o ozdravenie súdy na jar tohto roka a tie mu to aj odklepli.

PPP projekty a Poľsko
Súkromné PPP projekty, či zákazky v Poľsku. Tak toto boli hlavné dôvody, ktoré začiatkom roka potopili ikonu slovenského stavebného biznisu – Doprastav.

Hoci pôvodne Doprastav u našich severných susedov úspešný, neskôr však prišiel zvrat. A to bolo pri viacerých zákazkách, ktoré získal spolu s poľským stavebným gigantom – firmou Polimex-Mostostal.Podľa vyjadrení Doprastavu investor stavieb Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tá odmieta zaplatiť stavbárom práce navyše, ktoré si objednala a stavbári ich urobili s tým, že o výške sumy musí rozhodnúť súd. „Z tohto dôvodu zostalo Doprastavu doposiaľ neuhradených približne 50 miliónov eur,“ povedal v minulosti hovorca Doprastavu Michal Krajčír.

Aktuálne sa Doprastav podieľa na viacerých diaľničných zákazkách. Podieľa sa napríklad na výstavbe obchvatu Detvy, či výstavbe kysuckej diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité.

Dlhy odpisuje aj Váhostav
Nie je však jediným stavebnou firmou, ktorá požiadal o reštrukturalizáciu. Na jeseň sa chce ozdraviť aj firmy Juraja Širokého Váhostav. V tejto firme to stálo post generálneho riaditeľa Jána Kata. Novým šéfom sa stal Marián Moravčík.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.