NDS začala predávať diaľničné nálepky na rok 2015

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

NDS začala predávať diaľničné nálepky na rok 2015

Odoslaťod plš » 19. Dec 2014 20:20

NDS začala predávať diaľničné nálepky na rok 2015

TASR, dnes 14:34

V priebehu tohto týždňa budú podľa hovorcu NDS Michala Fúrika dostupné na väčšine z viac ako 1200 predajných miest.
Bratislava 19. decembra (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začala s distribúciou a predajom diaľničných nálepiek na budúci rok. V priebehu tohto týždňa budú podľa hovorcu NDS Michala Fúrika dostupné na väčšine z viac ako 1200 predajných miest.

"Motoristi si budú môcť kúpiť ročnú, mesačnú a 10-dňovú diaľničnú nálepku na hraničných priechodoch, čerpacích staniciach, pobočkách Slovenskej pošty a ostatných vyznačených predajných miestach," vymenoval Fúrik. Diaľničnými nálepkami platia na Slovensku vodiči osobných áut do 3,5 tony za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest.

Ich cena sa oproti tomuto roku nezmenila. "Ročná diaľničná nálepka stojí 50 eur, mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur," doplnil Fúrik. Diaľničné nálepky si vodiči môžu kúpiť a objednať aj cez internet, a to na stránke dialnicnenalepky.sk.

Po novom však musia Zdravotne ťažko postihnutí (ZŤP), ktorí majú parkovací preukaz ZŤP a chcú sa oslobodiť od platenia diaľničnej nálepky, vopred zaregistrovať svoje auto poslaním troch dokumentov poštou na adresu NDS. Všetky potrebné údaje a informácie nájdu tiež na stránke dialnicnenalepky.sk.
http://www.teraz.sk/ekonomika/nds-zacal ... lanok.html
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 23:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.