Zúfalí veritelia Váhostavu sa spájajú. Chcú svoje peniaze a

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Zúfalí veritelia Váhostavu sa spájajú. Chcú svoje peniaze a

Odoslaťod plš » 30. Dec 2014 16:30

Zúfalí veritelia Váhostavu sa spájajú. Chcú svoje peniaze a dôveru v podnikaní !
30.12.2014 o 8:36 (upravené 30.12.2014 o 9:25) | Karma článku: 13.80 | Prečítané 7805-krát

Obraciame sa na Vás v stave hlbokej krivdy a ujmy, ktorú pociťujeme a zároveň prežívame v súvislosti s riadenou reštrukturalizáciou firmy Váhostav ... Považujeme ju za podvod páchaný na nás, našich zamestnancoch, rodinách, v konečnom dôsledku aj štáte ...

Pár dní pred vianočnými sviatkami sa s takýmto obsahom obrátili na prezidenta republiky Andrea Kisku zástupcovia veriteľov firmy Váhostav. Hlavu štátu prosia o pomoc, pričom dodávajú, že ako jednému z mála politikov v tejto okrajine dôverujú.

Dodávatelia Váhostavu sa dostali do problémov potom, čo odviedli prácu v niekoľko miliónoch Eur a za svoje zákazky nedostali peniaze. Zaplatili DPH, vyplatili svojich zamestancov a dostali sa do dlhu, z ktorého sa mnohí nedokážu do dnes vyhrabať.

Vďaka nezodpovednému prístupu veľkej stavebnej firmy sa mnohi dostali na hranicu svojich možností, psychickej a fyzickej kondície, stratili dôveru v korektné vzťahy a istotu, že na Slovensku sa oplatí podnikať.

Firma Váhostav reštrukturalizuje. Znamená to, že zákon spoločnosť chráni pred konkurzom a veriteľmi, z ktorých väčšina má minimálny vplyv na svoje peniaze.

Skúsenosti z podobných reštrukturallizácii hovoria, že firmy dostanú zo svojich pohľadávok maximálne 10%. .Približne 90% peňazí, ktoré mali inkasovať za odvedený výkon, zahučí v čiernej diere a to navyše v súlade so zákonom.

Váhostav (ako miliónový dlžník) pritom naďalej podniká a dostáva zákazky od štátu. Na úkor nevyplatených stoviek živnostníkov, firiem, tisícky zamestancov, desaťtisíce rodín.

Hrôza !

Váhostav nie je jediný, ktorý za posledné roky vstúpil do reštrukturalizácie. Predbehla ho i konkurenčná stavebná firma - Doprastav ale i dalšie spoločnosti - tu je ich zoznam : http://dlznik.zoznam.sk/restrukturalizacie).

Pri Váhostave ale došli veriteľom sily a trpezlivosť. Hovoria, že na Slovensku sa systematicky ničí dôvera v zdravé podnikateľské prostredie. Firmy sa boja ísť do väčších zákaziek. Mnohí už s podnikaním nedobrovolne skočili.

Veritelia Váhostavu sa formujú a spoločne chcú "udrieť na politikov." Pod list prezidentovi sa ich podpísalo zatiaľ niekoľko desiatok, prevažne podnikatelia z banskobystrického regiónu. Stovky dodávateľov je v žilinskom kraji, kde sa podpisy ešte len zbierajú.

Žiadajú zrušiť zákon o reštrukturalizácii alebo zmeniť jeho podobu tak, aby nelikvidoval ich pohľadávky, naopak garantoval ich splatnosť na úrovni aspoň 70% .

Občianske združenie Proti korupcii so sídlom v Žiline (www.protikorupcii.sk) ponúklo organizátorom akcie podporu a pomoc. V našej kancelárii by mala byť od nového roka možnosť podpísať vyhlásenie.

Podnikatelia sú tí, ktorí ľuďom garantujú zárobok, prinášajú istoty a tvoria ekonomické hodnoty štátu. Je dobré, ak počuť ich hlas. Je dobré, že berú svoj osud do vlastných rúk a hája svoje práva. Bojujú tak i za nás, za čisté vzťahy a čistotu podnikateľkého prostredia.

Podarí sa im vytvorit tlak a zmeniť Slovensko na krajinu, kde sa oplatí žiť a podnikať?
http://tuchynova.blog.sme.sk/c/371858/z ... ml?ref=tit
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.