Na jar prídu bagre do tunelov pod Sorošku a v Prešove

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Na jar prídu bagre do tunelov pod Sorošku a v Prešove

Odoslaťod illnino » 01. Dec 2015 01:25

Na jar budúceho roku by sa bagre mohli zahryznúť minimálne do troch úsekov diaľnic a rýchlostných ciest na východnom Slovensku v Prešove, Rožňave a za Bidovcami. Nášmu denníku to včera povedal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktor Stromček (Smer).
Štátny tajomník včera v metropole východu rokoval so starostami a primátormi obcí a miest na trase plánovanej rýchlocesty R2 medzi Zvolenom a Košickými Oľšanmi, kde sa napojí na diaľnicu D1. Ministerstvo dopravy dalo samosprávam k dispozícii harmonogram celej výstavby, aby si ho primátori a starostovia mohli priebežne odkontrolovať.
Rýchlejšia cesta k Zvolenu
Po nedávnom otvorení obchvatu Detvy v úseku Pstruša - Kriváň poteší motoristov využívajúcich „južný ťah“ dokončenie ďalšieho úseku od východného okraja Zvolena po Pstrušu na jar budúceho roku. V rovnakom čase by sa mal začať ďalší úsek medzi Kriváňom a Lovinobaňou pri Lučenci v dĺžke 22,5 km.
Cez Prešov po diaľnici v roku 2020
Podľa jeho ubezpečenia sa bagrov dočkajú aj motoristi na trase od Budimíra do Bidoviec. Nielen Prešovčanom by mal uľahčiť tranzit cez mesto začiatok budovania zostávajúceho 7,9 km dlhého úseku na D1-ke medzi Ivachnovou a Košicami, medzi križovatkou Vydumanec a okrajom Hanisky. Aj tam sa bude musieť postaviť takmer 2,5 km dlhý tunel, no Stromček verí, že v roku 2020 by mohla diaľnica úplne obísť Prešov.

zdroj: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8089468/n ... esove.html
Obrázok používateľa
illnino
návštevník
 
Príspevky: 36
Obrázky: 3
Založený: 07. Júl 2014 17:04
Bydlisko: Bratislava

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.