Stránka 1 z 1

Na jar prídu bagre do tunelov pod Sorošku a v Prešove

OdoslaťOdoslané: 01. Dec 2015 02:25
od illnino
Na jar budúceho roku by sa bagre mohli zahryznúť minimálne do troch úsekov diaľnic a rýchlostných ciest na východnom Slovensku v Prešove, Rožňave a za Bidovcami. Nášmu denníku to včera povedal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktor Stromček (Smer).
Štátny tajomník včera v metropole východu rokoval so starostami a primátormi obcí a miest na trase plánovanej rýchlocesty R2 medzi Zvolenom a Košickými Oľšanmi, kde sa napojí na diaľnicu D1. Ministerstvo dopravy dalo samosprávam k dispozícii harmonogram celej výstavby, aby si ho primátori a starostovia mohli priebežne odkontrolovať.
Rýchlejšia cesta k Zvolenu
Po nedávnom otvorení obchvatu Detvy v úseku Pstruša - Kriváň poteší motoristov využívajúcich „južný ťah“ dokončenie ďalšieho úseku od východného okraja Zvolena po Pstrušu na jar budúceho roku. V rovnakom čase by sa mal začať ďalší úsek medzi Kriváňom a Lovinobaňou pri Lučenci v dĺžke 22,5 km.
Cez Prešov po diaľnici v roku 2020
Podľa jeho ubezpečenia sa bagrov dočkajú aj motoristi na trase od Budimíra do Bidoviec. Nielen Prešovčanom by mal uľahčiť tranzit cez mesto začiatok budovania zostávajúceho 7,9 km dlhého úseku na D1-ke medzi Ivachnovou a Košicami, medzi križovatkou Vydumanec a okrajom Hanisky. Aj tam sa bude musieť postaviť takmer 2,5 km dlhý tunel, no Stromček verí, že v roku 2020 by mohla diaľnica úplne obísť Prešov.

zdroj: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8089468/n ... esove.html