Úsek medzi Bacúchom a Polomkou je už prejazdný...

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Úsek medzi Bacúchom a Polomkou je už prejazdný...

Odoslaťod mirec » 06. Dec 2015 12:28

Úsek medzi Bacúchom a Polomkou je už prejazdný v oboch smeroch


Novovybudovanú cestu medzi Bacúchom a Polomkou už neobmedzujú prenosné semafory. Úsekom prejdete síce pomalšie, ale bez výrazného zdržania.

POLOMKA. BREZNO. Maximálne päťdesiatkou môžu vzhľadom na stále prebiehajúce stavebné práce jazdiť vodiči na novom dvojkilometrovom úseku cesty I/66 medzi obcami Bacúch a Polomka, ktorú v rámci stavby I/66 Polomka – bodová závada zahájila Slovenská správa ciest koncom marca tohto roka. Podľa slov jej hovorkyne Zuzany Hromcovej, za ten čas stihli v spomínanom úseku zrekonštruovať dva mostné objekty a postaviť jeden nový, predĺžili tiež tri priepusty a zároveň dva nanovo vybudovali.

„V jednom úseku bola smerovo upravená cesta vrátane osadenia bezpečnostných zariadení a dopravného značenia, vodorovného a zvislého. Premávka bola presmerovaná do zárezu, kde boli osadené bezpečnostné zariadenia (zvodidlá, smerové stĺpiky) a dopravné značenie,“ uviedla Hromcová. Ako ďalej pokračovala, v ďalšom období na opustených úsekoch zrekultivujú starú vozovku. Definitívnu podobu by cesta mala dostať na budúci rok, keď na jej povrch položia konečnú obrusnú vrstvu vozovky.


http://bystrica.sme.sk/c/8095600/usek-m ... eroch.html
mirec
diskutujúci
 
Príspevky: 141
Obrázky: 19
Založený: 25. Jan 2011 14:38

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.