Vystavbu dialnice do Kosic brzdia namietky v tendroch

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Vystavbu dialnice do Kosic brzdia namietky v tendroch

Odoslaťod mirsi » 16. Dec 2015 09:46

Vo všetkých troch aktuálne prebiehajúcich tendroch Národnej diaľničnej spoločnosti na výstavbu úsekov diaľnic sú námietky, ktoré musí teraz posúdiť Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Potvrdil to hovorca ÚVO Ján Mažgút.

Ide o súťaž na vybudovanie časti diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec, ktorú diaľničiari vyhlásili v máji tohto roku a zároveň aj súťaže na časti D1 Budimír – Bidovce a Prešov, západ – Prešov, juh z júna tohto roku.

Námietky budú riešiť

“Evidujeme námietky vo všetkých troch súťažiach. Úrad bude v tomto prípade konať štandardným postupom v zmysle zákona o verejnom obstarávaní,” konštatoval Mažgút.

Čo sa týka obchvatu Prešova, tu NDS odhaduje hodnotu zákazky vo výške 369,5 milióna eur bez DPH a na úsek Budimír – Bidovce je to 209,4 milióna eur bez DPH.

Obchvat Prešova, čiže úsek Prešov, západ – Prešov, juh je takmer osem kilometrov dlhý a je jedným z posledných úsekov severnej diaľničnej spojnice medzi Bratislavou a Košicami. Súčasťou tohto úseku je aj vyše dva kilometre dlhý dvojrúrový tunel Prešov.

Diaľničný úsek z Budimíra po Bidovce má zase v úseku od Budimíra po križovatku s rýchlostnou cestou R2 v Košických Oľšanoch v budúcnosti po dobudovaní rýchlostnej cesty R2 tvoriť juhovýchodný obchvat mesta Košice.

Úsek D3
V prípade súťaže na úsek D3 na Kysuciach odhaduje NDS cenu za zákazku vo výške 199,1 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). S výstavbou tohto vyše päť kilometrov dlhého úseku Čadca, Bukov – Svrčinovec pritom chceli diaľničiari pôvodne začať ešte pred koncom tohto roka.

http://www.kosicednes.sk/vystavbu-dialnice-do-kosic-brzdia-namietky-v-tendroch
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 514
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 15:21

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.