Zmena dopravného značenia pred tunelom Horelica

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Zmena dopravného značenia pred tunelom Horelica

Odoslaťod Miro » 16. Dec 2015 11:42

http://www.rescueonline.sk/clanky/zmena ... -horelica/

Zmena dopravného značenia pred tunelom Horelica
redakcia - tlačové správy15. 12. 2015 09:52:11Doprava


KRPZ Žilina |MM| Polícia v Čadci iniciovala zmenu dopravného značenia na ceste I/11A pred tunelom Horelica v úseku od križovatky ciest I/11 a III/2013 (Oščadnica) až po svetelnú križovatku v meste Čadca a späť. Dôvodom iniciovania tejto zmeny organizácie dopravy bola zvýšená dopravná nehodovosť a najmä tragické následky pri dopravných nehodách, rovnako aj vznik kolíznych situácií pri uzatváraní tunela Horelica.

S podnetom polície súhlasila aj Národná diaľničná spoločnosť SSÚR Čadca a od 13. decembra 2015 je vykonaná nasledovná zmena organizácie dopravy:· znížená maximálna povolená rýchlosť jazdy na 60 km/h – doplnená i zvislou dopravnou značkou č. B31a (60) zväčšeného rozmeru na žltozelený fluorescenčný podklad,

· osadené nové dopravné značenie DZ č. B28 – ZÁKAZ OTÁČANIAPolícia žiada všetkých vodičov, aby z dôvodu svojej bezpečnosti a bezpečnosti ostatných účastníkov cestnej premávky v tomto úseku zvýšili opatrnosť a rešpektovali zmenu dopravného značenia. Tomto úseku cesty bude polícia aj naďalej venovať zvýšenú pozornosť.
Miro
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 928
Obrázky: 2
Založený: 12. Jún 2005 20:47

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.